اخبار جدید

::

:: شفر : نگران دربی نیستم

به گزارش آوای استقلال – به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال : وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

صحبت اولیه؟

همیشه در حالت عادی با شما خبرنگاران حاضر در نشست خبری دست می دادم اما امروز تعداد زیاد است اما به همه سلام می گویم و از دیدار با شما خوشحالم. شب گذشته یک مهمانی بسیار خوب از سوی باشگاه برگزار شد و تمامی اعضای باشگاه از جمله کادر مدیریتی، کادرفنی، بازیکنان، مسئولان و افراد بزرگ و بازیکنان سابق باشگاه مانند علی جباری، نصرالله عبداللهی، قراب و دیگر بازیکنان بزرگ قدیمی باشگاه حضور داشتند. از این بابت بسیار خوشحالم. خوشحالم که باشگاه بازیکنان قدیمی خود را فراموش نکرده و این موضوع برای هویت باشگاه بسیار خوب است. به این موضوع افتخار می کنم و خوشحالم که عضو خانواده استقلال هستم.

مدیرعامل باشگاه شب گذشته درباره مسائل مختلفی صحبت کرد. درباره بازیکنان، گذشته، آینده و تیم جدیدی که داریم، صحبت های خوبی انجام دادند. همه ما مانند یک خانواده هستیم و ایشان همه را حمایت کردند و ما نیز از ایشان حمایت می کنیم و می دانم که با ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه تیم خوبی برای آینده می سازیم. ما بازیکنان جوان، با استعداد و خوبی در اختیار داریم و در تیم ما همه با هم هستند و مثل یک خانواده هستند و کار خود را انجام می دهند.

دربی؟

دربی بسیار فوق العاده است. من دربی را واقعا دوست دارم زیرا یک بازی خیلی بزرگ است. من دو دربی قبلا در ایران داشتم و چندین دربی را نیز به عنوان بازیکن و مربی در کشورهایی مانند آلمان پشت سر گذاشتم. دیدار ما با تیم جاماییکا برابر آمریکا نیز یک دربی بود که ما برنده شدیم. اهمیت دربی باعث شده همه در اینجا باشیم و همه تب دربی دارند. ما در روزهای قبل تیم خود را از نظر ذهنی و تاکتیکی اماده کردیم. وقتی نیمی از ورزشگاه برای میزبان و مهمان باشد، بسیار خوب است. بازیکنان ما جوان هستند و برخی در تیمی بازی می کردند که ۵ هزار تماشاگر داشت اما حالا باید در ورزشگاه پر از تماشگار باید بازی کنند و ما آنها را از نظر ذهنی و تاکتیکی آماده کردیم.

ما بازی های مختلف پرسپولیس را آنالیز کردیم. کارهای تاکتیکی آنها را مرور کردیم و هر دو دیدار این تیم را برابر الدحیل تماشا کردیم. اکنون خیلی از تیم ها پرس می کنند و پرسپولیس نیز این کار را در تهران برابر الدحیل خوب انجام داد. این خیلی خوب است که با همه وجود ۹۳ دقیقه بجنگیم و همه توان خود را در زمین بگذاریم.

از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفتیم اما می توانیم در دربی برنده باشیم و باید شجاعانه بازی کنیم. می دانم ۵۰ هزار تماشاگر در آزادی و میلیون ها هوادار ما را تماشا می کنند و با حمایت آنها می توانیم قوی تر باشیم. بعد از تمرین امروز، یازده بازیکن اصلی خود را انتخاب می کنم. هنوز شرایط نهایی نیست اما می دانم که بازیکنان صد درصد توان خود را در زمین می گذارند.

نکته آخر اینکه دربی همیشه یک هیجان بسیار بزرگی دارد. نه فقط داخل بلکه خارج از زمین. امیدوارم مثل سال گذشته نیز دربی به خوبی برگزار شود و هیچ مشکلی داخل ورزشگاه نباشد. سال گذشته این اتفاق رخ داد و من از این بابت خوشحالم و همیشه باید به داور احترام گذاشت. همه اتفاقی که در آبادان رخ داد را دیدید که ناراحت کننده بود اما مهم این است که هواداران مانند سال گذشته بدون مشکل به خانه خود بروند.

بازی با یک هافبک دفاعی؟

از سوال شما بسیار خوشحال شدم و می توانم خوب راجع به آن صحبت کنم. در بازی آخر ما یک بازیکن در پست شماره ۶ و دو بازیکن در پست شماره ۱۰ و ۸ داشتیم. اما مشکل ما این بود که یک بازیکن نیز به پست شماره ۶ اضافه می شد. یکی از این بازیکنان باید به حمله اضافه شود و نباید هافبک دفاعی باشد. ما سال قبل با امید ابراهیمی و باقری خوب این کار را انجام دادیم. روی کاغذ شاید دو نفر باشند اما در خط حمله باید یک نفر اضافه شود. برابر السد و تراکتور این کار را خوب انجام دادیم و برابر تراکتورسازی حتی با این روش گلزنی هم کردیم. بازیکنان باید کاری که ما می گوییم را انجام دهند تا مشکلی نباشد.

بحث ۹۰ به ۱۰ و تاثیر آن بر بازی؟

دربی ۹۰ به ۱۰ نیست و بازی ۵۰-۵۰ است و این بهترین تصمیمی است که اتخاذ شد. اوایل که اینجا آمدم، عکس آزادی پر از تماشاگر را دیدم که نصف آبی و نصف قرمز بود و این عالی است.

روزبه چشمی؟

طبیعی است بعد از بازی با روزبه چشمی درباره کارت زرد اول و دوم صحبت کردیم. موضوع کارت زرد دوم نبود و کارت زرد اول بود. همه می دانند که نباید با داوران سنگاپور و مالزی خیلی صحبت کرد و باید به آنها لبخند زد. روزبه بازیکن و مدافع بسیار خوبی است و برای تیم ملی ایران در بازی برابر مراکش خوب بازی کرد. او به حمایت ما نیاز دارد و حمایت کامل من را دارد و می دانم که برای دربی کاملا آماده است.

هماهنگی بازیکنان؟

شما چگونه می گویید تیم از نظر تاکتیکی خوب و هماهنگ نیست. در حالت عادی نمی خواهم راجع به گذشته صحبت کنم و باید راجع به آینده صحبت کنم و این آخرین بار است که می گویم. نیمی از تیم ما در پایان فصل رفتند و ۶ بازیکن جدید آمدند. فصل گذشته در ماه تیم خوبی ساختیم و در پایان فصل در جمع ۸ تیم برتر آسیا بودیم. تیم ساختن مانند فشار دادن دکمه نیست. وقتی زبان شما فارسی است، نیاز به زمان دارید تا انگلیسی صحبت کنید. وقتی بازیکنی از تیمی می آید که با سبک ما تفاوت دارد، در شرایط تاکتیکی جدید نیاز به زمان دارند. برخی مسائل و انتقادات شاید به آنها فشار وارد کند ولی به صورت ذهنی و عملی برای یادگیری به زمان نیاز دارند. مطمئن باشید که مانند سال گذشته تیم خوبی خواهیم داشت و مانند بازی های کامپیوتری یک اتفاق با زدن دکمه نمی افتد.
گواردیولا در منچسترسیتی گفت که نیاز به زمان دارد. سرمربی دورتموند نیز بعد از حضور در این تیم گفت برای نتیجه گرفتن نیاز به زمان دارد و مطمئن باشید هواداران نیز می دانند که ما می جنگیم تا به نتیجه برسیم.

صحبت‌های برانکو راجع به استقلال؟

برای اجلاس کنفدراسیون فوتبال آسیا ۳ روز در شانگهای کنار آقای برانکو بودم. به ایشان علاقه دارم و ایشان انسان خوبی است.

نظرسنجی‌ها به سود پرسپولیس است؟

هواداران استقلال اگر بگویند ما دربی را نمی بریم، هواداران خوبی نیستند. هوادار هر تیمی باید راجع به برد تیم خود صحبت کند. این دربی یکی از بزرگترین دربی ها نه فقط در آسیا است و از آلمان با من تماس می گیرند و شاید یک شبکه تلویزیونی آلمانی به ایران بیاید. در دربی اول به من می گفتند که باید برنده باشیم و تنها این را می خواستند اما هواداران دیدند ما جنگیدیم و ما را تشویق کردند با وجود اینکه شکست خوردیم. من نگرانی از بابت دربی ندارم و نگرانی من تنها زمانی است که تاریخ تولد همسرم و یا تاریخ سالگرد ازدواجم را فراموش کنم.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: داوری پر اشتباه دیدار استقلال و تراکتور سازی بلای جان آبی پوشان پایتخت

  2 روز
 • :: ایمان عالمی در مصاحبه با آوای استقلال: منشا باید در خط هافبک بازی کند؛ شرایط سپاهان برای قهرمانی ایده‌آل‌تر است

  4 روز
 • :: مدیران استقلال متهم به معامله بر سر پرونده سوپرجام

  4 روز
 • :: استقلال به آنچه استحقاقش را داشت رسید

  10 روز
 • :: شفر : با همه توان جنگیدیم, باید به این تیم احترام گذاشت

  10 روز
 • :: ایمان عالمی : منشا بازیکن خاصی است ولی در سطح تیام نیست

  10 روز
 • :: شفر : در تیم ما هرکسی آماده تر باشد بازی می کند

  11 روز
 • :: علیرضا اکبرپور : کیروش عملکرد خوبی داشت

  13 روز
 • :: احمد سعادتمند: به جای مصاحبه میخواهیم برای تیم گام های اساسی برداریم، کاملا استقلالی ام

  19 روز
 • :: چشمی: قهرمانی در آسیا راحت نیست، برای قهرمانی میجنگیم

  21 روز
 • :: سینا انصاری : مسئولین وزارت ورزش نمی خواهند استقلال به موفقیت برسد

  1ماه
 • :: وریا غفوری: بازی به بازی می جنگیم

  1ماه
 • :: مجیدی : راه طولانی برای سرمربی شدن دارم

  1ماه
 • :: ابراهیمی : نباید تصور کنیم مقابل ویتنام کار ساده‌ای داریم

  1ماه
 • :: کامران منزوی : اتفاقات نیم‌فصل اول برای استقلال رخ داد عیناً در حال تکرار شدن است

  1ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار