اخبار جدید

::

:: عیدانه هواداری و یادآوری خاطرات گذاشته

اختصاصی آوای استقلال- محمود فخرالحاج : سال ۹۶ هم به انتهای خود نزدیک می شود ، همیشه در دوران کودکی که بودیم فکر می کردیم که انتهای سال یعنی اواخر اسفند ماه که مدارس تعطیل می شوند قرار است که آخر سال به آخر خودش برسد و یک سال جدید و غریب و ناشناخته ای از راه برسد ، همیشه فکر می کردیم که عبور کردن از یک سال کهنه و ورود به سال جدید حتما باید پر از تعطیلی و سکون باشد ، اما وقتی بزرگ تر شدیم و از مدارس جدا شدیم ، آخر سال برایمان دیگر آن طعم دوران کودکی و نوجوانی را ندارد ، دیگر آخر سالها برایمان آن لذت تعطیلات و سکون را ندارد.

برایمان اول سال و آخر سال ندارد وقتی باید کار کنی و وقتی باید توامان در جامعه باشی دیگر آخر سال و اواخر اسفندماه و تعطیلات نوروز برایت زیاد معنا پیدا نمی کند، اما باز به احترام همه آنهایی که تازه دارند آن لذت دوران قدیم ما را تجربه می کنند ما هم با آنها هم نوا خواهیم شد.

یادش بخیر ، در آن زمان ها وقتی با نشریات همراه بودم، همیشه از آخر سال لذت بیشتری می بردم، وقتی همه نشریات دنبال چاپ ویژه نامه های نوروزی برای خوانندگانشان بودند ،از روزنامه استقلال جوان گرفته تا هفته نامه های نخل و آوای ساوه و پیام آور و غریو و مجله های دنیای ورزش و فوتبال و خانواده سبز و صبح زندگی و …و… یک دوجین نشریه های رنگارنگی را با خود به خانه می بردیم و یک هفته و حتی بیشتر مشغول مطالعه آنها بودیم که به راستی تعطیلات نوروزمان را پر می کرد ، اما این روزها و این دوران خبری از آنها نیست و تعدادشان حتی به انگشتان یک دست هم نمی رسد.

سال ۹۶ هم مثل تمام سالهای قبل تر از آن سالی پر فراز و نشیبی بود ، سالی که هم تلخی داشت و هم شیرینی، هم خاطره های خوب داشت و هم خاطره های بد ، این سال هم مثل همه سالهای گذشته به تاریخ پیوست، تاریخی که هر سال پر می شود از سالهایی که از خاطره هایمان سنگین و بزرگ شده اند.

می ترسیم یک روزی بعدها همین تاریخ ما را به خاطر همه آن کوله بارهای پرخاطره هایی که بر دوشش گذارده ایم سرزنش کند. می ترسیم شاید تاریخ بعدها همه خاطره هایمان را از بین ببرد و امیدوارم سال جدید برای تمام آبی دلان و هواداران متعصب استقلال سالی پر از شادی و نشاط و خیر و برکت باشد.


نام شما :

ایمیل شما :
رفتن به نوارابزار