اخبار جدید

::

:: کی روش : در فوتبال هیچ چیزی راحت به دست نمی آید. مخصوصا برای ما

به گزارش آوای استقلال و به نقل از خبرآنلاین – سرمربی تیم ملی فوتبال ایران معتقد است اگر حمایت فدراسیون قطر نبود، اردوی تیم ملی در این کشور برگزار نمی‌شد.
تنها چهارده روز تا آغاز جام ملت های آسیا باقی مانده و کارلوس کی‌روش و شاگردانش در حال برگزاری تمرینات فشرده اند تا رویای چهل و چند ساله ایران را به واقعیت تبدیل کنند. سرمربی تیم ملی درباره روند تیم ملی در آستانه شروع جام ملت‌های آسیا در کمپ اسپایر در قطر در حضور خبرنگاران گفت: «در کمپ بسیار خوبی حضور داریم. باید مراتب تقدیر و تشکر خودمان را از حمایت قطر برای آماده‌سازی تیم ملی ایران در راه جام ملت‌های آسیا داشته باشیم. وقتی شما هیچ چیزی ندارید، باید قدرددان هر چیزی که به شما ارائه می‌شود، باشید. واقعیت این است که اگر حمایت قطر از تیم ملی ایران نبود، باید در خانه و ایران می‌ماندیم. در نتیجه باید از حمایت‌ قطر تشکر کنیم. باید خدا را به خاطر این حمایت شکر کنیم».
او درباره شرایط بازیکنان مصدوم تیم ملی از جمله سعید عزت اللهی، علی قلی‌زاده، کاوه رضایی و سایرین گفت: «البته ذهنیت شفافی درباره ایده‌های در ذهنمان داریم. متاسفانه به خاطر مصدومیت و یک سری از اتفاقاتی که برای بازیکنان رخ داد، بازیکنان ما از شرایط خود دور هستند. در حقیقت چندین بازیکن ما از شرایط ایده آل خود دور هستند.تا لحظه آخر منتظر بازیکنان هستیم تا ببینیم می‌توانند به تیم ملی برگردند یا خیر. ۲۵ دسامبر آخرین روزی است که درهای تیم ملی باز است. تا لحظه آخر صبر می کنیم. البته تمام بازیکنان می‌جنگدند تا در لیست نهایی تیم ملی حضور داشته باشند. تورنمنت بسیار بلندی داریم. باید بازیکنان را برای هفت بازی آماده کنیم».
کی‌روش درباره این‌که عده‌ای قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌های را ساده و راحت جلوه می‌دهند، گفت: «همه می‌دانند که فوتبال یک بازی ساده نیست. در فوتبال هیچ چیزی راحت به دست نمی آید. مخصوصا برای ما که علاوه بر اینکه حواسمان باید به اتفاقات داخل زمین باشد، باید مراقب اتفاقات خارج از زمین هم باشیم. فوتبال تنها برای مربیانی راحت است که یک بار در هفته درباره شرایط تیمی صحبت می‌کنند. همه مربیان و تیم‌ها کار سختی خواهند داشت. ما تمام سعیمان را خواهیم کرد و برای موفقیت می‌جنگیم».سرمربی تیم ملی ایران افزود: «بسیار ساده و فروتن وارد جام ملت‌های آسیا می‌شویم. اعتماد به نفس بالایی داریم و به توانایی های خود به عنوان یک تیم ایمان داریم. با این اعتماد به نفس، ایمان و تعهد وارد این مسابقات می‌شویم. در حال حاضر تمام تمرکز ما بر روی رقابت با یمن است. برای ما، اولین بازی با اهمیت‌ترین بازی است. بعد از بازی نخست به بازی‌های بعدی فکر می‌کنیم. آرزو و رویایی ایران حضور در نیمه نهایی است. امیدواریم این اتفاق رخ بدهد».
او افزود: «به نظر من سه تیم هستند که شانس حضور در چهار تیم نهایی را دارند. کره‌جنوبی، استرالیا و ژاپن شانس حضور در دور نهایی را به خاطر سابقه و عملکردشان دارند. ایران، عربستان، قطر، امارات، چین، ازبکستان و … برای یک جایگاه باقی مانده در بین چهار تیمی نهایی می‌جنگند. تمام کشورهای دیگر برای یک جایگاه باقی مانده می‌جنگند. سه کشور نخستی که گفتم، به خاطر سرمایه گذاری و کارهایی که انجام دادند کمابیش در جمع چهار تیم نهایی خواهند بود. ما تلاش می‌کنیم در بین چهار تیم نهایی باشیم».
کی‌روش در پایان تاکید کرد: «اگر بخواهیم به نیمه نهایی برسیم باید تمام تلاش خودمان را به عنوان یک تیم متمرکز به کار بگیریم و برای همیشه مشکلات خودمان را حل کنیم. به خصوص الان که با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می‌کنیم. اگر بخواهیم به جمع چهار تیم نهایی برسیم باید با تعهد بالا مشکلات را حل کنیم. باید این صحبت‌ها و مشکلات از سوی رئیس فدراسیون فوتبال حل شود».


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: هواداران نگران بازیکنان خروجی نباشند

  7 ساعت
 • :: صمد مرفاوی : اختیارات شفر بیشتر از یک سرمربی بود / احترام بازیکنان بزرگ باید حفظ شود

  2 روز
 • :: پروژه نابودی تیم هایی که نام شان ” استقلال” است

  5 روز
 • :: گزارش تصویری از تمرین امروز استقلال با حضور هواداران

  13 روز
 • :: گزارشی از اولین همایش شرکت پیشکسوتان استقلال ایرانیان در فرهنگسرای اندیشه

  15 روز
 • :: بهرام امیری : قراردادها و شرط و شروط بازیکن ها نباید رسانه ای شود / برخورد باشگاه با رحمتی و منتظری درست نبود

  16 روز
 • :: روزبه چشمی برای تمدید قرارداد با استقلال به توافق رسید

  23 روز
 • :: پدر اللهیار صیادمنش :پسرم تمایلی به رفتن از استقلال نداشت / آقایان فتحی و خطیر موافق رفتن صیادمنش بودند

  2ماه
 • :: گفتگوی آوای استقلال با پدر مهرداد حسنی : مهرداد علاقه زیادی به فرهاد مجیدی داشت / بعد از دربی سرش را به دیوار کوبید

  3ماه
 • :: ستار همدانی: نباید بگذاریم شفر تبدیل به کی روش شود؛ استقلال حق دارد برای سوپرجام اعتراض کند

  3ماه
 • :: احمد منشی زاده : خوشحالم که اولین گل دربی به نام من شده است / هنوز رایکوف الگوی خیلی از مربیان است

  4ماه
 • :: مهدی پاشازاده : استقلال چاره ای جز جنگیدن ندارد

  4ماه
 • :: فوتبال اروپا پیشرفت کرد چون قانون مدار هستند

  4ماه
 • :: فریده شجاعی : هدایتی پول آمپول ها را نگرفت

  4ماه
 • :: اولیایی : مشکل فوتبال ما با استیضاح وزیر حل نمی شود / استقلال باید به تعهدات مالی خود نسبت شفر عمل کند

  4ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار