اخبار جدید

::

:: گواردیولا واقعا مسی را نمی خواهد؟

به گزارش آوای استقلال به نقل از ورزش سه : از  زمان حضور گواردیولا در انگلیس، او همواره در کنفرانس های خبری پاسخ‌های ملایم و منطقی به سوالات داده ولی او ترسی ندارد که به خبرنگاران درباره مسائلی که حق ورود به آنها را ندارند هشدار دهد. به همین علت بود که هیچکس درباره احتمال بازگشت یحیی توره به ترکیب تیمش در دیدار‌مقابل کریستال پالاس سوالی نکرد زیرا او قبل تر پاسخ این سوال را با جمله ” شما از شرایط آگاه هستید” داده بود. همچنین پس از پاسخ تند او به سوال در رابطه با احتمال کسب ۴ گانه، کسی شهامت پرسیدن درباره جام‌های احتمالی سیتی در پایان فصل را ندارد.
در مورد سوالات درباره احتمال خرید لیونل مسی، گواردیولا واکنش مودبانه تری نسبت به سوالات داشت ولی اگر این موضوع به سرگرمی خبرنگاران تبدیل شود، مطمئنا پاسخ های او نیز تغییر خواهد کرد.قبلا هم از او در این رابطه سوال شده بود ولی نه تا به این حد جدی.

 

 

 

در آخرین پاسخش گفت:” قبلا هم به این سوال پاسخ داده بودم. مسی ‌فوتبالش را در بارسلونا به پایان خواهد رساند و این چیزیست که واقعا آرزو می‌کنم.” شاید این آرزوی گواردیولا باشد ولی مطمئنا سیتی اینطور نمی‌خواهد. در حقیقت آنها در چند سال اخیر تلاش زیادی کردند تا شرایط‌ را برای جذب مسی آماده کنند.
وقتی شیخ منصور، مالک باشگاه و خلدون المبار، رئیس باشگاه تصمیم گرفتند مسی را بخرند، هنوز کمپ تمرینی فوق مجهز سیتی که سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد، افتتاح و دو جام لیگ برتر به ویترین افتخاراتشان اضافه نشده بود.
وقتی بارسا به دنبال جذب نیمار بود، نماینده های رده بالای سیتی در سائو پائولو با خورخه مسی، پدر لیونل ملاقات داشتند. اطرافیان مسی نگران جذب سوپراستاری دیگر بودند و سیتی می‌خواست از شرایط موجود استفاده کند.۱۲ ماه پیش از انتقال نیمار به بارسلونا، سیتی برای جذب ستاره برزیلی تلاش کرد ولی هدف آنها این بود که به روند انتقال نیمار  به بارسلونا شتاب بدهند.
با وجود چنین برنامه ای، نیمار پس از حضورش در بارسا زوج خوبی را با مسی تشکیل داد و سپس با حضور سوارز، مثلث غیرقابل مهاری در خط حمله بارسا ایجاد شد. با این حال سیتی هیچگاه نا‌امید نشد و با هر مصاحبه مسی‌ راجع به اینکه از زندگی در اسپانیا لذت نمی‌برد،‌ تلاشش را برای به خدمت گرفتن برنده ۵ توپ طلا بیشتر کرد.
اولین اعلام آمادگی مسی، پیش از دیدار دوستانه آرژانتین و پرتغال در انگلیس بود که او گفت:” با وجود اینکه دوست دارم فوتبالم را در بارسلونا به پایان برسانم، ولی زندگی همیشه آنطور که شما می‌خواهید پیش نمی‌رود.”

 

 

 

 

پس از آن بود که سیتی آکادمی مجللش را گشود تا بتواند مسی و هم‌تیمی‌های آرژانتینی اش را جذب کند پس از مشکلات جدی مسی در زمینه فرار مالیاتی در سال ۲۰۱۵، ستاره آرژانتینی تلاش کرد تا شرایط را برای انتقالش فراهم کند. همان زمان بود که ناصر الخلیفی،مالک پاری سن ژرمن متوجه شد  که شانسی برای جذب مسی نخواهد داشت زیرا رقبایش در منچستر، در این پروسه از او جلوتر بودند.
مسلما امسال شایعه جدایی مسی جدی‌تر از همیشه دنبال خواهد شد. گفته می‌شود مسی قصد دارد در‌پایان قراردادش در سال ۲۰۱۸، اسپانیا را ترک کند. این ادعایی‌بود که اولین بار توسط روزنامه مادریدی مارکا مطرح شد، در حالی که روزنامه های نزدیک به بارسلونا‌ خبر از تمدید قرارداد مسی در سال‌ جدید میلادی دادند.

با این حال، سیتی با دقت اوضاع را زیر نظر دارد. البته گفته می‌‌شود که سیتی اقداماتش را آغاز کرده و پیشنهادی بسیار نجومی به مسی ارائه کرده که قطعا بارسا توان ارائه چنین پیشنهادی به مسی‌ را نخواهد داشت. سیتی همواره از سختی جذب مسی آگاه بوده و تمدید قرارداد او در سال جدید، این تلاش‌ها را بی‌نتیجه خواهد گذاشت و این دقیقا چیزی است که گواردیولا می‌خواهد.
اگر مسی واقعا قصد ترک بارسا را داشته باشد، درگیری هیئت مدیره سیتی با گواردیولا برای جذب مسی بسیار دیدنی  خواهد بود. ولی واقعیت این است که گواردیولا هم مثل مالکان قدرتمند سیتی خواهان جذب مسی است ولی دوست ندارد در این رابطه از او سوالی شود.

 

 


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: تراکتور ۲-۴ استقلال؛ آنالیز اختصاصی سایت آوای استقلال

  16 روز
 • :: پاک ضمیر : اولویت من حضور در استقلال است؛ منتظر تماس آقای فتحی هستم

  1ماه
 • :: سرهنگ علیفر از گزارشگری محروم شد!

  2ماه
 • :: سحر، دختر آبی درگذشت؛ خودسوزی برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

  2ماه
 • :: هروویه میلیچ، مدافع کروات مدنظر استقلال وارد تهران شد

  3ماه
 • :: حسن روشن : می توانم حرف هایی بزنم که خیلی ها خوششان بیاد؛ ورود خانم ها به استادیوم باید آزاد باشد

  3ماه
 • :: ۱۷ مرداد روز خبرنگار، روز تلاشگران عرصه اندیشه و قلم گرامی باد

  3ماه
 • :: علی تاری : قراردادم با هماهنگی آقای دکتر خطیر بود؛ دوست دارم امسال در استقلال باشم

  4ماه
 • :: قرارداد محسن کریمی بازی به بازی پرداخت می شود؟

  4ماه
 • :: وحید مظاهری : کادر فنی و هئیت مدیره شهید قندی در کارشان صادق هستند / احترام بزرگان باید حفظ شود

  4ماه
 • :: هواداران نگران بازیکنان خروجی نباشند

  4ماه
 • :: صمد مرفاوی : اختیارات شفر بیشتر از یک سرمربی بود / احترام بازیکنان بزرگ باید حفظ شود

  4ماه
 • :: پروژه نابودی تیم هایی که نام شان ” استقلال” است

  4ماه
 • :: گزارش تصویری از تمرین امروز استقلال با حضور هواداران

  5ماه
 • :: گزارشی از اولین همایش شرکت پیشکسوتان استقلال ایرانیان در فرهنگسرای اندیشه

  5ماه

 • 
  رفتن به نوار ابزار