اخبار جدید

::

:: چند خط برای قدیسان فوتبال

به گزارش آوای استقلال و به نقل از کانال شبکه استقلال – شاید تا کنون نمی دانستید که افرادی مدعی معصومیت و قداست در فوتبال ایران حضور داشته اند. بعد از محرومیت بازیکنان استقلال از سوی کمیته بی اخلاق باز هم این قدیسان وارد میدان شدند.
این افراد که در دوران زندگی خود از چنان پاکی و قداستی برخوردارند که با نفس خود فضای ورزش کشور را معطر کرده اند این روزها در سخن گفتن در باب زشتی عمل بازیکنان استقلال و لزوم برخورد شدید سخن ها گفته اند.
این ها که اصلا با هیچ رانتی وارد ورزش نشده اند! و در عمر خود مستحباتشان ترک نشده چه رسد که منکر انجام دهند دست از سر ورزش و جوانان این کشور بر نمی دارند.
نمونه آخر و البته سرآمد این قدیسان در فرمایش نمودن! پس از اعضای مقدس کمیته اخلاق، شخصی است که قبلا از دنیای سیاست به ورزش و سپس باشگاه استقلال کوچانده شده بود. آقای واعظ آشتیانی!!
ایشان اخیرا خواستار برخورد شدید با بازیکنان جوان استقلال شده است. و گفته که باید “تاوان جوانی” بدهند! و در محکومیت این افراد سخن ها نموده است. بگذریم که صحبت های دیگر واعظ آشتیانی در جای خودش نیاز به مقاله ای جداگانه دارد تا فکر نکند در این دنیای ارتباطات و اطلاع رسانی هر چیز نادرستی را به راحتی می توان بیان کرد بدون آنکه انتظار شنیدن جواب نداشته باشد.
آقایان قدیس و جماعت قدیس نما، بدانید که حتی خلاف مسائل شرعی و اخلاق دینی که مدعی شماره یک آن هستید رفتار کرده اید.
کجای دین به شما اجازه می دهد گستاخانه با آبروی افراد بازی کنید و اگر چیزی به ذهن ناقص و مسموم شما منکر است چگونه است که به اشاعه ی منکر می پردازید؟ آقایان قدیس نما این رفتار پرده از روی چهره اصلی شما برداشته است.
شما با این رفتار عملی نه تنها قدیس بودنتان مسخره ای بیش نیست بلکه کاملا از زشتی ها و پلشتی های اخلاقی برخوردار هستید. وقتی سراسر سخنان شما پر از کینه و نفرت پراکنی است چگونه به قضاوت دیگری می پردازید؟ ترمز خود را بکشید از جایگاه قضاوت خدایی پایین آمده و به عملکرد سراسر از عیب و زشتی خود نگاهی بکنید. موارد دیگر مانند تهمت زنی به صورت آشکار در زندگی روزمره این افراد دیگر کاملا عادی شده است اما، آیا تهمت زنی به دیگران پایمال کردن حق الناس نیست؟
طبق همان تعلیمات مذهبی که فقط ادعای آن را دارید همان قلب جوان است که ارتباطی بهتر از هر کسی با خدای خود برقرار می کند و البته شما آن را به قدری در جوانی کدر کرده اید که جز کینه و سخن یاوه گفتن برای امروز خود نگذاشته اید.
توبه در پیری بسیار دیرهنگام است ولی تا دیرتر نشده از اعمال خود توبه کنید. شما باید نگران خود باشید که قلب جوانان از همه شما مدعیان به پاکی و درستی نزدیک تر است و هنوز تجربه گناهان مختلف این زندگی پر از رانت امثال شما را نداشته اند.
و این جوانان باید بدانند که حق خوری و جای دیگران را به ناحق اشغال کردن گناه نابخشودنی است و تمامی گناهان با لطف الهی بخشیده می شود جز آنان که حق الناس و حق مردم را پایمال کرده اند. آری شما بازیکنان جوان اشتباهی نکرده اید که برای آن “تاوان جوانی” بدهید. اشتباه از آن کسانی است که با ادامه این روند مشمول گناهان بیشتری خواهند شد. آن ها که خودشان جایگاه و نقش تربیتی خود را فراموش کرده و صحبت نمی کنند که همین حرف های کهنه آن ها که در گذشته هم بوده چه خروجی در تربیت نسل امروز داشته؟
باز هم به همگی کسانی که در این مسیر محکوم کردن های این جوانان قرار گرفته اند بدانند که پایمال کردن حق الناس بدترین اعمال است از جایگاه معصومیت انگاری پایین آمده و کمتر به جای خداوند قرار گرفته و کمتر سخن بیهوده بگویند.
برای حسن ختام، به واعظ آشتیانی و سایر واعظان که در این مسائل مرتبا اظهار فضل می کنند شعری از حضرت حافظ تقدیم می کنیم.

واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند / چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند

مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس / توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند
گوییا باور نمی‌دارند روز داوری / کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند.

خداوند ما را از شر جماعت مقدس نما و دغل کار حفظ فرماید.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: داوری پر اشتباه دیدار استقلال و تراکتور سازی بلای جان آبی پوشان پایتخت

  2 روز
 • :: ایمان عالمی در مصاحبه با آوای استقلال: منشا باید در خط هافبک بازی کند؛ شرایط سپاهان برای قهرمانی ایده‌آل‌تر است

  4 روز
 • :: مدیران استقلال متهم به معامله بر سر پرونده سوپرجام

  4 روز
 • :: استقلال به آنچه استحقاقش را داشت رسید

  10 روز
 • :: شفر : با همه توان جنگیدیم, باید به این تیم احترام گذاشت

  10 روز
 • :: ایمان عالمی : منشا بازیکن خاصی است ولی در سطح تیام نیست

  10 روز
 • :: شفر : در تیم ما هرکسی آماده تر باشد بازی می کند

  11 روز
 • :: علیرضا اکبرپور : کیروش عملکرد خوبی داشت

  13 روز
 • :: احمد سعادتمند: به جای مصاحبه میخواهیم برای تیم گام های اساسی برداریم، کاملا استقلالی ام

  19 روز
 • :: چشمی: قهرمانی در آسیا راحت نیست، برای قهرمانی میجنگیم

  21 روز
 • :: سینا انصاری : مسئولین وزارت ورزش نمی خواهند استقلال به موفقیت برسد

  1ماه
 • :: وریا غفوری: بازی به بازی می جنگیم

  1ماه
 • :: مجیدی : راه طولانی برای سرمربی شدن دارم

  1ماه
 • :: ابراهیمی : نباید تصور کنیم مقابل ویتنام کار ساده‌ای داریم

  1ماه
 • :: کامران منزوی : اتفاقات نیم‌فصل اول برای استقلال رخ داد عیناً در حال تکرار شدن است

  1ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار