اخبار جدید

::

:: مصاحبه اختصاصی آوای استقلال با مدیر کمپین بازگشت دکتر فتح الله زاده

اختصاصی آوای استقلال- روژان سلیمی- بی شک بخش اعظمی از نابسامانی های حال حاضر باشگاه استقلال تهران که باعث یکی از ضعیف ترین حضورهای این تیم در لیگ برتر شده از جانب هیئت مدیره و مدیرعامل این باشگاه است. از همین رو باب صحبت را با مدیر کمپین بازگشت دکتر فتح الله زاده به استقلال باز کردیم.

 

قبل از هر چیز خودتون رو کامل معرفی کنید ؟

اهدای درود و مهر به همه عالیجنابان و مهربانوان فرهیخته و مخاطب رسانه وزین آوای استقلال و رسانه قدیمی و ریشه دار آوای ساوه
بنده ارسلان اشرفی هستم و مطالعاتم در حوزه سیاست و مدیریت ورزشی و روابط عمومی است و شغلم هم آزاد است و در حوزه مارکتینگ و تبلیغات و دکوراسیون فعالم ، متولد جنوب شهر تهران هستم و در کنار شغل و حرفه ام فعال سیاسی هستم و مقالات متعددی در این حوزه نوشته ام.

از چه سالی و چه طور استقلالی شدید؟

دوران نو نهالی من و زمانی که نشریه آوای ساوه منتشر می شد برخی از فوتبالیست های سرخابی همسایه و بچه محل ما بودند و از آنجایی که خانواده ما از قدیم و بدو تاسیس دوچرخه سواران و بعدها تاج و بعدها استقلال ، همواره آبی دل بودند ، گرایشات من هم به آبی پوشان بیشتر شد و دیدار از نزدیک با زنده یاد ناصر خان حجازی و ابهت و کاریزمای این جنتلمن بی پایان از من هم به قول معروف یک تیفوسی استقلالی ساخت و از این بابت به خودم مفتخرم که هوادار باشگاهی محسوب می شوم که در پارومتر های افتخارات ، سابقه و تعداد هوادار ، در بزرگترین قاره دنیا اول است و این افتخار حتی نصیب هواداران بزرگترین تیم های دنیا نیز نمی شود و منحصر به استقلالی هاست.

با توجه به وضعیت فعلی استقلال چه آینده ای رو برای این تیم پیش بینی می کنید ؟

وضعیت فعلی استقلال به شدت لجام گسیخته است و بی نظمی و بی عدالتی در سطوح مختلف باشگاه موج می زند ، تقریبا خیلی چیز ها سر جای خودش نیست ، شما اگر به مشکلات عدیده در باشگاه که نگاه کنید و دنبال ریشه یابی و آسیب شناسی آن بروید با ویرانه هایی رو به رو می شوید که هیچ اهتمام و اراده ای برای مرتفع شدن آن ها وجود ندارد، من نمی خواهم کسی را متهم کنم ، ولی عملکرد برخی از افراد درون باشگاه به گونه ای است که ظاهرا قصدی جز تخریب و نابودی استقلال ندارند و این ویرانه سازی ها همچنان ادامه دارد.

نظر تون در مورد سرمربیگری منصوریان ؟

آقای علیرضا منصوریان از سرمایه های گران قدر باشگاه استقلال است و هم خانواده ماست ، ولی من از ابتدا با آمدن ایشان بعنوان سرمربی ، به استقلال مخالف بودم و این آمدن به این شکل را زود می دیدم و بارها هم در جمع های مختلف و خدمت پیشکسوتان باشگاه این حرف را گفتم و می دانستم که این آمدن آقای منصوریان ، یعنی تخریب ایشان و در نهایت این برای ما خیلی بد است که خودمان سرمایه خودمان را با بی خردی نابود کنیم ، من تصور می کنم آقای منصوریان برای آمدن به استقلال از مشاوران صالح کمک نگرفت و فقط به خواهش دل خودش توجه کرد ، و امروز گذر زمان نشان داد که نظر من صحیح بود و خیلی از همان پیشکسوتانی هم که در آن موقع حرف بنده را نمی پذیرفتند ، امروز همان حرف های در آغاز دو فصل پیش بنده را می گویند.

آقای منصوریان نیاز داشت تا بار تجربی خودش را بیشتر افزایش می داد و بعد سرمربی استقلال می شد ، ولی کادر مدیریتی باشگاه ضعف های زیادی داشت که خواست با آوردن منصوریان سکوها را آرام کند و نقصان و ضعف کادر مدیریتی استقلال پشت برند علیرضا منصوریان پنهان شود و این به ضرر خود منصوریان و باشگاه است و تبدیل به یک بغض در گلوی هواداران شده و کادر مدیریت فعلی و قبلی در حال نهایت سواستفاده از این موقعیت برلی مطامع و شهوت قدرت خود است.

این روزها تیم در شرایط خاصی از نظر روحی و روانی هست و هواداران از وزیر ورزش و فدراسیون فوتبال بسیار گله مند هستند. به راستی چرا کسی به تیم استقلال و شرایطی که داره فکر نمی کنه ؟

من فکر می کنم ، همان طور که بزرگ ترها به ما از کودکی آموختند ، حرمت امام زاده را متولی آن نگه می دارد ، بایست از متولی باشگاه استقلال پرسید که چه وقت و چه طور حرمت استقلال را حفظ و پاسداری کرده است؟

پاسخی به این پرسش هواداران وجود ندارد چون هیچوقت فکر پرسونال برندینگ استقلال نبودند ، بازیکن استقلال را بی هیچ ادله و وجاهت قانونی محروم می کنند و مدیرعامل استقلال سکوت می کند ، در آمد اسپانسری استقلال را از سامانه ۳۰۹۰ که مستقیم از هواداران اخذ شده است را آقایان وزارت نشین به نفع خود برداشت می کنند و مدیرعامل سکوت می کند ، و ده ها مثال دیگر از بی کفایتی متولیان امروز باشگاه که هواداران نیز همه آگاهند ، با چنین متولی هر امری ، طبیعی است که فدراسیون و وزارت نشینان نیز هر امتیازی و بع شکلی بخواهند از استقلال می گیرند و هیچ کسی هم در باشگاه نیست که شهامت و توان داشته باشد تا از حقوق مادی و معنوی استقلال دفاعی کند.

شنیدیم شما کمپینی راه انداختید در حمایت از آقای فتح الله زاده و در تلاش هستید به خاطر ضعف مدیریت باشگاه این مدیر موفق و سابق رو مجدد وارد باشگاه کنید ، از این کمپین و هدف تون بفرمائید ؟

بنده سرمنشا و ریشه این همه مشکلات عدید در باشگاه که بعضا به درون رختکن و زمین بازی تیم هم سرایت کرده است را ضعف های کادر مدیریتی می دانم و یقین دارم می توان یک بار برای همیشه این مشکلات را حل کرد و آرامش را درون تیم و در دل هواداران شکوفا کرد .

از این رو با برخی از پیشکسوتان باشگاه و برخی مدیران ورزشی و همچنین برخی رجل سیاسی و چهره های مذهبی قم در این باره شخصا صحبت کردم و پیشنهاد طرح این کمپین مردمی را ارائه کردم و چون آقای دکتر فتح الله زاده را همچنان که خود نیز فرمودید مدیری ورزشی با کارنامه ای کاملا موفق یافتیم که از سرمایه های خودمان نیز هستند و تعامل خوبی با جوانان دارند و پتانسیل ساختن دگربار استقلال دارا هستند ، همه این بزرگان نیز موافقت و اعلام حمایت کردند و بنده هم با کمک برخی از هواداران دیگر استقلال این کار را شروع کردیم و همچنان ادامه دارد.

خود آقای فتح الله زاده حمایت چند تا از پیشکسوت های باشگاه را دارند ؟

من پیشکسوتان متعددی تماس گرفتم و اعلام حمایت کردند و دعوتم را برای همراهی با این کمپین پذیرفتند ولی برخی هم بودند که با وجود اینکه همدل و همراه با هواداران بودند ولی بنا بر دلایلی که از منطثظر بنده نیز منطقی بود ، از من خواستند نام ایشان را رسانه ای نکنم ولی می توانم بگویم بیش از هفتاد درصد پیشکسوتان موافق و همراه با این کمپین هستند. هدف کمپین نیز رسانیدن صدای دل و درخواست هواداران از مسئولان ذیربط برای بازگشت آقای دکتر فتح الله زاده در سمت مدیر عاملی به باشگاه استقلال است.

در بین پیشکسوت ها چه کسانی موافق حضور فتح الله زاده هستند ؟

نفرات متعددی هستند که اسامی آن ها را در گروه تلگرامی کمپین مردمی منتشر کردیم ولی از بزرگان آن ها با حفظ و ادای احترام به دیگر بزرگ ترهای استقلال می توان به آقایان مهدی حاج محمد و علی شوری و حسن روشن و شاهرخ بیانی و شاهین بیانی و رضا رجبی اشاره کرد و باز هم عرض می کنم بزرگان زیادی از نسل های مختلف تاج و استقلال دعوت بنده را برای پیوستن به این کمپین اجابت کردند که نام بردن تک تک از این عزیزان والامقام در این مجال نمی گنجد.

رابطه حاجی با مسئولین دولت چطور است ؟

این سوال را خود حاج آقا باید پاسخ دهد ولی ایشان آن طور که بنده شناختم فردی معتدل است و خیلی اهل سیاست نیست و صرفا یک مدیر ورزشی است و هیچ وقت هم نخواستند با زد و بند و لابی های غیراخلاقی سیاسی حکم و پست بگیرد ، کما اینکه پیشنهاداتی هم برای ایشان بوده است و بخاطر رعایت مسائل اخلاقی و شرعی نپذیرفتند و به واقع آقای دکتر فتح الله زاده یک مدیر ارزشی و معرفتی است و با کوله باری از تجربه مدیریت ورزشی موفق یک سرمایه ملی برای ماست که معتقدم جایگاه ایشان حتی فراتر از مدیرعاملی استقلال است و شاید برخی نیز از مسئولان بی کفایت ورزشی نیز حضور موثر ایشان را در عرصه ورزش کشور ، تهدیدی سنگین برای پست و مقام فعلی خود می بینند و دوست ندارند ایشان باز هم بیاید و موفقیت های بزرگی را در عرصه ورزش رقم بزند.

آیا شما برنامه ای از حاج آقا فتح الله زاده دارید یا خیر ؟ اگر برنامه ای دارید و صحبت هایی صورت گرفته لطفا در اختیار هوادار قرار بدید ؟

چند روز بعد از آغاز به کار کمپین مردمی ، آقای دکتر فتح الله زاده از طریق رسانه هایی در جریان آن قرار گرفت ، و از بنده دعوت کردند و که به همراه یکی از پیشکسوتان به دفتر ایشان رفتم ، حاج آقا بابت این کمپین صمیمانه تشکر کردند و این خیل خروشان هواداران را که خواستار حضور ایشان در استقلال بودند بزرگ ترین افتخار ورزشی خود دانستند و چندان رغبتی به حضور نداشتند و فقط آرزوی موفقیت استقلال را داشتند ، ولی با اصرار های بنده قانع شدند که بیایند و یکبار دیگر کمک کنند تا استقلال را به ستاره سوم آسیایی برسانند.

برای پیوستن به کمپین بازگشت دکتر فتح الله زاده روی لینک زیر کلیک کنید:

https://telegram.me/joinchat/EKmlP0G45tJTvrg4icyujw

 

صادق ساسانی میگه:

دکتر فتح اله زاده

hasan bagheri میگه:

شمارو به خدا قسم صداى مارو به وزیر برسونید که استقلال با این مدیریت ضعیف به خاک سیاه نشوندن😭😭😭😭😭😭


نام شما :

ایمیل شما :
رفتن به نوارابزار