اخبار جدید

::

:: ضرورت رفع دغدغه ۵۰ ساله ورزش ایران از نظر رئیس کمیته ملی پارالمپیک

به گزارش آوای استقلال :خسروی وفا در گفت و گویی که روز شنبه در یکی از روزنامه های صبح تهران منتشر شده است، گفت: من در هفت دوره کمیته ملی المپیک، عضو بودم، تجربه به من می گوید همیشه پس از برگزاری المپیک ها انتخابات کمیته ملی المپیک باید برگزار شود. اگر در این مقطع انتخابات انجام نشود و به تأخیر بیفتد، گروه جدیدی که می آید برای بازی های آسیایی و المپیک زمان لازم در اختیار ندارد.
رئیس کمیته ملی پارالمپیک ایران گفت: ما ۵٠ سال است، مدام می گوییم، فرصت نداشتیم. البته ۵٠ سال قبل درست بود. اکنون یک بار بیاییم و این موضوع را اصلاح کنیم. زمان انتخابات در دوره قبل مهندسی شد. ما گفتیم، کسی گوش نکرد. این دوره هم زمان انتخابات، مهندسی شده است.
«خسروی وفا» گفت: اگر این تعویق انتخابات دوباره ایجاد شود، دوره های بعد هم تکرار می شود و مشکل اصلاح نخواهد شد. یادم می آید دومین جلسه ستاد عالی المپیک ریو در وزارت ورزش با حضور اعضای شورا تشکیل شد. نخستین گزارشی که رئیس کمیته ملی المپیک داد، گفت متأسفانه چون انتخابات با تأخیر برگزار شده است، در این دوره برای بازی های آسیایی فرصت نداریم. این سخن خیلی قشنگی بود. تو که این حرف قشنگ را زدی. حالا خودت این فرصت را برای نسل آینده به وجود بیاور.
رئیس کمیته ملی پارالمپیک افزود: ما می خواهیم ورزشکارانمان پوریای ولی شوند، ولی خودمان نمی خواهیم کاری کنیم. تو پوریای ولی شو. عقب نشینی کن و فرصت را در اختیار دولت های آینده قرار بده.
وی در این گفت و گو به نامه ای که ١١ ماه پیش برای اعضای مجمع کمیته ملی المپیک ارسال کرده است اشاره کرد و گفت: در آن نامه هشدار دادم که می خواهند انتخابات را مهندسی کنند. همیشه در انتخابات موجی راه می افتد. این موج طبیعی و شیرین است. اما بخش هایی از آن تلخ است. آن بخش ها دیگر طبیعی نیست، بلکه مصلحت اندیشی های فردی و خدای نکرده پشت پرده سیاسی است.
رئیس کمیته ملی پارالمپیک افزود: با مطالعه سخن می گویم. این اتفاق در دوره قبل افتاد و با ورود کمیته بین المللی المپیک، انتخابات کمیته عقب افتاد. آزادترین انتخابات فدراسیون ها و کمیته ملی المپیک در ایران است. بدون تعصب می گویم. فهرست رؤسای کمیته های ملی المپیک های دنیا را ببینید. یا سِر هستند یا دوک یا لرد یا پرنس. یا خانواده سلطنتی یا خانواده رئیس جمهوری هستند. اینها از خیابان آمدند نام نویسی کردند؟ ما در کشورمان برای انتخابات فدراسیون ها در روزنامه ها اطلاعیه می دهیم. کجای دنیا این اتفاق می افتد؟
خسروی وفا گفت: در برخی موارد، آدم غصه می خورد و احساس می کند دولت خیلی مظلوم واقع شد. از ابزارهای دولت باید برای انسجام ملی استفاده کرد. در همین دوره در نهایت می شود یک سال بیشتر ماند. پول ما را دولت می دهد و این درست نیست ما به غریبه پالس بدهیم. به ما می خندند. با این نامه هایی که این چند وقت از مراجع جهانی آمد، من احساس کردم دولت مظلوم واقع شده است.
وی افزود: رئیس کمیته ملی المپیک ایران کارمند وزارت ورزش است. او با پست مشاور وزیر، رئیس کمیته ملی المپیک است. همه چیزش از دولت است، ساختمانش هم از دولت است؛ بعد می گوید دولت در کار من دخالت می کند. این دخالت نیست، تو دولتی هستی، پول هم از دولت می گیری. تنها رئیس کمیته ملی المپیک در تاریخ ۱۰۰ ساله ما است که تمام وقت با پول دولت آنجا نشسته است.
رئیس کمیته ملی پارالمپیک گفت: در اساسنامه کمیته ملی المپیک، رئیس تشریفاتی است. دبیر کل باید تمام وقت باشد. حالا در ایران، این دوره تنها دوره ای است که کارمند دولت، رئیس کمیته شده است. چرا؟ ما این کار را کردیم که اختلافات دفعه قبل ایجاد نشود. بین وزارت و کمیته انسجام باشد. حالا آن را تلخ تر می کنی؟ از تو تلخی اش خیلی سخت تر است. چون تو کارمند دولت هستی. کارمند دولت فردا مأمور می شود و باید به یک استان دیگر برود. به تو گفتند برو مأمور شو، آنجا بشین؛ حالا تو دغدغه این را داری که دولت دخالت می کند.
خسروی وفا افزود: کجای دنیا دولت دخالت نمی کند؟ در سوئیس دخالت نمی کند؟ در آمریکا دخالت نمی کند؟ در کشورهای عربی که امریه است. همه جای دنیا ظاهر امر این است که دولت ها نباید دخالت کنند اما باطن امر باید دخالت کنند. متأسفانه فقط در ایران دولت دخالت نمی کند. مشکل ما اینجا است. دولت دخالت نمی کند، بعد ما جری می شویم و پا را از گلیم خود بیشتر دراز می کنیم.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: پدر اللهیار صیادمنش :پسرم تمایلی به رفتن از استقلال نداشت / آقایان فتحی و خطیر موافق رفتن صیادمنش بودند

  21 روز
 • :: گفتگوی آوای استقلال با پدر مهرداد حسنی : مهرداد علاقه زیادی به فرهاد مجیدی داشت / بعد از دربی سرش را به دیوار کوبید

  1ماه
 • :: ستار همدانی: نباید بگذاریم شفر تبدیل به کی روش شود؛ استقلال حق دارد برای سوپرجام اعتراض کند

  1ماه
 • :: احمد منشی زاده : خوشحالم که اولین گل دربی به نام من شده است / هنوز رایکوف الگوی خیلی از مربیان است

  2ماه
 • :: مهدی پاشازاده : استقلال چاره ای جز جنگیدن ندارد

  3ماه
 • :: فوتبال اروپا پیشرفت کرد چون قانون مدار هستند

  3ماه
 • :: فریده شجاعی : هدایتی پول آمپول ها را نگرفت

  3ماه
 • :: اولیایی : مشکل فوتبال ما با استیضاح وزیر حل نمی شود / استقلال باید به تعهدات مالی خود نسبت شفر عمل کند

  3ماه
 • :: محمود فکری : پاتوسی کیفیت و توانمندی خوبی دارد / استقلال در هر شرایطی باید بزرگی خودش را حفظ کند

  3ماه
 • :: بهتاش فریبا :به شدت پیگیر قضیه سوپر جام هستیم / تمام دارایی های باشگاه استقلال ضبط شد

  3ماه
 • :: داوری پر اشتباه دیدار استقلال و تراکتور سازی بلای جان آبی پوشان پایتخت

  3ماه
 • :: ایمان عالمی در مصاحبه با آوای استقلال: منشا باید در خط هافبک بازی کند؛ شرایط سپاهان برای قهرمانی ایده‌آل‌تر است

  3ماه
 • :: مدیران استقلال متهم به معامله بر سر پرونده سوپرجام

  3ماه
 • :: استقلال به آنچه استحقاقش را داشت رسید

  4ماه
 • :: شفر : با همه توان جنگیدیم, باید به این تیم احترام گذاشت

  4ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار