اخبار جدید

::

:: مهرداد میناوند بابت توهین خود از مهدی رحمتی عذرخواهی کرد

به گزارش آوای استقلال و به نقل از وررزش سه: مصطفی صادقی نماینده تام الاختیار و وکیل مهدی رحمتی در گفت و گو با ورزش سه درباره حکم محکومیت مهرداد میناوند گفت: بعد از اینکه یک بازیکن سابق فوتبال ایران صحبت های دور از ادبی را علیه سیدمهدی رحمتی مطرح کرد، ما شکایت کردیم. بعد از این موضوع خیلی ها از طرف وی پیام فرستادند تا ضمن عذرخواهی و دلجویی از موکلم این ماجرا ختم شود و حتی آقای میناوند در مصاحبه ای عذرخواهی کرد. همچنین بزرگانی مانند اقای علی کریمی و برخی اهالی رسانه تلاش کردند تا این آشتی صورت بگیرد اما چون موکل من قصد داشت تا این موضوع درس عبرتی شده تا در محیط پاک ورزش دیگر شاهد چنین بحث هایی که به دور از ادب ، اخلاق و شان انسانی مطرح شده نباشیم، این عذرخواهی و وساطت بزرگان و دوستان را ضمن احترام به آنها نپذیرفت تا حکم محکومیت نهایی صادر شود.

وی درباره پیش بینی حکم مربوطه ادامه داد: توقع ما بیشتر از این نیز نبود. ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی مشخص است . با توجه به قانون و نوع تخلف ، صدور این حکم به دلیل اینکه آقای میناوند پرونده کیفری نداشته و وی در محضر دادگاه ضمن پذیرش اشتباه خود ، از ارتکاب به جرم خویش ابراز ندامت کرده و به دنبال جلب رضایت شاکی ( مهدی رحمتی) بوده ، قابل پیش بینی بود و نهایتا محکومیت و جریمه نقدی بدون حد شرعی (شلاق ) برای متهم در نظر گرفته شد .

نماینده رحمتی اضافه کرد : وقتی متهم در دادگاه بر نظر و حرف اول خودش نمی ایستد و با واسطه تراشی به دنبال عذرخواهی می رود و در حضور دادگاه می گوید پشیمان بوده و از اقای رحمتی عذرخواهی می کند ، این جریمه طبیعی است . موکل اینجانب از طرح شکایت فقط به دنبال ابراز ندامت رسمی و محکومیت متهم بود و همانگونه که قاضی محترم در حکم انشا کردند، با توجه به تلاش متهم و دوستان جهت جلب رضایت اقای رحمتی و ابراز ندامت متهم در محضر دادگاه، ترجیح داده شده تا از شلاق برای تنبیه متهم (بازیکن سابق فوتبال) استفاده نشود که این موضوع مورد تایید ما نیز هست چون همانطوری که اشاره کردم ما به دنبال حد شرعی بازیکن سابق نبودیم و هدف ما فقط متنبه شدن و جلوگیری از طرح موضوعات کذب یا استفاده از ادبیات سخیف و به دور از ادب در اینده است .

وی در ادامه درباره پرونده مسعود معینی پیشکسوت سابق استقلالی ها، بیان کرد: آقای معینی نیز یک تهمتی به آقای رحمتی زده بود که این موضوع پیگیری قضایی شد. بازپرس پرونده نتیجه تحقیقات و بازپرسی  را جهت صدور حکم به دادگاه ارسال و دادگاه نیز مجرمیت آقای معینی را محرز و وی را نیز به پرداخت ۴٠ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد .

صادقی در بخش پایانی صحبت های خود اضافه کرد: متاسفانه در این روزها برخی برای مطرح شدن یا مطرح ماندن در اذهان بعضی صحبت ها را به دور از ادب یا صداقت مطرح می کنند و سپس با چند واسطه به دنبال معذرت خواهی می آیند تا شکایت پس گرفته شود. باید یک روزی این شکایت ها تا انتها پیگیری شده تا شاهد چنین رفتارهایی از سوی برخی افراد نباشیم. موضوعی که در پرونده آقای امیرحسین صادقی نیز شاهد آن بودیم . بعد از اینکه ایشان علیه موکلم مصاحبه کذب کرد ، با شکایت ما ، حکم محکومیت وی صادر شد . سپس وی ابراز ندامت و عذرخواهی کرد . پس از اینکه قسمتی از محکومیتش سپری شد ، موکلم رضایت داد.

صادقی در انتها گفت: برای هواداران استقلال جای سوال دارد که چرا کمیته انضباطی رای متخلفان بازی پرسپولیس و سایپا را بعد از گذشت بیش از ١٠ روز صادر نمی کند و برای استقلال همیشه در کمترین زمان ممکن رای محرومیت را می دهد . در ضمن همچنان منتظر پاسخ اقای تاج و فدراسیون درباره تخلف رییس کمیته انضباطی به دلیل دو شغله بودن هستیم .


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: پدر اللهیار صیادمنش :پسرم تمایلی به رفتن از استقلال نداشت / آقایان فتحی و خطیر موافق رفتن صیادمنش بودند

  20 روز
 • :: گفتگوی آوای استقلال با پدر مهرداد حسنی : مهرداد علاقه زیادی به فرهاد مجیدی داشت / بعد از دربی سرش را به دیوار کوبید

  1ماه
 • :: ستار همدانی: نباید بگذاریم شفر تبدیل به کی روش شود؛ استقلال حق دارد برای سوپرجام اعتراض کند

  1ماه
 • :: احمد منشی زاده : خوشحالم که اولین گل دربی به نام من شده است / هنوز رایکوف الگوی خیلی از مربیان است

  2ماه
 • :: مهدی پاشازاده : استقلال چاره ای جز جنگیدن ندارد

  3ماه
 • :: فوتبال اروپا پیشرفت کرد چون قانون مدار هستند

  3ماه
 • :: فریده شجاعی : هدایتی پول آمپول ها را نگرفت

  3ماه
 • :: اولیایی : مشکل فوتبال ما با استیضاح وزیر حل نمی شود / استقلال باید به تعهدات مالی خود نسبت شفر عمل کند

  3ماه
 • :: محمود فکری : پاتوسی کیفیت و توانمندی خوبی دارد / استقلال در هر شرایطی باید بزرگی خودش را حفظ کند

  3ماه
 • :: بهتاش فریبا :به شدت پیگیر قضیه سوپر جام هستیم / تمام دارایی های باشگاه استقلال ضبط شد

  3ماه
 • :: داوری پر اشتباه دیدار استقلال و تراکتور سازی بلای جان آبی پوشان پایتخت

  3ماه
 • :: ایمان عالمی در مصاحبه با آوای استقلال: منشا باید در خط هافبک بازی کند؛ شرایط سپاهان برای قهرمانی ایده‌آل‌تر است

  3ماه
 • :: مدیران استقلال متهم به معامله بر سر پرونده سوپرجام

  3ماه
 • :: استقلال به آنچه استحقاقش را داشت رسید

  4ماه
 • :: شفر : با همه توان جنگیدیم, باید به این تیم احترام گذاشت

  4ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار