اخبار جدید

::

:: روایت عجیب نود در اتفاقات اهواز

اختصاصی آوای استقلال – نویسنده : روژان سلیمی : یعنی هیچ شخصی نمی تواند مثل فردوسی پور متهم ردیف اول که باعث بروز یک حادثه تلخ شده را مظلوم و بی گناه جلوه بدهد و صورت مساله را کلا پاک کند و فقط در مورد پاسخ مساله صحبت کند و هواداران تیم محبوبش را مبرا و پاک جلوه بدهد !!! آقای فردوسی پور بازیکن های تیم مورد علاقه شما که در بازی فولاد و پرسپولیس بودند خودشان اذعان داشته اند که شعارهای نژاد پرستانه توسط هواداران پرسپولیس در بازی با فولاد اهواز در ورزشگاه آزادی داده شده است و سرکرده این اتفاق هم به گفته کاپیتانهای تیم پرسپولیس سید جلال حسینی و حسین ماهینی رییس کانون هواداران این تیم بوده است که در سالهای قبل هم این کار (هدایت سکوها برای سر دادن شعارهای ضد قومیتها ) توسط این فرد صورت گرفته بوده و تذکرهای آنها هم در این مورد بی اثر است .

در ضمن صحبتهای سید جلال حسینی و حسین ماهینی و البته لیدر تراکتور سازی بارها و پیش از برنامه نود در شبکه های مجازی و صدا و سیما پخش شده بود حال اینکه تنها برنامه ای که از بازگو کردن این مساله گذشت برنامه نود بود که البته برای هواداران تمام اکثر تیم ها بخصوص استقلالی ها و البته به غیر از پرسپولیسی ها تکلیف این برنامه و خط سیر آن کاملا مشخص است . فردوسی پور در برنامه نود قصد داشت به مردم تزریق کند که همچین اتفاقی (سر دادن شعارهای ضد قومیتها توسط هواداران پرسپولیس) اتفاق نیافته است و این مساله شایعه است و صرفا یک فیلم ساختگی باعث تحریک اهوازی ها شده !!! و صرفا هواداران اهوازی را محکوم کرد و نگفت اهوازی ها چرا چندین سال است و به خصوص در بازی اخیر در تقابل با پرسپولیس خونشان به جوش آمده است ، نگفت در شهر اهواز هم بیشترین سنگ پراکنی توسط هواداران پرسپولیسی ساکن اهواز اتفاق افتاد چیزی که در تصاویری که از دستشان در رفت و در نود پخش کردند مشخص بود .

در تصاویر مشخص بود خیلی از هواداران استقلال برای سنگ نخوردن بحالت نیم خیز در حال رفتن به جای امن در استادیوم بودند. نکته قابل توجه این بود که خیلی از طرفداران استقلال خوزستان و فولاد با هم در یک سمت بودند و در طرف مقابل هواداران پرسپولیسی اهواز قرار داشتند .
هر چند عملکرد اهوازیها (هواداران استقلال و فولاد ) قطعا قابل دفاع نیست و آنها باید با شعارهای فرهنگی پاسخ پرسپولیسی ها را می دادند حتی در مقابل سنگ پراکنی هواداران پرسپولیسی اهواز نیز نباید مقابل به مثل می کردند ولی وقاحت فردوسی پور در این مورد از حد گذشت و چیزی که عیان است و توسط کاپیتان ها و بازیکنان پرسپولیس نیز بازگو شده است و اتفاقات بعد از بازی استقلال خورستان و پرسپولیس در رختکن پرسپولیس را نیز که همگان می دادند را نشان داد و کتمان کرد .
عادل فردوسی پور هنوز متوجه نشده است که در سالهای اخیر با گسترش شبکه های مجازی و کاربران فراوان ایرانی بازگو کردن اطلاعات فوتبال در هفته دیگر وابسته به یک هفته صبر کردن و برنامه نود نیست و پیش از برنامه نود کلیه اطلاعات و حوادث بازیها دقیق و درست به دست مردم رسیده است و نود دیگر قدرت سالهای پیش خود را ندارد و عادل دیگر نمی تواند هر آنچه خودش می پسندد را به فوتبالیها تزریق کند .
با این روند و البته تحریم نود توسط استقلالیها در سالهای اخیر که از پایین آمدن شدید تعداد اس ام اس های این برنامه کاملا مشخص شده ، قطعا در ادامه عادل برنامه خود را باید صرفا برای تیم پرسپولیس و هواداران آن تولید کند .

دو راه پیشنهادی به ایشان یکی اینکه اگر می تواند با دلش کنار بیاید و در مواقعی که مردم انتظار قضاوت عادلانه دارند برعکس عمل نکند تولید نود را ادامه دهد و راه دوم اینکه در صورت ادامه نود با همین سبک و سیاق بهتر است به قول معروف شتر سواری دولا دولا راکنار بگذارد و برنامه را با نام “نود پرسپولیس ” روی آنتن ارسال نماید.

بر می گردم به دو برنامه اخیر نود فرضا یک فیلم ساختگی باعث تحریک مضاعف هواداران اهوازی شده است آیا شعارهای ضد اقوام و شهرستانهای ایرانی توسط هواداران پرسپولیس در استادیوم آزادی در این سالها بارها و بارها اتفاق نیافته است ؟ آذری ها ، عرب ها ، اصفهانی ها در بازی با پرسپولیس در استادیوم آزادی چندین سال است دچار توهم هستند ؟ قطعا پاسخ سوال اول بله و پاسخ سوال دوم خیر است پس چرا آقای فردوسی پور از بیان آن امتناع می کند ؟ چرا صحبتهای لیدر تراکتور سازی که گویای خیلی از مسائل بود در برنامه نود پخش نشد در حالی که پیش از نود در اخبار و برنامه های دیگر پخش شده بود .
لیدری که اذعان داشت هواداران تراکتور با هواداران استقلال هیچ مشکلی ندارند و اتفاقا رابطه خوبی دارند و همینطور اذعان داشت مشکل اتفاقات این بازی ( استقلال تراکتور) برخورد بد نیروی انتظامی با هواداران تراکتور بدلیل اینکه تراکتوری ها خواهان سکوهای بیشتری بودند پیش آمد که باعث بروز ناهنجاری توسط هواداران این تیم شد و در ادامه تاکید کرد که هواداران تراکتور با هواداران پرسپولیس شدیدا دچار مشکل هستند بخصوص با رییس کانون هواداران این تیم و مشکلاتی که این فرد ایجاد می کند صحبت کرد.

صحبت در موردبرنامه نود بسیار است ، فعلا به همین موارد بسنده می کنم .امید به اینکه شاهد رعایت عدالت و قضاوت درست در ساختن برنامه های ورزشی در صدا و سیما باشیم .


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: پدر اللهیار صیادمنش :پسرم تمایلی به رفتن از استقلال نداشت / آقایان فتحی و خطیر موافق رفتن صیادمنش بودند

  20 روز
 • :: گفتگوی آوای استقلال با پدر مهرداد حسنی : مهرداد علاقه زیادی به فرهاد مجیدی داشت / بعد از دربی سرش را به دیوار کوبید

  1ماه
 • :: ستار همدانی: نباید بگذاریم شفر تبدیل به کی روش شود؛ استقلال حق دارد برای سوپرجام اعتراض کند

  1ماه
 • :: احمد منشی زاده : خوشحالم که اولین گل دربی به نام من شده است / هنوز رایکوف الگوی خیلی از مربیان است

  2ماه
 • :: مهدی پاشازاده : استقلال چاره ای جز جنگیدن ندارد

  3ماه
 • :: فوتبال اروپا پیشرفت کرد چون قانون مدار هستند

  3ماه
 • :: فریده شجاعی : هدایتی پول آمپول ها را نگرفت

  3ماه
 • :: اولیایی : مشکل فوتبال ما با استیضاح وزیر حل نمی شود / استقلال باید به تعهدات مالی خود نسبت شفر عمل کند

  3ماه
 • :: محمود فکری : پاتوسی کیفیت و توانمندی خوبی دارد / استقلال در هر شرایطی باید بزرگی خودش را حفظ کند

  3ماه
 • :: بهتاش فریبا :به شدت پیگیر قضیه سوپر جام هستیم / تمام دارایی های باشگاه استقلال ضبط شد

  3ماه
 • :: داوری پر اشتباه دیدار استقلال و تراکتور سازی بلای جان آبی پوشان پایتخت

  3ماه
 • :: ایمان عالمی در مصاحبه با آوای استقلال: منشا باید در خط هافبک بازی کند؛ شرایط سپاهان برای قهرمانی ایده‌آل‌تر است

  3ماه
 • :: مدیران استقلال متهم به معامله بر سر پرونده سوپرجام

  3ماه
 • :: استقلال به آنچه استحقاقش را داشت رسید

  4ماه
 • :: شفر : با همه توان جنگیدیم, باید به این تیم احترام گذاشت

  4ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار