اخبار جدید

::

:: شفر : راجع به نقل و انتقالات با مدیرعامل باشگاه صحبت میکنم

به گزارش آوای استقلال و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال – وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر صنعت نفت آبادان حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

شفر گفت : فردا و همیشه یک بازی مهم داریم. هر زمانی که می‌خواهیم بازی کنیم، مهم است زیرا باید برنده باشیم. ۳ امتیاز بازی قبلی برابر استقلال خوزستان بسیار مهم بود و باید ۳ امتیاز را کسب می‌کردیم. شانس‌های زیادی برای گلزنی داشتیم اما فقط یک گل زدیم که البته مقداری شانس همراه آن بود. در فوتبال بی شانس نمی‌توان برد و گلزنی کرد. پاس‌های پر تعداد به مهاجمان و وینگرها اهمیت زیادی داشت که زیاد انجام دادیم. بعد از بازی با سایپا فشار زیادی روی بازیکنان ما ایجاد شد. خیلی‌ها راجع به تیم ما حرف زدند و فکر می‌کردند فوتبال را درک می‌کنند. فوتبال یک ورزش عمومی است و همه درباره آن حرف می‌زنند و این طبیعی است. امروز صبح یک جلسه تمرین کردیم تا برای فردا آماده باشیم. سه مرتبه برابر این تیم بازی کردیم و می‌دانیم که حریف‌مان بسیار سرسخت است و چند بازیکن این تیم بازی قبل از روی نیمکت کارت گرفتند. ما فردا به هواداران احتیاج داریم و امیدواریم از ما حمایت کنند تا برنده باشیم.

وی راجع به بازی کردن بازیکنان جوان گفت : سوال خوبی از من پرسیدید. برای استقلالی که در آینده می خواهیم بسازیم، این موضوع مهم است و با مدیرعامل باشگاه در این مورد و ساختن یک استقلال جدید صحبت کردیم. بازیکن جوان چه زمانی پیشرفت می کند؟ زمانی که بازی کند نه زمانی که در خانه و یا روی نیمکت باشد. من چند هفته قبل نیز این موضوع را به شما گفتم. اللهیار بازیکنی با پتانسیل بالا است اما باید یاد بگیرد که یک مهاجم باید در لحظه درست حرکت کند و در چه موقعیتی باشد. من فیلم بازی تیم امید در عمان را دیدم. او آنجا خیلی دوید و نیاز به استراحت داشت و در بازی قبل به میدان نرفت. صیادمنش بازیکنی برای آینده است. سجاد آقایی اکنون مصدوم است و رضا کریمی نیز مصدوم شده اما در عمان تمرین کرد در حالیکه باید باز می‌گشت. آژاکس شرایط خوبی نداشت اما چند بازیکن جوان به این تیم اضافه شدند و اکنون شرایط خوبی دارند. هواداران و رسانه ها باید به بازیکنان جوان کمک کنند تا ضمن پیشرفت به تیم ملی برسند. بازیکن جوان باید یاد بگیرد اگر اشتباه می کند، ایرادی ندارد زیرا اشتباه طبیعی است. من همیشه از بازیکنانم حمایت می کنم و مثل پدر پشت آنها هستم. شما باید به بازیکنان جوان کمک کنید تا موفق شوند. صیادمنش در این سن یکی از بهترین استعدادهای دنیا است و ما همیشه با او صحبت می کنیم. شما نمی‌توانید بدون حضور جوانان تیمی برای آینده بسازید. تعدادی زیاد پیام از بسیاری از هواداران روی تلفن خود دارم که می خواهند جوانان بازی کنند. ما به این جوانان نیاز داریم تا عملکرد بهتری داشته باشیم. امروز نیز با صیادمنش صحبت کردم تا چه کارهایی انجام دهد. یک روزنامه در آلمان نوشته که بایرن تیم شماره پنج آلمان است و تنها دو بازیکن جوان دارد. دورتموند بازیکنان جدید زیادی دارد و صدر جدول است و بازیکنان جوان قدم به قدم به تیم اضافه شدند. نمی توانیم بگوییم بازیکنان به زمین بروند و برنده باشند. فوتبال پلی استیشن نیست که با یک دکمه برنده باشیم و فوتبال تمرین می‌خواهد و باید با تمرین بهتر و بهتر شویم.

شفر درباره عدم حضور ملی‌پوشان استقلال در پک توضیح داد : من همیشه تیم ملی را حمایت می کنم. خودم در سه کشور سرمربی تیم ملی بودم. در تایلند، جاماییکا و کامرون. من همیشه مشکلات مربیان ملی را می‌دانم ولی اینجا شرایط سخت تر است. بازی قبلی برابر بولیوی را دیدید. فقط سرمربی استقلال در ورزشگاه بود. نمی دانم چرا؟ من انگیزه و علاقه داشتم تا بازی تیم ملی را ببینم. من یک مربی لیگ هستم و می خواستم بازیکنان خودم را تماشا کنم و به فدراسیون پیام بدهم که تیم ملی بسیار با اهمیت است. به یاد دارم قبل از رفتن تیم ملی به جام جهانی، من در یک سالن بسیار بزرگ برای بدرقه تیم ملی حضور داشتم. اگر وقت داشتم برای دیدار با ونزوئلا به قطر می‌رفتم. تیم ملی نیاز به حمایت دارد و همه باید با هم کار کنند. این برای مربیان ملی و باشگاهی بسیار مهم است که راجع به بازیکنان تیم‌های مختلف با یکدیگر صحبت کنند. این را من از آلمان می‌دانستم زیرا ۱۰ سال مربی بودم. همه مربیان باشگاهی در آلمان چند مرتبه دور یکدیگر جمع می‌شدند تا درباره تیم ملی حرف بزنیم. کان، شول، هسلر و دیگران بازیکنان من بودند و این موضوع طبیعی است. تیم ملی و لیگ باید یک همکاری نزدیک داشته باشند. موفقیت تیم ملی، موفقیت ایران است و من نیز در ایران و یک ایرانی هستم. من بسیار خوشحالم مجید حسینی ابتدا بازی نمی کرد و سپس بازی کرد و در نهایت فیکس تیم ملی در جام جهانی بود. او در باشگاه ما خیلی خوب کار کرد و فیکس تیم ملی شد. امید نورافکن نیز همینطور است. او قبل از استقلال بازیکن بزرگی نبود اما بازیکن تیم ملی شد. همه بازیکنان باید برای ریکاوری به اردوی تیم خود بروند. ما دکتر و اردوی خیلی خوبی داریم. قبل از بازی ما با السد، ۶ بازیکن در تیم ملی بود، یک بازیکن بازی کرد و دیگران روی نیمکت بودند و ما یک بازی بسیار مهم داشتیم. نباید اینگونه باشد و ما باید همیشه با هم صحبت کنیم. ما نباید در رسانه‌ها صحبت کنیم و باید رو در رو حرف بزنیم. موضوعی که الان باید اتفاق بیفتد، جلسه از سوی فدراسیون میان سرمربی تیم ملی و مربیان باشگاهی است. من این کار را در تایلند، کامرون و جاماییکا انجام دادم. حتی می‌توانم شماره فدراسیون آلمان را بدهم تا شما بپرسید و بدانید که هر سال ۲ بار در آلمان جلسه داریم. من خیلی خوشحال می‌شوم و امیدوارم تیم ملی قهرمان آسیا شود. من برای این موضوع امیدوار هستم. ما شاید روزبه و حسین حسینی را در تیم ملی داشته باشیم. آرمین و وریا غفوری نیز این شرایط را دارند و این موضوع برای هر دو طرف خوب است. من از این بابت بسیار خوشحال می شوم.

وی پس از سوال درباره لیست نقل و انتقالات به خبرنگاران گفت : من در این باره با مدیرعامل صحبت می کنم

خبرنگاران پرسیدند مشکلی با کمیته فنی دارید : من هیچ مشکلی با کمیته فنی ندارم. من یک بازیکن تیمی هستم. شایعات فضای مجازی را باور نکنید. من مربی جوانی نیستم و به راحتی می توانم منظور برخی حرف ها را بفهمم و می دانم چه کسی علیه باشگاه است. استقلال یک تیم نیست و یک باشگاه بزرگ و ویژه است و شاید ۴۰ میلیون هوادار داشته باشد. ما در قبال هواداران مسئولیت زیادی داریم. در بازی قبل در خوزستان برابر هتل و همه جا هواداران زیادی بودند که می خواستند کنار بازیکنان و مربیان باشند و این برای فوتبال بسیار مهم است. من گذشته را می دانم و می دانم که مدیرعامل باشگاه باید برای جبران اشتباهات خیلی کار کند اما هدف ما ساخت استقلال جدید است و ما باید صبور باشیم. برای شما آژاکس و تیم ملی هلند را مثال زدم که بازیکنان بزرگ بیرون هستند و بازیکنان جوان به تیم اضافه شدند. شما نمی توانید ببرید تا زمانی‌که شکست نخورید. بعد از بازی با سایپا خیلی از ما انتقاد کردند اما ما همیشه با هم هستیم و به یکدیگر کمک می کنیم تا عملکرد بهتری داشته باشیم و به یکدیگر کمک می کنیم تا تیم بهتری بسازیم.

شفر در انتها درباره مشکل گلزنی در استقلال گفت : در بازی قبلی باقری دو شانس گلزنی داشت. موقعیت اول روی پاس گرو بود که ۷۰ درصد موقعیت گل بود و دفعه بعدی موقعیت ۸۰ درصدی داشت. صحنه گل او اما ۱۰ درصد موقعیت گل بود که شانس همراه بود و شما گاهی اوقات شانس احتیاج دارید. ما در تمرین برای گل زدن کار می کنیم تا اعتماد به نفس بازیکنان بالاتر برود. گرو نیز یک موقعیت را با پرس به دست آورد اما نتوانست استفاده کند و این موضوع به دلیل اعتماد به نفس او بود. ما در تمرین روی این موضوع کار می‌کنیم. باقری ۲ شوت خوب به سمت دروازه حریف داشت و ما همیشه روی این موضوع کار می کنیم. به باقری می‌گویم که زمان گل زدن تو نزدیک شده و خود او نیز برای این موضوع مشتاق است و همیشه روی این موضوع کار می کند.

 


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: جامانده از هفته ى دوازدهم؛ یحیى آخرین قربانى شفر؟

  37 دقیقه
 • :: سرپرست باشگاه استقلال درگذشت اسطوره فوتبال ایران را تسلیت گفت

  10 ساعت
 • :: خطیر: تمام مکاتبات من با ساناک موجود است

  10 ساعت
 • :: شفر : باید در سکوت و آرامش باشیم, استقلال یک باشگاه ویژه در آسیا است

  10 ساعت
 • :: ماجدی: هیچ اطلاعی از حضورم در هیات مدیره استقلال ندارم

  1 روز
 • :: حضور آقاخان در تمرینات گروهی استقلال

  1 روز
 • :: عبدالعلی چنگیز : نفرات تیم آمادگی ذهنی و خودباوری کنونی را از دست ندهند!

  1 روز
 • :: اسامی تیم ملی امید اعلام شد / چهار استقلالی در تیم ملی

  2 روز
 • :: آتیلا حجازی : استقلال یکی از مدعیان قهرمانی است

  2 روز
 • :: خطیر : تمام نامها گمانه زنی رسانه ها و غلط است

  3 روز
 • :: بلایی که دولت روحانی بر سر استقلال آورد

  4 روز
 • :: مرفاوی : تلاش استقلال برای رسیدن به صدر جدول است

  4 روز
 • :: بهتاش فریبا: اعتراض به صداو سیما کاملا درست بود

  4 روز
 • :: فتحی: مذاکره با گزینه های مدنظر شفر آغاز شد

  4 روز
 • :: فرشید باقری : از گلزنی جابر خوشحال شدم

  4 روز

 • 
  رفتن به نوارابزار