اخبار جدید

::

:: صمد مرفاوی : اختیارات شفر بیشتر از یک سرمربی بود / احترام بازیکنان بزرگ باید حفظ شود

مصاحبه اختصاصی آوای استقلال با صمد مرفاوی بازیکن و سرمربی سابق استقلال – روژان سلیمی : صمد مرفاوی در دو دوره هدایت تیم استقلال را بر عهده داشت که با این تیم به سوم و چهارم شد . از آقای مرفاوی در مورد استقلال ، استراماچونی ، فصل نقل و انتقالات گفتگوی کوتاهی را انجام دادیم که در زیر می خوانید :

سرمربی سابق در مورد حضور استراماچونی گفت : باید به این مربی زمان کافی داده شود چرا که در بازده طولانی می توان عملکرد او را بررسی کرد ، مسئولین باشگاه باید امکانات . ابزار لازم را در اختیار او و دستیارانش قرار دهند ، استقلال هزینه زیادی انجام داده پس باید هواداران به این تیم و مجموعه اعتماد کنند و مدیران باشگاه اجازه دهند او کار خودش را انجام دهد و در مسائل فنی دخالت نکنند. استقلال برای قهرمان شدن راه سختی دارد و یکی از کارهایی که باید انجام دهند اتحاد بیشتر است.

 

صمد مرفاوی در پاسخ به سوال خبرنگار سایت آوای استقلال در مورد نقل و انتقالات این فصل گفت : هیچ چیز مثل بی ثباتی و بی برنامگی به یک تیم ضربه وارد نمی کند ، فرقی نمی کند این بی ثباتی در مورد یک بازیکن باشد یا مربی یا مدیریت . هر سال تعدادی از بازیکنان کلیدی استقلال از اینا تیم می روند و این تغییرات اصلا خوشایند نیست.

در این فصل ۶۰-۷۰ درصد از ترکیب اصلی از استقلال جدا شدند ، هر کدام به دلایلی ، حالا باشگاه باید در جذب نیروهای حرفه ای جای خالی آنها را پر کند. همه این مسائل زمان بر هستند برای هماهنگی زمان می خواهیم تا بتوانیم استقلال رویایی هواداران را بسازیم.

صمد مرفاوی در مورد برخورد باشگاه و هواداران با سید مهدی رحمتی و پژمان منتظری گفت : بازیکنان بزرگ باید احترام شان حفظ شود ، آنها در استقلال رشد کردند و سال های زیادی در این تیم زحمت کشیدند ، درست است دستمزد گرفتند ولی نباید به آنها بی احترامی کرد در بطن قضیه و اختلافات مدیران با بازیکنان نام برده نیستم ولی به هر حال خودشان تصمیم نهایی را گرفتند که امسال حضور نداشته باشند.

 

بازیکن پیشکسوت استقلال در مورد دعوت از پیروز قربانی و سپس عدم همکاری قربانی با استقلال گفت : باشگاه در این مورد عجله کرد باید اول با استراماچونی صحبت می کردند. نظرات و حرف های او را می شنیدند سپس با یک بازیکن و یا یک مربی صحبت می کردند ، مربی خارجی اکثر مواقع دستیارانش را خودش انتخاب می کند ، استراماچونی نیز فقط به باشگاه در مورد مربی دروازه بان ها اختیار داده بود. آقای قربانی هم تصمیم درستی گرفت که اجازه داد مربی ایتالیایی کار خودش را انجام دهد. باشگاه استقلال برای هر سمتی که نیروی جدیدی را به خدمت می گیرد باید به آن فرد اختیارات را توضیح ندهد و مثل سرمربی قبلی اختیار تام را به سرمربی و دستیاران جدیدش ندهند .

 

از آقای مرفاوی پرسیدیم یعنی شما می گویید شفر اختیار تام داشت !؟ که ایشان پاسخ دادند بله. مدیران استقلال بارها در مصاحبه هایشان چه در زمان حضور شفر چه بعد از رفتن او اعلام کردند که اختیارات شفر فراتر از سرمربی بوده است.

صمد مرفاوی در مورد عملکرد آقای شفر گفت : شفر تیم آماده ای را در فصل اول تحویل گرفت و با تلاش گروهی توانستند قهرمان جام حذفی شوند ولی در فصل دوم به علت دیر شروع کردن تمرین ها و نبود چند بازیکن ، تغییر پست های بازیکنان و …. استقلال به آن جایگاهی چه حقش بود نرسید.

 


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: تراکتور ۲-۴ استقلال؛ آنالیز اختصاصی سایت آوای استقلال

  1ماه
 • :: پاک ضمیر : اولویت من حضور در استقلال است؛ منتظر تماس آقای فتحی هستم

  2ماه
 • :: سرهنگ علیفر از گزارشگری محروم شد!

  3ماه
 • :: سحر، دختر آبی درگذشت؛ خودسوزی برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

  3ماه
 • :: هروویه میلیچ، مدافع کروات مدنظر استقلال وارد تهران شد

  4ماه
 • :: حسن روشن : می توانم حرف هایی بزنم که خیلی ها خوششان بیاد؛ ورود خانم ها به استادیوم باید آزاد باشد

  4ماه
 • :: ۱۷ مرداد روز خبرنگار، روز تلاشگران عرصه اندیشه و قلم گرامی باد

  4ماه
 • :: علی تاری : قراردادم با هماهنگی آقای دکتر خطیر بود؛ دوست دارم امسال در استقلال باشم

  4ماه
 • :: قرارداد محسن کریمی بازی به بازی پرداخت می شود؟

  4ماه
 • :: وحید مظاهری : کادر فنی و هئیت مدیره شهید قندی در کارشان صادق هستند / احترام بزرگان باید حفظ شود

  5ماه
 • :: هواداران نگران بازیکنان خروجی نباشند

  5ماه
 • :: صمد مرفاوی : اختیارات شفر بیشتر از یک سرمربی بود / احترام بازیکنان بزرگ باید حفظ شود

  5ماه
 • :: پروژه نابودی تیم هایی که نام شان ” استقلال” است

  5ماه
 • :: گزارش تصویری از تمرین امروز استقلال با حضور هواداران

  5ماه
 • :: گزارشی از اولین همایش شرکت پیشکسوتان استقلال ایرانیان در فرهنگسرای اندیشه

  5ماه

 • 
  رفتن به نوار ابزار