اخبار جدید

::

:: فتح الله زاده : من با سلطانی فر زاویه دارم, یک روز از آنها شکایت میکنم

به گزارش آوای استقلال و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان – علی فتح الله زاده بعد از مدتها مصاحبه ای طولانی و کاملی انجام داده و مازیار ناظمی و امیر خادم را از لبه تیغ گذرانده است که در ادامه باهم می خوانیم.

آقای دکتر فتح الله زاده با وجود ابهاماتی که در مورد مدرک دکترای شما وجود داشت می توانیم شما را دکتر خطاب کنیم؟

من یک دکترای معادل سازی شده دارم که در ۷۰ کشور دنیا معتبر است و هر بارعادل فردوسی پور به آن می پرداخت البته بعد از اینکه ما رفتیم و در یک دانشگاه جمهوری آذربایجان که مورد تایید وزارت علوم هم هست مدرک دکترای اقتصاد بین الملل گرفتیم دیگر هیچ صحبتی نکرد،عادل هم در مورد دکترای من باید تمکین کند چرا که اثبات شده است.

این مدرک دکترا برای شما دردسر ساز شد؟

بله البته من گله کردم گفتم که دکترا به چه درد من می خورد من فقط می خواستم بگویم فتح الله زاده فقط می خواهد بگوید که مدیر عامل یک باشگاه بزرگ به تحصیلات اهمیت می دهد و این برای جوانان یک الگو باشد و نمی دانم چرا عادل اون روز به این موضوع پرداخت.من معتقدم کار خوب را باید انجام داد و تحصیلات من هم از همین کارهاست و در حال حاضر با همان مدرک می توانم تدریس کنم و جوانان را آگاه کنم و به علم روز مسلط شوند.

چرا در ایران ادامه تحصیل ندادید و به خارج از کشور رفتید؟

دلیل اینکه چرا نخواستم در ایران دکترا بگیرم دلیلش این بود که ما در کشورمان در برخی رشته های تحصیلی فقط ۲ یا ۵ نفر می توانند در مقطع دکترا تحصیل کنند که رتبه بالایی داشته باشند و جوانان این کار را انجام می دهند و بنده مشغله زیادی داشتم از جمله اداره کردن نشریاتم و باشگاه استقلال و همینطور کارهای فرعی به همین دلیل تصمیم گرفتم در خارج از کشور به تحصیلاتم ادامه دهم و جمهوری آذربایجان را به دلیل هم زبانی انتخاب کردم و یکی از دوستانم این آکادمی را که معتبر هم هست به من معرفی کردند اخیرا هم می خواهند درجه پروفسوری را به ۳ نفر بدهند که یکی از آنها من هستم.

سوال برنامه ۱۰:۱۰ دقیقه بر پایه شفافیت است و ما دنبال شفاف سازی هستیم امروز هم می خواهیم شما بمب شفافیت را منفجر کنید چون تخصص بمب ترکاندن دارید؟

من بارها گفته ام ورزش مثل آکواریوم است و شما از هر طرف بخواهید پنهان شوید باز هم دیده می شوید و از هر طرف باز است و شما دیده می شوید من شفاف زندگی کردم و شفافیت را دوست دارم.

خیلی ها معتقدند پایه گذار ریخت و پاش ها در فوتبال بمب ترکاندن های شما در نقل و انتقالات بوده است؟

متاسفانه کسانی که نمی توانستند با من مقابله کنند و در گفت و گو با بازیکن کم می آوردند این شایعات را درست می کردند مثلا بالاترین رقمی که ما دادیم به اسطوره پرسپولیس دادیم و او را انتقال دادیم به استقلال و گفته بودند که ما ۹۰ میلیون به او دادیم برای یکسال در صورتیکه ما برای ۳ سال این رقم را داده بودیم و همان زمان تیم فوتبال پرسپولیس بازیکنان گرانتری نسبت به او خریده بود و دوست دارم تراز مالی ما و پرسپولیس را بررسی کنید.

گفته میشد که پرسپولیس به هاشمی نسب فقط ۱۰ میلیون پرداخت کرده بود؟

این ادعاست که پرسپولیس ۱۰ میلیون به هاشمی نسب می داد.

پس هاشمی نسب عاشق چشم و ابروی شما بود که به استقلال آمد؟

آنها ۷۵ میلیون تومان برای ۳ سال به او دادند و ما بیشتر دادیم و او به استقلال آمد و اسناد این انتقال را داریم باید تمام تراز های مالی را ببینید بعد بررسی کنید چرا که ما دولتی هستیم و باید اسناد را قانونی انجام دهیم من ادعا می کنم از تمام مدیران عامل پرسپولیس در دوره من تراز مالی ما مناسب تر بوده است.

پول استقلال را از کجا تامین می کردید؟ خودتان چقدر پول خرج کردید؟

پول استقلال را از دوستان تهیه می کردیم گدایی می کردیم برنامه ریزی می کردیم اما من آنقدر پول دار نیستم ولی مقداری هم خودم کمک می کردم من این تیم را دوست دارم و از این به بعد هم این کار را می کنم من اعتقاد دارم یک کسی کمک می کند مسجد می سازد من هم برای این تیم خرج کردم و به نظرم ایرادی ندارد چون استقلال را دوست دارم.

پولم خوب خرج می کردید، ماکسیما می دادید؟

من اگر به بازیکن ماکسیما می دادم رقیب ما بنز می داد که گران تر از ماکسیما است ،ما تلاش می کردیم قرارداد اسپانسری ببندیم  و بازیکن ترانسفر می کردم ، ما با چندین بانک  قرارداد بستیم و تبلیغ می کردیم و پول می گرفتیم ، در ۶ سال اول دوران طلایی استقلال است و ما به دلیل ترانسفر های اروپایی درآمد مان از هزینه بیشتر بود و این به دلیل ترانسفر بازیکن به آلمان بود.

یعنی شما از خودتان برای استقلال خرج نکردید ؟

باید خرج می کردم؟ مگر شما ازجیبتان برای صدا و سیما خرج می کنید؟

البته من کمی هم خودم خرج کردم و آمدم یک ساختمان ساختم و ۲ سال بعد آن را فروختیم و خرج باشگاه کردیم و اسناد آن مشخص است و من الان بالغ بر ۱ و نیم میلیارد طلب دارم چون من نیاز مالی نداشتم این کار را کردم و باز هم اگر بتوانم این کار را می کنم یک زمانی قریب مدیر عامل استقلال پول نداشت و امیر حسین صادقی می خواست از استقلال برود و من مدیر عامل نبودم ۵۰ میلیون دادم و او را حفظ کردم و مدرک آن موجود است.

آقای دکتر به نظر میرسد وضع مالی شما خوب است؟ نمی خواهید طلبتان را از باشگاه استقلال بگیرید؟

الحمدلله خدا به هر کسی به اندازه ای داده به ما هم همینطور،من در حال حاضر با توجه به شرایط فعلی اقتصادی و وضع مالی ام پولم را می خواهم اما هیچوقت از باشگاه خودم شکایت نمی کنم.

حاضرید در مورد وضعیت استقلال اصلا چشم پوشی نکنید و شفاف بررسی کنید و نگران نباشید که برایتان تبعات داشته باشد؟

همه من را می شناسند و نگران نیستم که کسی از دست من ناراحت شود ،یک خبرنگار از من سوال کرد شما از وزیر ورزش تعریف کردید در صورتیکه قبلا نظرتان چیز دیگری بود و این یک تناقض است و من در جواب خبرنگار گفتم انسان ها خوب و بد دارند و من هر جا کار خوب ببینم می گویم و عملکرد ضعیف را هم نقد می کنم.ما باید با واقعیت ها زندگی کنیم یک زمانی فتح الله زاده را کوبیدیم و گفتیم شما زیاد خرج کردید از همین شعار هایی که می دهند وزیر می توانست بنده را صدا کند بگوید شما زیاد خرج کردید و تراز مالی مرا بررسی کند اگر کم نوشتم که باید از من تشکر هم بکنند و شما باید من را با پرسپولیس و سپاهان مقایسه کنید من همیشه کمتر خرج کردم اما چون قوی بودم و با آدم های قوی کار می کردم برای همین این ادعاها مطرح می شد.

از این جمله شما وام میگیرم ارتباط شما با وزیر خوب نیست و احتمالا در این دوره دیگر شما رنگ و بوی مدیریت استقلال را نمی بینید؟

مردم باید قضاوت کنند من حدود ۱۵ سال در استقلال فعالیت کردم وقتی صحبت از ۴ قهرمانی در جام حذفی است یعنی استقلال ۶ قهرمانی در ۷۰ سال داشته و ۴ جام متعلق به دوران من است و این آمار قابل توجهی است و با این شرایط آیا اگر فردی وزیر شد نباید بنده را بخواهد و بگوید و شما که این آمار را دارید زحمت کشیدید دست شما درد نکند؟ یا حداقل به من بگوید این حرف ها را پشت سر شما می زنند تا من از خودم دفاع کنم؟این نقص یک وزیر است که در جایی که یک فرد زحمت کشیده و مردم به او احترام می گذارند و هوادار دوستش دارد یکبار حرف هایش را نمی شنود.

من با مازیار ناظمی زمانی که خبرنگار و مجری بود و در صدا و سیما شاغل بود مشکلی پیدا کردم و ایشون یک مطلبی علیه استقلال نوشت و ما شکایت کردیم و دوستان گفتند رضایت بده من هم کوتاه آمدم و یک زمانی هم خادم یکی را معرفی کرد در مورد ساخت فیلم و این چیز ها و من نامه کتبی آنرا دارم و نمی دانم دوستش بود یا نه اما او معرفی کرده بود ،  از بد روزگار اینها معاون وزیر شدند و البته ناظمی الان مدیر کل روابط عمومی است ولی وزیر بدون اجازه او آب نمی خورد و همین باعث شد که این جو سازی ها شود و بگویند فتح الله زاده بدهکار است ، دادگاهی دارد و …آقای وزیر از اینجا می گویم من هیچگونه دادگاهی ندارم و بدهی ندارم همه پرونده ها را رفتم و تبرئه شدم همه اینها تهمت و نامردی بود و با این وجود یکروز علیه آنها شکایت خواهم کرد.

یعنی وزیر اینقدر ساده است که حرف آنها را گوش کند؟

من نمی گویم وزیر آدم ساده یا پیچیده ای است و به حرف این و آن گوش می کند اما آنچه واضح است او تابع شده است یا رفیق آن ها  بوده و یا اعتماد داشته به هر حال هرچه بوده است به چه دلیلی یک بار از من سوال نکرده است که موضوع چیست.

ممکنه وزیر پرسپولیسی باشد؟

وزیر پرسپولیسی است و البته این موضوع ایرادی ندارد و هر کسی می تواند طرفدار یک تیم باشد من با علی پروین دوستم که یک پرسپولیسی است اما اگر به همان پروین بگویید ۳ مدیر موفق را در فوتبال نام ببرد اسم مرا حتما خواهد گفت ما با هم دوستیم و رفیق فقط رقابت داریم.

احتمال دارد سلطانی فر نخواهد استقلال قدرت بگیرد؟

آقای وزیر می داند اگر من بیایم استقلال قوی می شود برای همین ذهن وزیر را خراب کردند حمایت ها از پرسپولیس زیاد بود و البته باید این حمایت باشد اما نباید به حدی برسد که سایر تیم ها معترض شوند و همین حمایت ملی تبدیل شد به ضد ملی و باعث شد که در چند شهر به اعتراض منتهی شد وزیر کار های خوبی هم انجام داده و اسپانسری که برای دو تیم درست کرده بسیار کار بزرگی بوده است.

آیا به نظر شما جو سازی هایی شده است برای اینکه استقلال نتیجه نگیرد؟

من احساسم این است که استقلال مظلوم واقع شده من تحلیلگرم و تحلیل می کنم و مردم برداشت می کنندچرا زمانی که من بودم تراز مالی ما بهتر از پرسپولیس بود و بدهی های کمتر اما امروز وضع استقلال بدتر و بدهی های پرسپولیس کمتر شده است چرا؟

میگن چون پسر وزیر پرسپولیسیه روی ذهن پدرش تاثیر گذاشته که استقلال کمتر دیده بشه و توجه پدر بیشتر روی پرسپولیس باشد؟

من با سلطانی فر زاویه دارم اما احساس می کنم باید انصاف رعایت شود برخی اطرافیان به دلیل این اتفاق بیشتر حمایت می کنند تا وزیر خوشش بیاید و بادمجان دور قاب چین شده اند و خود وزیر زیاد تاثیر ندارد و این جور نیست و آن ها عامل این اتفاق هستند و وزیر این را نمی خواهد.

در مورد جذب بازیکنان خارجی و بدهی های ارزی استقلال نظرتان چیست؟

ما اگر می گوییم مدیران سابق باشگاه استقلال بدهی خارجی دارند همه ما داریم ولی من بازیکن می آوردم مثل ساموئل مرحوم و همه او را  دوستش دارند و از او  لذت می برندندو ما ۱۰۰ هزار دلار هم بدهکاریم و باید بپردازیم اما بازیکنی که مثل بویان در استقلال می آید وکمیته پزشکی تیم تایید می کند که مصدوم است چرا با ۴۰۰ هزار دلار با او قرارداد می بندند در صورتیکه او در خارج از ایران با ۴۰ هزار دلار بازی می کرده است چرا قرارداد با او بسته شده است؟

زمان شما هم از این بازیکنان خارجی بی کیفیت وجود داشت؟

من هم بازیکن خوب نیارم و مشکل مالی ایجاد شود ایراد دارد اما بازیکن مثل بویان نیاید که مصدوم باشد و با وجود اسناد پزشکی آن باز هم  قرارداد بسته شود  که این اتفاق  ایراد دارد. چرا بازیکن بدرد نخور را ۳ ساله می بندند و تیام را ۳ ماهه و این ایراد است ما کارشناسی نظر می دهیم و چیز ساده ای است و پیچیده نیست؟

حال هواداران استقلال خوب نیست ناکامی در جام حذفی،لیگ قهرمانان آسیا و در لیگ برتر هم جایگاه مناسبی ندارند مشکل کجاست؟

تعویض مکرر مدیر عامل از دلایل اصلی ناکامی استقلال است ۳ مدیر عامل در ۴ سال عوض شده است و ثبات در مدیریت وجود نداشته در حالی که اداره کردن این دو باشگاه کار بسیار سختی است شاید گرشاسبی بتواند وزارت ورزش را اداره کند اما سلطانی فر نمی تواند باشگاه پرسپولیس  را اداره کند. زمانی که گودرزی وزیر وقت من را برداشتند من گفتم آقا مدیران بعدی را عوض نکنید، همان وقت گفتند ما داریم خواهش می کنیم که افشار زاده بیاید و مدیرت استقلال را قبول کند و بعد از ۶ ماه همان افشار زاده را زدند و ناکارش کردند

.آیا افشار زاده در ورزش ما کم کار کرده است؟ آدم کوچکی است ؟ او برای ورزش ایران بسیار مفید بوده و خدمت کرده است وبا این وضع در استقلال روبرو شد این ها غلط است و باید مدیر ثبات داشته باشد و من مطمئن بودم اگر سلطانی فر با من یک جلسه می گذاشت شرایط استقلال متفاوت می شد و من اطلاعات می دادم و اطمینان داشتم ذهنیتش پاک می شد.

خب چرا به وزیر نامه نزدید؟

من به وزیر پیامک زدم و نامه نوشتم و اگر خواستید در اختیار شما قرار می دهم و نوشتم من دشمن شما نیستم من استقلالی هستم و پست هم نمی خواهم حداقل نظرات مرا بشنوید حتی جواب پیامک من را هم ندادند.حرف هایی که در مورد من به وزیر گفتند خنده دار است حساب ما مسدود بود و ما آمدیم یک حساب باز کردیم والبته با مجوز هیئت مدیره به نام من و مسئول حسابداری و با ۳ امضا خرج کردیم تا رتق و فتق امور باشگاه انجام شود و بعد برای همین موضوع ما را خواستند و ما گفتیم با مجوز هیئت مدیره بوده است و آقایان گفتند چیزی در باشگاه وجود ندارد.

این اتفاق چه زمانی رخ داد و در دوره مدیرت چه کسی بود چرا نگفتند سند موجود است؟

آیا این مردانگی است؟ بعد من خودم یک نسخه بردم برای مراجع قضایی و پذیرفتند و این اتفاق در زمان افتخاری افتاد که ایشان می توانست به من زنگ بزند و این کار را نکرد و وقتی به او گفتم گفت من نمی دانستم و سندی در این باره در باشگاه نبود.

من از وزارت پست نخواستم فقط می توانستند از اطلاعات من استفاده کنند ،حرمت و احترام مرا حفظ کنند من ۴ سال است که رفته ام و هنوزاسم من به عنوان مدیر عامل ثبت شده است ،۴ مدیرعامل آمده است اما هنوز به نام من است و این یعنی تخلف!

چرا تغییر نام ندادند یعنی الان شما مدیر عامل قانونی استقلال هستید؟

برخی از دوستان زرنگ هستند دستورات و تفریحات و سفرها را می روند اما درگیری های وزارت اقتصاد و دارایی و دیوان محاسبات بر عهده من است.من الان اگر اعتراض بکنم به یک جای حقیقی و حقوقی استقلال تعلیق می شود بعد من می شوم آدم بد!

وزیر جایگاه بالاتری دارد و باید سعه صدر بیشتری هم داشته باشد.

من چون با پوست و استخوان مشکلات مدیریتی استقلال را درک کرده ام لرزه به تنم افتاد، نمی تواند این مدیر به تنهایی از پس این مشکلات بر بیاید و باید وزیر ورزش ۳۰ میلیارد تومان وام به این مدیر بدهد تا مشکلات آنها حل شود البته بلاعوض نیست و می توانندطی ۲ سال این بدهی را برگردانند ، می گویند باشگاه دولتی است اما وقتی مدیرعامل کمک مالی می خواهد میگویند خودتان تهیه کنید!دلیل موفقیت پرسپولیس تغییرات کمتر در مدیریت است و همین امروز اگر دست به کار شوند ظرف ۱ ماه استقلال به روال عادی بر می گردد همه چیز گل و بلبل می شود.

یک زمانی استقلال مدیریتش ثابت بود و پرسپولیس را تغییر می دادند این موضوع در زمان من بود و همان دوران طلایی استقلال را رقم زد همین وضعیت امروز استقلال را تیم فوتبال پرسپولیس داشت البته این یکی از عوامل است.

افتخاری آدم خوب و سالمی است اما من به او گفتم دور اطرافی های او قوی نبودند کدام از این ۸ بازیکن که عکس هم می انداختند بدرد استقلال خورد باید از کمیته فنی نظر می گرفت ومگر استقلال چطور لطمه خورد باور کنید اگر جپاروف و تیام می ماندند و امید ابراهیمی را از دست نمی دادند الان استقلال از پرسپولیس قوی تر بود.

اگر آقای افتخاری سالم بود چرا این اتفاقات در نقل و انتقالات افتاد؟

همین آقای پندار توفیقی باید در مورد قرارداد ها دقت می کردند مگر می شود با بازیکنی قرارداد از راه دور بست که استقلال این کار را کرده است ببینید چه کسانی سر فوتبال ما هستند حتی در فوتبال محلات هم این اتفاقات نمی افتد آیا بازیکنی که قرار است بیاید تست بدهد باید برایش قرارداد را ارسال کنید؟ بعد همین آدم ها می گویند فلانی بدهی داشته است در صورتیکه بدهی های من مربوط به سازمان تربیت بدنیبوده است و با ما قرارداد ۵۰ -۵۰ بسته بوده و ما کامل تعهداتمان را عمل کردیم.

می گویند پندار توفیقی فامیل یکی از وزارتی هاست؟

بله توفیقی از اقوام امیر خادم است ،اگر فامیل هم سر کار می آوردند باید یک نفر قوی را بیاورند که بتواند وظایفش را انجام دهد و من به فتحی گفتم که رسانه ای نکن اما هر کمکی از دست من بر می آید بگو من انجام می دهم و همه باید از فتحی حمایت کنیم اما یک خواهش از وزارت ورزش دارم که با ۳۰ میلیارد تومان وام می شود بدهی های انباشته استقلال را حل کرد.

قرارداد توفیقی را از روی ندانستن می دانید؟

بله

اگر در جلسات خصوصی مطرح کنید ؟

البته من معتقدم توفیقی ندانسته این کارها را کرده است و من همیشه حرف هایم را می زنم و واقعیت را می گویم ، قیامت را هم در نظر می گیرم.

دلیل علاقه سیاسیون به فوتبال چیست؟

سیاسیون می خواهند از راه فوتبال معروف شوند و از این فضا استفاده کنند و خود ما هم در استقلال معروف شدیم اما من ورزشی بودم و به ورزش آمدم.

شما هم ژن خوب بودید و با فامیلی آمدید در فوتبال؟

من اگر ژن خوب بودم جای بهتری بودم همه مدیران با آشنا بازی می آیند اما کاش همه مثل فتح الله زاده با فامیلی می آمدند و این همه قهرمانی یک نایب قهرمانی و ۲ مقام سومی در آسیا ۴ قهرمانی جام حذفی ۷ قهرمانی برای استقلال می آوردندکاش همه اینجوری فامیلی می آمدند و این همه افتخار کسب می کردند.من کمپ ساختم که ۳۰۰ میلیارد قیمتش است و برای استقلال ارزش افزوده و افتخار من است .

ناراحت نیستید که با نسبت فامیلی به فوتبال آمدید؟

خیر،من قبلا بازیکن تیم جوانان ایران بودم و در نوجوانی تیم پرسپولیس خوی بودم و اگر به ورزش آمدم چون ورزشی بودم و در دو میدانی هم قهرمان غرب ایران بوده ام ضمن اینکه من را فامیلم نیاورد. دکتر ایروانی و میر ولد من را دعوت کردند چرا که من سردبیر استقلال جوان شدم و در جلسات حضور داشتم آنها از من دعوت کردند که من بیایم آقای قریب هم ژن خوب نیست مدیر خوبی است و البته او را هم آقای ایروانی آورد نباید جلوی آدم های توانمند را ببندیم من افتخار می کنم از اقوام آقای آقا محمدی هستم اما او مرا به رسانه نیاورد در استقلال هم با سفارش او نیامدم باید حسادت ها و خوب تدبیر نکردن ها را کم کنیم هر کسی بالاخره از سوی کسی به کار دعوت شده است دادکان هم به همین شکل بوده است.

آیا تایید می کنید که در فوتبال فساد هست؟

فسادی که در فوتبال است از دیگر مراکز کمتر است و از اول انقلاب تا کنون به هزار میلیارد هم نمی رسد و از بخش های دیگر کمتر است باید فوتبال را خصوصی کرد و اگر استقلال را واگذار کنند من پول ندارم بخرم اما دوستان هستند که این کار را بکنند
هر کسی باید به سن بلوغ برسد که تشکیل زندگی بدهد و گرنه تیم هایی مثل استیل آذین در بخش خصوصی مو فق نبودند به همین دلیل است که به بلوغ نرسیده بودند اما استقلال و پرسپولیس ریشه دار هستند و در صورتیکه خصوصی شوند می توانند موفق باشند.

پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتور و ذوب آهن قابلیت خصوصی شدن دارنداما دولت می آید کور و شل ها را برای خصوصی سازی انتخاب می کند.

شما توانایی خرید باشگاه استقلال را دارید؟

من یک روز برای وام رفتم بانک که ۴۰۰ میلیون تومان برای ساخت یک ساختمان بگیریم که کار نشریات و فرهنگی بکنم به من وام ندادند و گفتند به خاطر چک های برگشتی دوران استقلال نمی توانم وام بگیرم مردم فکر می کنند ما به همان اندازه شهرت ،ثروت هم داریم اما واقعا من وسعم برای خرید استقلال نمی رسد، من درنهایت بتوانم ۱۰ درصدش را بخرم اما باید این تیم ها را خصوصی کنیم بعد اینقدر گیر ندهیم که فلان مدیراین کار را کرد و بدهی داشت و غیره …

استقلال باید چکار کند که از بحران خارج شود؟

استقلال با درآمد پایداری که از هوادارانش پیدا کرده است که بالغ بر ۵۰ یا ۶۰ میلیارد است با این میشود استقلال را عوض کرد اول اینکه آقای سلطانی فر یا بلا عوض و یا وام باید ۳۰ میلیارد بدهد تا استقلال تعلیق نشود و و ۲۰ میلیارد هم سالانه در آمد دارد و می تواند با خارجی ها و داخلی ها توافق کند.

با ماندن شفر مو افق هستید یا باید برود ؟

نباید زیر آب شفر را بزنند او چه کار کند باید با این همه بازیکنی که از دست داده چطور تیم را جمع کند. استقلال باید او را حفظ کند و با جذب ۳ بازیکن دوباره موفق شود و به روز های اوج و روال مثبت بر می گردد باید همه کمک کنند و بارها نباید روی دوش فتحی بماند چون تنها نمی تواند؟

این روز ها  با وجود نتایج خوب تیم ملی نقد هایی به تاج و نوع ارتباطش با کی روش وجود دارد آیا این نقد وارد است؟

کی روش در حقیقت برای همه فوتبال ما تصمیم می گیرد و ما از اول راه را اشتباه رفتیم اما او نتایج خوبی با تیم ملی گرفته است و شاید اگر نبود همین موفقیت ها هم رقم نمی خورد ما باید تعریف حد و حدود مربی و مدیریت را از اول تعیین می کردیم این بار درآسیاست و اگر قهرمان نشویم باید چه کار کنیم اما فعلا باید در فاصله کوتاه در جام ملتها صبر کنیم اگر کی روش ما را در آسیا هم قهرمان نکند آنوقت تصمیم بگیریم و اگر قهرمان شویم که یعنی این چند سال کی روش کارش را خوب انجام داده است.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: پدر اللهیار صیادمنش :پسرم تمایلی به رفتن از استقلال نداشت / آقایان فتحی و خطیر موافق رفتن صیادمنش بودند

  20 روز
 • :: گفتگوی آوای استقلال با پدر مهرداد حسنی : مهرداد علاقه زیادی به فرهاد مجیدی داشت / بعد از دربی سرش را به دیوار کوبید

  1ماه
 • :: ستار همدانی: نباید بگذاریم شفر تبدیل به کی روش شود؛ استقلال حق دارد برای سوپرجام اعتراض کند

  1ماه
 • :: احمد منشی زاده : خوشحالم که اولین گل دربی به نام من شده است / هنوز رایکوف الگوی خیلی از مربیان است

  2ماه
 • :: مهدی پاشازاده : استقلال چاره ای جز جنگیدن ندارد

  3ماه
 • :: فوتبال اروپا پیشرفت کرد چون قانون مدار هستند

  3ماه
 • :: فریده شجاعی : هدایتی پول آمپول ها را نگرفت

  3ماه
 • :: اولیایی : مشکل فوتبال ما با استیضاح وزیر حل نمی شود / استقلال باید به تعهدات مالی خود نسبت شفر عمل کند

  3ماه
 • :: محمود فکری : پاتوسی کیفیت و توانمندی خوبی دارد / استقلال در هر شرایطی باید بزرگی خودش را حفظ کند

  3ماه
 • :: بهتاش فریبا :به شدت پیگیر قضیه سوپر جام هستیم / تمام دارایی های باشگاه استقلال ضبط شد

  3ماه
 • :: داوری پر اشتباه دیدار استقلال و تراکتور سازی بلای جان آبی پوشان پایتخت

  3ماه
 • :: ایمان عالمی در مصاحبه با آوای استقلال: منشا باید در خط هافبک بازی کند؛ شرایط سپاهان برای قهرمانی ایده‌آل‌تر است

  3ماه
 • :: مدیران استقلال متهم به معامله بر سر پرونده سوپرجام

  3ماه
 • :: استقلال به آنچه استحقاقش را داشت رسید

  4ماه
 • :: شفر : با همه توان جنگیدیم, باید به این تیم احترام گذاشت

  4ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار