اخبار جدید

::

:: گرو:فراموش نمی‌کنم که روزی در یک تیم بزرگ در آسیا بازی کرده‌ام

به گزارش آوای استقلال و به نقل از فارس-  الحاجی گرو بعد از جدایی مامه تیام از استقلال با قراردادی سه ساله به جمع آبی پوشان پیوست و خیلی ها در آن زمان تصور می‌کردند گرو مانند تیام در استقلال جواب می‌دهد اما بر خلاف تصور این اتفاق نیفتاد و گرو از ۸ بازی استقلال در لیگ و جام حذفی تنها در یک بازی مقابل سایپا در جام حذفی از روی نقطه پنالتی برای آبی پوشان گلزنی کرد.

گرو که در هفته های آخر نیم فصل متوجه فشار هواداران استقلال به عملکردش شده بود عطای کار در جمع آبی پوشان را به لقایش بخشید و بلافاصله بعد از پایان نیم فصل قراردادش را با استقلال فسخ کرد و به کشورش برگشت.در خصوص عملکرد گرو در استقلال و اینکه او را تیام مقایسه می‌کردند صحبت‌هایی را با وی انجام داده که متن آن را در زیر می‌خوانید:

چه شد که به یکباره از استقلال رفتی و ایران را ترک کردی؟

در واقع یکی از دلایل اصلی ترک استقلال به خاطر خانواده‌ام بود. این تصمیم را به اتفاق خانواده‌ام گرفتم. مشکل حادی بین من و استقلال وجود نداشت. من مشکلات شخصی داشتم و به همین خاطر قراردادم را فسخ کردم.

اما قبول داری در این مدتی که در استقلال بودی موفق نبودی؟ به هر حال تو را با تیام قیاس می‌کردند…

بله. من در تمرینات و بازی‌ها همه تلاشم را می‌کردم که بازیکن مفیدی باشم.هواداران و خیلی از علاقه مندان در ایران من را با تیام مقایسه می‌کردند ولی من بازیکن دیگری بودم. همه تلاشم را در زمین انجام می‌دادم اما این فوتبال است و در فوتبال قانونی وجود ندارد که بگوید بازیکن تحت هر شرایطی موفق می‌شود. در این ۵ ماه به خاطر جو هواداران برایم خیلی خوب بود. جوی که برایم به وجود آمده بود باورنکردنی بود. امیدوارم آنها همه اتفاقاتی که برایم رخ داد را متوجه شوند. من هواداران، مربیان باشگاه و مدیران استقلال را دوست دارم.

قبول داری بحث تیام رویت فشار عجیبی وارد کرده بود؟

بله، این فشارها وجود داشت و چند هفته ای هم آن را تحمل کردم. در روزها و هفته‌های اول این قیاس خیلی زیاد و واقعا وحشتناک بود، هفته ها بود این فشار را می‌دیدم ولی چاره‌ای نداشتم و باید این فشارها را تحمل می‌کردم.من هم مهاجم بودم و تیام هم مهاجم.قبول دارم باید گل می‌زدم اما مردم دیدند که من تلاش می‌کنم. البته باز هم تاکید می‌کنم شکل حمایت از بازیکنان توسط هواداران فوق‌العاده بود و به خاطر همین موضوع هرگز آنها را فراموش نمی‌کنم. این هواداران به شکلی بودند که من خودم را مدیون این تیم می‌دانم و به نظرم استقلال بهترین تیم آسیا است و بازی کردن در چنین تیمی یک خوش شانسی برایم محسوب می‌شود.

شایعه شده که قرار است به لیگ سوئد بروی؟

نه. در حال حاضر کنار خانواده ام هستم و فعلا ترجیح می‌دهم آرامش داشته باشم و در کنار خانواده‌ام بمانم. این مهمترین مساله است. هنوز در مورد تیم جدیدم تصمیمی نگرفته‌ام.

ظاهرا چند تیم ایرانی هم تو را می‌خواهند…

بله. این پیشنهادات به گوش من هم رسید ولی پاسخی به آنها ندادم. الان ترجیح می‌دهم اینجا آرامش داشته باشم تا ببینم در آینده چه می‌شود.

مشخص شده بود کدام تیم‌ها؟

بله. از طریق مدیریت باشگاه شنیدم که برخی از تیم‌های خوب ایران من را می‌خواهند. آنها گفته بودند که الحاجی گرو توانایی‌هایی دارد که می‌تواند خارج از استقلال موفق شود. شنیدم سپاهانی‌ها که یک مربی مطرح دارند خواهان من هستند اما من به مدیران استقلال گفتم فعلا باید با خانواده‌ام مشورت کنم. وضعیت من در ایران به شکلی بود که به دلیل شرایط روحی نمی‌توانستم کار را ادامه بدهم. بیش از ۳ ماه بود که دخترم را ندیده بودم و از همسرم و خانواده دور بودم.در واقع بین فوتبال ایران و خانواده، خانواده‌ام را انتخاب کردم.

در این چند روز صحبت اینگونه بوده که چگونه قراردادت را فسخ کردی؟

ما در صلح و صفا به توافق رسیدیم و قرارداد را فسخ کردیم. من هیچ پولی هم از باشگاه برای فسخ قرارداد نگرفتم. با توجه به مفادی که در قرارداد من بود مدیریت باشگاه تلاش کرد که تفاهمنامه بین ما بهتر و راحت‌تر فسخ شود.هیچ مشکلی هم وجود نخواهد داشت و مطمئنا در آینده هم بحث شکایت از استقلال توسط من وجود نخواهد داشت.

یعنی به همین راحتی؟ پولی نگرفتی و فسخ کردی؟

بله. من فکر می‌کنم مدیریت استقلال منطقی برخورد کرد. من به آنها گفتم که مشکل خانوادگی دارم و آنها هم راحت موضوع را پذیرفتند و قرارداد را فسخ کردیم.

اما باشگاه استقلال لطمات زیادی باعث جدایی خارجی‌ها در سال‌های اخیر خورده و همگی آنها از استقلال شکایت کرده و غرامت گرفته اند….

از نظر من احساسی که نسبت به هواداران استقلال داشتم بیشتر از پول برایم اهمیت دارد. همه چیز پول نیست. در برخی از ارتباط‌های معنوی که ایجاد می‌شود پول همه چیز نخواهد بود.صادقانه می‌گویم که شکایتی در کار نخواهد بود و در آینده برای استقلال و هوادارانش آرزوی موفقیت می‌کنم. این تصمیمی بود که با قلبم گرفته ام و به آن پایبند هستم.اگر دنبال پول بودم کاری می‌کردم که استقلال به من پول بدهد.اگر دنبال شکایت بودم قراردادم با استقلال را فسخ نمی‌کردم و کار را نیمه کاره رها می‌کردم و می‌رفتم. اما حالا قرارداد بین ما فسخ شده و هیچ جای شکایتی وجود ندارد.

ممکن است دوباره یک روز به این تیم برگردی؟

نه. چون قراردادم با استقلال فسخ شده دیگر به برگشت به این تیم فکر نمی‌کنم.اینکه می‌گویم بر نمی‌گردم برای وضعیت کنونی است. من فهمیدم که به باشگاه بزرگی رفته بودم و همانطور که گفتم استقلال بزرگترین باشگاه آسیا است اما در وضعیت موجود شانسی برای برگشت من وجود نخواهد داشت.

و صحبت آخر….

برای استقلال و هوادارانش آرزوی موفقیت می‌کنم. فراموش نمی‌کنم که روزی در یک تیم بزرگ در آسیا بازی کرده‌ام و امیدوارم استقلال در ادامه فصل موفق باشد.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: هواداران نگران بازیکنان خروجی نباشند

  8 ساعت
 • :: صمد مرفاوی : اختیارات شفر بیشتر از یک سرمربی بود / احترام بازیکنان بزرگ باید حفظ شود

  2 روز
 • :: پروژه نابودی تیم هایی که نام شان ” استقلال” است

  5 روز
 • :: گزارش تصویری از تمرین امروز استقلال با حضور هواداران

  13 روز
 • :: گزارشی از اولین همایش شرکت پیشکسوتان استقلال ایرانیان در فرهنگسرای اندیشه

  15 روز
 • :: بهرام امیری : قراردادها و شرط و شروط بازیکن ها نباید رسانه ای شود / برخورد باشگاه با رحمتی و منتظری درست نبود

  16 روز
 • :: روزبه چشمی برای تمدید قرارداد با استقلال به توافق رسید

  23 روز
 • :: پدر اللهیار صیادمنش :پسرم تمایلی به رفتن از استقلال نداشت / آقایان فتحی و خطیر موافق رفتن صیادمنش بودند

  2ماه
 • :: گفتگوی آوای استقلال با پدر مهرداد حسنی : مهرداد علاقه زیادی به فرهاد مجیدی داشت / بعد از دربی سرش را به دیوار کوبید

  3ماه
 • :: ستار همدانی: نباید بگذاریم شفر تبدیل به کی روش شود؛ استقلال حق دارد برای سوپرجام اعتراض کند

  3ماه
 • :: احمد منشی زاده : خوشحالم که اولین گل دربی به نام من شده است / هنوز رایکوف الگوی خیلی از مربیان است

  4ماه
 • :: مهدی پاشازاده : استقلال چاره ای جز جنگیدن ندارد

  4ماه
 • :: فوتبال اروپا پیشرفت کرد چون قانون مدار هستند

  4ماه
 • :: فریده شجاعی : هدایتی پول آمپول ها را نگرفت

  4ماه
 • :: اولیایی : مشکل فوتبال ما با استیضاح وزیر حل نمی شود / استقلال باید به تعهدات مالی خود نسبت شفر عمل کند

  4ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار