ناصر حجازی؛ ابدی ترین فوتبالی تاریخ
اخبار جدید

::

:: ناصر حجازی؛ ابدی ترین فوتبالی تاریخ

اختصاصی آوای استقلال- محمد حسینی- کاش حجازی تا ابد می‌ماند. کاش رفتن جسم او، خواب و افسانه‌ای بیش نبود، کاش… نمی دانم فقط هرازگاهی از خود می پرسم که براستی عقاب ما پر کشیده است؟!

بیشتر به گذشته و حال  نگاه می‌کنم. به گذشته ای که حجازی استقلال را فراتر از آسیا می دانست و نایب قهرمانی در بزرگترین قاره جهان را برای تیمش کوچک می شمرد تا بعد از شکست در فینال آسیا، خشمگین و ناراحت بر روی چمن ورزشگاه  افسوس فرصت های از دست رفته توسط شاگردانش را بخورد.

در مقابل گذشته، امروزی را می بینم برخی از نایب قهرمانی در لیگ ایران احساس شادی و غرور می کنند تا با همین تفکر و کوچک بینی نسبت به نام استقلال بزرگ، مقابل اعراب اینچنین خفت به بار آورند و… اما آنها و هم کیشان خود بی توجه به این مهم، درنهایت ذهن خود را معطوف به بیزنس های شخصی خود خواهند کرد تا بدون اهمیت دادن به جریحه دار شدن دل میلیون ها عاشق، به شمردن اسکناس ها بپردازند و دوباره وعده های دروغین سر دهند.

به گذشته ای می نگرم که حجازی قبل از آغاز اولین بازی از دور مقدماتی جام باشگاه های آسیا تا صبح بیدار بود تا بهترین انتخاب را از میان محمد تقوی و علیرضا اکبرپور برای حضور در زمین داشته باشد که  در نهایت به نام تقوی رسید تا وی با پاس گل خود زمینه ساز شکست الهلال پر قدرت آن سال های آسیا گردد و سپس در خاک اعراب در مقابل العینی که رشید داوودی و عابدی پله و … داشت با امثال ایوب اصغرخانی ها آنها را طوری شکست دهد تا امروز درسی باشد برای دیگران که فوتبال حرفه ای یعنی تمرکز بر روی بازی و تیم نه استفاده از برند استقلال در امورات شخصی!. اینها را که می بینم تازه می پذیرم که حجازی دیگر در میان ما نیست. به خصوص که هر نوکیسه ای با نوکیسه تر از خودشان با حجازی قیاس می شود اما هیچ کس نمی داند که حجازی چه کشید تا شد ” ناصر حجازی” .

آری، حجازی اینچنین بزرگ بود. وقتی این روزها را دیدم، باور کردم که عشق من به خاک رفته است و بیاد آوردم این سال ها طعم شب برای دوستداران وی چیزی جز بیداری نبوده است .


نام شما :

ایمیل شما :
رفتن به نوارابزار