اخبار جدید

::

:: فتح الله زاده: تمام آسیا از بزرگی استقلال می ترسد

علی فتح الله زاده ، مدیرعامل پیشین استقلال اعتقاد دارد استقلال همیشه استقلال است و تمامی باشگاه ها و کشورهای آسیایی از نام استقلال می ترسند.

 

به گزارش آوای استقلال و به نقل از فارس، علی فتح الله زاده در خصوص اتفاقات مختلف و تجمعی که صبح امروز صورت گرفته صحبت‌های زیر را انجام داد:

فارس: ظاهرا امروز چند نفری مقابل وزارت ورزش حضور پیدا کرده‌اند.

واقعا در این موضوع تقصیری نداشتم. چند روز پیش که در فضای مجازی چنین خبری را دیدم بلافاصله پیامم را به مسئولان وزارت ورزش رساندم و البته مصاحبه هم کردم که این‌ها این کار را نکنند. مهم‌ترین نکته این است که استقلال الان در آرامش باشد.دوست ندارم بعد از بازی با سپاهان و عملکرد خوبی که استقلال داشته چوب لای چرخ تیم بگذارم.

فارس: بازی دیروز را دیدید؟

دیدم و لذت بردم. استقلال نسبت به بازی‌های قبل خیلی خوب بازی کرد و اگر بخواهم فنی صحبت کنم عملکرد دیروز استقلال در نقش جهان به خاطر فاصله کم خط دفاع و هافبک‌هایش بسیار خوب بود. این مسئله اعتماد به نفس را به مهاجمان منتقل کرد. به نظرم استقلال مقابل سپاهانی بازی کرد که چند هفته بود اوج گرفته و جالب اینجا بود که سه بار به تیر دروازه خوردیم این یعنی استقلالی هجومی‌تر شده بود آن هم مقابل یک تیم خوب. به نظرم تیم باید به همین شرایط ادامه بدهد و اگر استقلال دیروز هم می‌باخت هوادار از عملکردش راضی بود. امیدوارم در ادامه راه هم مشکلات استقلال برطرف شود.

خیلی‌ها اعتقاد داشتند بازی با سپاهان آخرین بازی منصوریان است.

به نظرم بازی دیروز با وجود آنکه حساس‌تر نسبت به بازی‌های قبل بود و شاید گریبان منصوریان را هم همین حساسیت بازی می‌گرفت. منصوریان دیروز را سرحال و قبراق دیدم و بدون تعارف او یک مرد نترس بود. من همیشه به مربیانی که با آنها کار کرده‌ام می گویم که ترس برادر مرگ است و هر کسی لباس استقلال را می‌پوشد نباید ترسو باشد و با جسارت باید تیمش را به زمین بفرستد.

بازی با سپاهان تمام شد اما یک بازی حساس مثل السد برای منصوریان باقی مانده است.

خیلی‌ها معتقدند بازی کردن مقابل السد ترسناک است ولی من اینگونه فکر نمی‌کنم. به عنوان کسی که سال‌ها در استقلال بوده باید اعتراف کنم که نام استقلال در کل آسیا لرزه به اندام حریفان می‌اندازد به خصوص به تیم‌های کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس. استقلال دو بار قهرمان آسیا شده و چند بار هم تا فینال و مراحل پایانی پیش رفته است. وضعیت این روزهای استقلال من را به یاد زمان مربیگری مرحوم حجازی می‌اندازد.

چطور؟

یادم است ما باید با الهلال در دبی بازی می‌کردیم که تمام مقامات عربستانی ادعا کردند این الهلال در حد تیم ملی عربستان است. قبل از بازی به هتل محل اقامت استقلال رفتم و دیدم ترس چهره بازیکنانم را فرا گرفته است ولی رو به حجازی کرده و گفتم ما استقلال هستیم و آنها باید از ما بترسند. می‌دانستم که تبلیغات منفی به ضرر ما در استقلال صورت گرفته اما طوری به بازیکنان و کادر فنی منتقل کردم که آنها باید بازی را ببرند چون الهلال از نام استقلال می‌ترسد. حتی در آن دیدار داور به بهانه واهی رضا حسن‌زاده را اخراج کرد ولی تیم 10 نفره ما الهلال را در آنجا شکست داد. حرفم با هوادار، بازیکنان استقلال و کادر فنی این است که شک نکنید السد خیلی از استقلال می‌ترسد.

اگر شما مدیرعامل بودید برای نیم‌فصل چه برنامه‌ای داشتید؟ آیا بازیکن دانه درشتی می‌گرفتید؟

کار استقلال در نیم‌فصل سخت است. هم باید در یک بازی حساس آسیایی به میدان برود و هم جبران ناکامی‌های نیم‌فصل اول را کند. به همین خاطر استقلال باید یک سجاد شهباززاده داشته باشد.

یعنی خود شهباززاده؟

منظور من از آوردن شهباززاده یا خود اوست یا یکی در حد او. چون این تیم نیاز دارد آسیا جای شوخی نیست و نباید بازی را ساده گرفت.امیدوارم استقلال نسبت به نیم‌فصل اول ترمیم شده و به دوران اوجش برگردد.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرهارفتن به نوارابزار