اخبار جدید

::

:: شفر : باید در سکوت و آرامش باشیم, استقلال یک باشگاه ویژه در آسیا است

به گزارش آوای استقلال و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال – وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پدیده حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

صحبت اولیه؟

فردا بازی بسیار بسیار سختی داریم. تیم بسیار خوبی مقابل ما قرار می‌گیرد که کار گروهی بسیار خوبی انجام می‌دهد. من سه، چهار بازی اخیر این تیم را آنالیز کردم و باید عملکرد سطح بالایی داشته باشیم. من بازی آن‌ها مقابل سپاهان را بررسی کردم و ما باید با تمام توان ظاهر شویم و بتوانیم بعد از بازی بگوییم که نتیجه خوبی گرفتیم. اعتماد به نفس خوبی از بازی‌های قبلی بدست آوردیم.

وی ادامه داد: ما اعتماد به نفس خوبی بدست آوردیم در دو بازی هشت گل زدیم امیدوارم در بازی فردا هم همان ذهنیت و کیفیت را داشته باشیم. هواداران همیشه یار دوازدهم ما هستند و هر وقت هوادارانمان را در شهرهای مختلف می‌بینیم، فوق‌العاده است. هواداران همیشه حامی ما هستند. امیدوارم هواداران در بازی فردا به ورزشگاه بیایند و پس از آن وارد تعطیلات نیم‌فصل شویم.

برنامه نیم فصل استقلال؟

ما از سه – چهار هفته قبل درباره این موضوع با مدیرعامل صحبت کردیم که سه – چهار گزینه داریم. باید به اردوی نیم‌فصل برویم. این موضوع خیلی مهم است و امیدوارم مدیرعامل در دو، سه روز آینده تایید این موضوع را به ما بدهد. گزینه‌های ما هم داخلی و خارجی است.

احتمال حضور استقلال در کیش و شرکت در رقابت‌های چهارجانبه؟

درباره حضور باید بگویم در رتبه‌بندی لیستی‌ای که ما داریم، اردوی کیش شاید رتبه سوم باشد. البته کیش جزیره زیبایی است اما مهم‌تر این است که اردوی ما خارج از کشور باشد.

حضور پرتعداد استقلالی‌ها در اردوی تیم ملی بزرگسالان و امید؟

از این بابت بسییار خوشحالم. همه دیدند که ما سخت در باشگاه کار کردیم و علی کریمی، روزبه، پژمان و حسینی در تیم‌ملی هستند که باعث خوشحالی من هستند. الان که آن‌ها در تیم‌ملی هستند خوشحالم ولی قبلا در زمان بازی ما با السد،‌ آن‌ها برای حضور در بازی دوستانه به تیم‌ملی دعوت شدند. البته درباره بازیکنان امید باید بگویم که برای مثال بازیکنی مانند رضا کریمی که در عمان مصدوم شد باید به ایران برمی‌گشت. یا اللهیار که باید استراحت کند. بازیکنان ما انسان هستند و ماشین نیستند و باید استراحت کنند.

انتخاب دستیار جدید و اظهارات ساناک؟

بابت سوال تشکر می‌کنم. چند روز قبل با مدیرعامل صحبت کردم. یک دستیار در نظر داریم که منتظر پیش قرارداد است. مدیرعامل در جریان است و قرار است این پیش قرارداد را برای او بفرستند تا او مطالعه کند. قبل از این که درباره ساناک صحبت کنم، باید نکته‌ای مهم به خصوص برای تلوزیون بگویم. من همواره صادق هستم. از زمانی که به تیم آمدم، درباره تیم، کادر و بازیکنانم صحبت کردم و صادق بودم. استقلال یکی از بهترین تیم‌های آسیا مثل منچستر و رئال مادرید است. من می‌دانم در این باشگاه بزرگانی چون منصور پورحیدری، ناصر حجازی و ایرج دانایی‌فرد که امروز فوت کرد و خیلی از افراد بسیار مهم دیگری حضور داشته‌اند و من می‌دانم پورحیدری در استقلال چه کار کرده است. استقلال یک باشگاه ویژه در آسیا است و باید بدانیم چه بگوییم. درباره ساناک و پستی که منتشر کرد، همه چیز را از قبل می دانستم. ساناک به خاطر مسائلی که از قبل داشت، بیمار بود. مهم‌ترین چیز برای ما و کادرم احترام است. وقتی کسی مریض است باید به آن احترام گذاشت مانند پادوانی. باید کاری کنیم که حمایت کنیم نه این که کاری کنیم که علیه آن‌ها باشد. من با او همیشه در ارتباط بودم. من و ساشا با مدیرعامل باشگاه صحبت کردم و از او خواستم که لطفا او را تحت فشار نگذارید. او هم قبول کرد و این موضوع را پیگیری نکرد. دوست ندارم یک نفر در باشگاه خلاف آن چیزی که مشخص کرده‌ایم عمل کند. باتوجه به جایگاهی که استقلال دارد، باید رفتار محترمانه‌ای داشته باشیم. اگر یک نفر در این مسیر حرکت نکند، برای ما مشکل ساز است. ما فردا بازی داریم و باز این مشکل برای ما پیش آمده است.

شفر در پایان اضافه کرد: همیشه ۳۰ درصد از توان من صرف این مشکلات شده است. همیشه در باشگاه گفته‌ام که صحبت اضافه انجام ندهید و ساکت باشید. بارها گفتم که مدیرعامل و سرمربی باید درباره مسائل مهم باشگاه صحبت کنند. ما بهترین هواداران آسیا را داریم. وقتی به رشت رفتیم، تعدادی از کودکان و زنانی که اجازه حضور در ورزشگاه را نداشتند، گریه می‌کردند. ما باید مانند رئال مادرید ساکت باشیم. فکر می‌کنید چرا رئال مادرید موفق بوده است؟ چون در سکوت کار کردند. باید در سکوت و آرامش باشیم و در مسیر حرکت کنیم.

 


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: سینا انصاری : مسئولین وزارت ورزش نمی خواهند استقلال به موفقیت برسد

  7 روز
 • :: وریا غفوری: بازی به بازی می جنگیم

  7 روز
 • :: مجیدی : راه طولانی برای سرمربی شدن دارم

  10 روز
 • :: ابراهیمی : نباید تصور کنیم مقابل ویتنام کار ساده‌ای داریم

  12 روز
 • :: کامران منزوی : اتفاقات نیم‌فصل اول برای استقلال رخ داد عیناً در حال تکرار شدن است

  12 روز
 • :: دستیاری اسطوره آبی ها ابزاری برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی ها

  17 روز
 • :: جام ملت های آسیا سرآغاز اتحاد و حمایت دوباره از تیم ملی

  17 روز
 • :: سهرابیان : دلیل گروه مرگ ما هستیم

  19 روز
 • :: کی روش: به تمام رقبایمان احترام می گذاریم

  21 روز
 • :: صیادمنش : می خواهیم در نیم فصل دوم پرقدرت ظاهر شویم

  22 روز
 • :: قهرمانی در آسیا برای خیلی ها خطرناک است!

  28 روز
 • :: کی روش : در فوتبال هیچ چیزی راحت به دست نمی آید. مخصوصا برای ما

  1ماه
 • :: ایوب اصغرخانی : نیم فصل دوم جای اشتباه نداریم !

  1ماه
 • :: حسینی یک نیم فصل دیگر با استقلال قرارداد دارد

  1ماه
 • :: آشنایی با لاسینا ترائوره مهاجم احتمالی مد نظر استقلال, بازیکنی شبیه به تیام!

  1ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار