اخبار جدید

::

:: فریبا : شفر بهتر از همه می‌داند که در خانه حریف باید چگونه بازی کند

به گزارش آوای استقلال و به نقل از افکار نیوز – بهتاش فریبا در مورد دیدار روز سه‌شنبه استقلال با الریان قطر گفت: استقلال سابقه خوبی در بازی با الریان دارد  و در گذشته نتایج خوبی مقابل این تیم گرفته است. شرایطاستقلال هم خوب است و بازیکنانش همگی سرحال هستند و فقط مهدی قائدی را ندارند. ۲ بازیکن جدید هم به خدمت گرفته‌اند که قرار است در لیگ قهرمانان آسیا به تیم کمک کنند البته ما هنوز چیزی از این بازیکنان ندیده‌ایم. امیدوارم در این بازی‌ها این بازیکنان شرایط فنی خوب شان را ارایه بدهند.

وی افزود: بازی‌های اول در تورنمنت‌ها همیشه سخت‌ترین بازی است و امیدوارم استقلال در این بازی پیروز شود. آبی پوشان توانایی شکست الریان را دارند. هرچند من در چند وقت اخیر بازی‌های الریان را ندیده‌ام و اشراف کاملی به این تیم ندارم اما از نظر روحی و روانی بازیکنان استقلال در وضعیت مطلوبی هستند.

مربی اسبق استقلال در مورد اینکه چه توصیه فنی به شفر برای بازی الریان می‌کند اظهار داشت: شفر یک مربی قدیمی است که  در کشورهای عربی هم مربیگری کرده و نوع فوتبال تیم‌های عربی و ایرانی را به خوبی می‌شناسد. بنابراین شفر بهتر از همه می‌داند که در خانه حریف باید چگونه بازی کند و هدف اولش قطعا گل نخوردن است و بعد به زدن گل فکر می‌کند. شفر با تجربه می‌داند که اول به دنبال یک امتیاز باشد و اگر توانست از خانه حریف سه امتیاز را بگیرید خیلی هم خوب است. استقلال در لیگ برتر هم در کارهای دفاعی بسیار خوب عمل کرده و در خط حمله هم قطعا بازیکنان به هر ترتیبی می‌توانند به گل برسند.

فریبا درمورد ۴ بازی سخت استقلال تا روز ۱۰ اسفند گفت: اینکه استقلال مجبور است تقریبا هر ۴-۵ روز یکبار به میدان برود کار را سخت می‌کند. زمانی که ما در استقلال حضور داشتیم هم از سازمان لیگ خواستیم نه فقط بازی های استقلال بلکه بازی تیم‌های دیگر حاضر در لیگ قهرمانان آسیا را با فاصله یک هفته یکبار برگزار کند که با درخواست ما موافقت نشد. شاید یکی از دلایلی که تیم‌های ایرانی نمی‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا خوب نتیجه بگیرند همین مساله است که بازی‌های لیگ قهرمانان با لیگ برتر ایران در فاصله زمانی کوتاهی برگزار می‌شود. به هر حال اگر امکان داشت که فاصله بازی‌های استقلال بیشتر می‌شد بهتر بود.

وی افزود: در حال حاضر استقلال نفرات خوبی دارد و فاصله بازیکنان این تیم زیاد نیست و استقلال می‌تواند نیروهایش را در لیگ برتر و لیگ قهرمانان تقسیم کند با این حال ۴-۵ بازیکن اساس ترکیب هستند و این بازی‌های فشرده به آنها فشار زیادی وارد می‌کند .


نام شما :

ایمیل شما :
رفتن به نوارابزار