اخبار جدید

::

:: کمیته فنی استقلال بلای جان شفر؛ حاشیه‌سازی به اسم کمک!

اختصاصی آوای استقلال – نویسنده :سید سعید سید صالحی – قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا در حالی انجام شد که هیچ کدام از هواداران استقلال فکر نمی کردند باز هم این تیم در گروه مرگ قرار گیرد. اما استقلال این بار در گروهی سخت تر از قبل قرار گرفت تیم به تقویت ،همدلی، و از همه مهمتر آرامش وبه دور بودن از حاشیه نیاز دارد ، یکی از کارهایی که در زمان مدیریت آقای فتحی انجام شد تشکیل کمیته فنی بود ، کمیته ای که بنا به گفته تشکیل دهندگان آن کارش همکاری با سرمربی و برداشتن مشکلات از پیش پای او بود اما انگار به مرور این وظیفه را از یاد بردند و در جاهایی تبدیل شد به حاشیه ساز برای تیم!!!

کمیته فنی که به جای کمک به سرمربی برای او تصمیم گیری میکند ، کمیته فنی که مربی باید برایشان توضیح دهد فلان بازیکن را چرا بازی ندادم!!! کمیته فنی که هر زمان دلشان بخواهد از مربی برای رفتن به جلساتشان دعوت میکنند!!! و هرگاه نیاز ندیدند او را ندید میگیرند!

واقعا چه نیازی به این همه هیاهو داخل باشگاه است !؟ شفر با یک دستیار کاربلد در حد ساناک و در آرامش کار خود را به خوبی پیش می‌برد ، پیشکسوتان عزیز باشگاه که همیشه برای هواداران قابل احترام بوده اند می‌توانند در جای دیگر و با شایستگی هایی که در آنها سراغ داریم از باشگاه و اهدافش برای رسیدن به افتخارات داخلی و بین المللی کمکهای شایانی انجام دهند .

نباید فراموش کنیم ما ۱۵ سال مربی خارجی نداشتیم و پس از این همه سال همه پیش بینی کردند حال که شفر هدایت تیم را قبول کرده باید خیلی ضربه بخوریم تا جا بیفتد.

اما برخلاف انتظارات خوب جواب داد و الان باید از او حمایتهای لازم انجام گیرد و از حمایت او پا پس نکشیم تا هم با نگه داشتن ثبات که فاکتور مهمی برای موفقیت یک تیم وباشگاه است و هم با ایجاد آرامش سهمی در موفقیت تیم داشته باشیم ، البته ایراداتی به کارش وارد است که شاید از نظر خود او بی دلیل هم نیست ، باید دید چه تفکراتی پشت تصمیم های اوست ، مثلا تعویضهایش که میگویند اشتباه است وهیچوقت توضیحی برای آن نداده ، یا گذاشتن مهره ها در جایی غیراز تخصصشان .

شفر هرگاه از اسماعیلی درپست پلی میکر استفاده کرده بازی نتیجه خوبی نداشته حداقل در بهترین حالت مساوی کرده و یا مثل بازی اخیر با استقلال خوزستان با یک بازی نه چندان جالب فقط نتیجه را از آن خود کرده ایم .

وقت آن رسیده که ترکیب ثابت خود را پیدا کند ، شفر قطعا به یک دستیار نیاز دارد ولی کاش به جای کمیته فنی که دردسر ساز هم شده یک پیشکوت ایرانی مثل مجتبی جباری در کنار دستیار خود روی نیمکت داشته باشد تا نتیجه بهتری بگیرد، یک بازیکن پیشکسوت با توجه به شناخت روحیه بازیکنان از نظر روانی میتواند کمک شایانی به تیم بکند و این نظر مرحوم منصورخان پورحیدری نیز بود .
انشاالله با اتخاذ تصمیمهای درست وهمدلی پیشکسوتان محترم باشگاه شاهد موفقیت های تیم محبوبمان باشیم و هواداران باید از سرمربی تیم خود حمایت کنند چرا که حمایت آنها برابر است با موفقیت های بیشتر .


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: پدر اللهیار صیادمنش :پسرم تمایلی به رفتن از استقلال نداشت / آقایان فتحی و خطیر موافق رفتن صیادمنش بودند

  21 روز
 • :: گفتگوی آوای استقلال با پدر مهرداد حسنی : مهرداد علاقه زیادی به فرهاد مجیدی داشت / بعد از دربی سرش را به دیوار کوبید

  1ماه
 • :: ستار همدانی: نباید بگذاریم شفر تبدیل به کی روش شود؛ استقلال حق دارد برای سوپرجام اعتراض کند

  1ماه
 • :: احمد منشی زاده : خوشحالم که اولین گل دربی به نام من شده است / هنوز رایکوف الگوی خیلی از مربیان است

  2ماه
 • :: مهدی پاشازاده : استقلال چاره ای جز جنگیدن ندارد

  3ماه
 • :: فوتبال اروپا پیشرفت کرد چون قانون مدار هستند

  3ماه
 • :: فریده شجاعی : هدایتی پول آمپول ها را نگرفت

  3ماه
 • :: اولیایی : مشکل فوتبال ما با استیضاح وزیر حل نمی شود / استقلال باید به تعهدات مالی خود نسبت شفر عمل کند

  3ماه
 • :: محمود فکری : پاتوسی کیفیت و توانمندی خوبی دارد / استقلال در هر شرایطی باید بزرگی خودش را حفظ کند

  3ماه
 • :: بهتاش فریبا :به شدت پیگیر قضیه سوپر جام هستیم / تمام دارایی های باشگاه استقلال ضبط شد

  3ماه
 • :: داوری پر اشتباه دیدار استقلال و تراکتور سازی بلای جان آبی پوشان پایتخت

  3ماه
 • :: ایمان عالمی در مصاحبه با آوای استقلال: منشا باید در خط هافبک بازی کند؛ شرایط سپاهان برای قهرمانی ایده‌آل‌تر است

  3ماه
 • :: مدیران استقلال متهم به معامله بر سر پرونده سوپرجام

  3ماه
 • :: استقلال به آنچه استحقاقش را داشت رسید

  4ماه
 • :: شفر : با همه توان جنگیدیم, باید به این تیم احترام گذاشت

  4ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار