اخبار جدید

::

:: علل ناکامی های استقلال در پنج سال گذشته !

اختصاصی آوای استقلال – نویسنده : محمد جوادی فر – چرا حال استقلال خوب نیست ؟ چه بر سر استقلال آماده است؟استقلال همیشه مدعی و قهرمان در این پنج سال چرا همیشه با بحران و ناکامی روبرو بوده است؟نایب قهرمانی یا مقام سوم در لیگ برتر و حتی قهرمانی در جام حذفی نمی تواند هواداری که همیشه تیم خود را قامت یک قهرمان دیده اقناع کند. شاید چند دلیل عمده در بوجود امدن این شرایط موثر بوده که حال این روزهای هواداران استقلال خوب نیست.

عدم ثبات مدیریتی

چهار سال و چهار مدیر عامل مختلف برای تیمی که به ثبات و ارامش معروف بود نشان می دهد که آبی ها در دولت فعلی و وزارت ورزش تحت اختیار آن حال و روز خوبی نداشته اند. از بهرام افشارزاده که هنوز پرونده بدهی پروپئیچ از زمان مدیریت او بلاتکلیف مانده تا رضا حسنی خو که تنها چند روز بر مسند کار بوده او از دوران مملو از فاجعه رضا افتخاری و حالا دوران پرفراز و نشیب البته کوتاه مدت امیرحسین فتحی نشان می دهد که مدیران عامل استقلال کارنامه روشنی نداشته اند.هرچند مدیریت به طور کلی در ورزش ایران و بویژه فوتبال سبقه درخشانی ندارد ولی در همین وانفسا باز هم ثبات می توانست نقش تعیین کننده ای در موفقیت یک باشگاه داشته باشد.

خانه تکانی های اول فصل

با تغییرات پیاپی مدیریتی، نیمکت آبی ها نیز در این سالها دستخوش جابجایی های بسیاری شده است. استقلال به خاطر این تغییرات و به طبع آن خانه تکانی های بسیار بازیکنانش همیشه تمرینات پیش فصل را از دست می داد. این سبب می شد که آبی ها امتیازات زیادی را در ابتدای فصل از دست دهند و عملا فصل برای انها از هفته دهم به بعد شروع می شد. نمونه بارز ان لیگ هفدهم که نمایش های درخشان تیم تحت هدایت شفر نتوانست عقب ماندگی های اوایل فصل را جبران کند و در نهایت در عین شایستگی تنها به رتبه سوم و قهرمانی جام حذفی بسنده کند.

رسانه استقلال کجاست؟

این روزها رسانه نقش اساسی و انکار نشدنی در ثبات و آرامش یک تیم دارد. هر سال شاهد آن هستیم که رسانه ها با ایجاد جو روانی بازیکنان جدید استقلال را با فشارهای روحی روانی چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ کارنامه به بازیکنانی متوسط بدل می کنند. از دید آنها استقلال تیم نجومی و کهکشانی لقب می گیرد و این در حالی است که این القاب سبب تحریک هوادار فوتبال و در نتیجه باعث می شود که بازیکن کارایی لازم را در تیم نداشته و تنها پس از چند هفته عدم درخشش از سوی هواداران طرد شود.حسن بیت سعید، بختیاررحمانی ، امین حاج محمدی و سجاد شهباززاده نمونه هایی از این دست می باشند.این در حالی است که هیچ گاه خرید بازیکنانی طراز اول همچون مهدی ترابی، سیدجلال حسینی، وحید امیری ، سروش رفیعی و علیرضا بیرانوند نه تنها توسط این رسانه ها در بوق و کرنا نمی شود بلکه در هیچ برهه زمانی خبری از قیمت این ستاره ها منتشر نمی شود. البته در این موارد نباید از ضعف رسانه ای باشگاه استقلال چشم پوشی کرد. استقلال در این سالها در میان رسانه های رسمی هیچ جایگاهی نداشته و هیچ تلاشی نیز در این زمینه نکرده است. از نمونه کارهای رسانه ای می توان به ضیافت معروف کادر فنی پرسپولیس با خبرنگاران و روزنامه نگاران یا تبلیغات شدید و مانور رسانه ای در زمان برگزاری فینال لیگ قهرمانان اشاره کرد که قرمزها توانسته بودند با کمک رسانه های مختلف یک دیدار باشگاهی را به مسابقه ای ملی بدل کنند.

هوادار احساسی بلای جان تیم

در پایان نمی شود نقش هواداران و فضای مجازی را در عملکرد ضعیف این سالهای استقلال نادیده گرفت. پیج ها و کانال هایی که اکثرا به فکر تبلیغات پایان شب خود هستند و بیشترین ضربات را به باشگاه در هنگامه نقل و انتقالات وارد می کنند. پیج هایی که هنوز در سودای بازگشت تیام از عجمان امارات هستند یا برای نورافکن شکست خورده در بلژیک می خواهند قیمت گزافی روی دست باشگاه بگذارند. از ماجرای پندارتایم گرفته تا همین امروز فضای مجازی به هیچ وجه نتوانسته کمکی به باشگاه کند و البته این باز هم به ضعف مدیرانی برمی گردد که برای مذاکره با بازیکنان به ترکیه سفر کردند. هوادار استقلال باید بداند که نحوه رفتار انها در قبال ستاره های تیم چگونه است و از تجربیات گذشته در خصوص فرمانده و صخره و غیره درس عبرت بگیرد. برای او بایستی یک نام مهم باشد و آن استقلال است که بازیکنان با پوشیدن پیراهن آبی هویت می گیرند نه استقلال با بودن آنها


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: جامانده از هفته ى دوازدهم؛ یحیى آخرین قربانى شفر؟

  2 ساعت
 • :: سرپرست باشگاه استقلال درگذشت اسطوره فوتبال ایران را تسلیت گفت

  11 ساعت
 • :: خطیر: تمام مکاتبات من با ساناک موجود است

  11 ساعت
 • :: شفر : باید در سکوت و آرامش باشیم, استقلال یک باشگاه ویژه در آسیا است

  11 ساعت
 • :: ماجدی: هیچ اطلاعی از حضورم در هیات مدیره استقلال ندارم

  1 روز
 • :: حضور آقاخان در تمرینات گروهی استقلال

  1 روز
 • :: عبدالعلی چنگیز : نفرات تیم آمادگی ذهنی و خودباوری کنونی را از دست ندهند!

  1 روز
 • :: اسامی تیم ملی امید اعلام شد / چهار استقلالی در تیم ملی

  2 روز
 • :: آتیلا حجازی : استقلال یکی از مدعیان قهرمانی است

  2 روز
 • :: خطیر : تمام نامها گمانه زنی رسانه ها و غلط است

  4 روز
 • :: بلایی که دولت روحانی بر سر استقلال آورد

  4 روز
 • :: مرفاوی : تلاش استقلال برای رسیدن به صدر جدول است

  4 روز
 • :: بهتاش فریبا: اعتراض به صداو سیما کاملا درست بود

  4 روز
 • :: فتحی: مذاکره با گزینه های مدنظر شفر آغاز شد

  4 روز
 • :: فرشید باقری : از گلزنی جابر خوشحال شدم

  4 روز

 • 
  رفتن به نوارابزار