اخبار جدید

::

:: درآمد بالای دلاری استقلال در راه است !

به گزارش آوای استقلال – استقلال موفق شد کادر فنی خارجی‌اش و در راس آنها وینفرد شفر را حفظ کند تا پس از مدت‌ها کش و قوس خیال هواداران از بابت کادر فنی راحت شود. دغدغه بعدی آبی‌ها تمدید قرارداد سرور جپاروف و مامه بابا تیام است. در مورد هافبک ازبکستانی خبر می‌رسد که با او توافق کرده‌اند و هر زمان که باشگاه به تعهداتش عمل کند جپاروف می‌آید و پای برگه قرارداد را برای یک فصل دیگر امضا می‌کند. اما ماجرای مهاجم سنگالی حسابی گره خورده است. تیام و مدیر برنامه‌هایش انتظار دارند تا پیشنهاد مالی استقلالی‌ها نسبت به فصل قبل افزایش چشمگیری داشته باشد و صحبت از مبالغی در حدود یک میلیون دلار است. حالا این سوال پیش می‌آید که با توجه به وضعیت و قیمت دلار آیا باشگاه می‌تواند تعهدات ارزی‌اش را به خارجی‌ها عملی کند یا در آینده دچار مشکل و درسرهای بزرگی شده و بازهم بحث شکایت به فیفا و خطر محرومیت و کسر امتیاز پیش خواهد آمد؟ اما نگاهی به درآمدهای ارزی استقلال در فصل پیش رو این نگرانی را کاملا برطرف می‌کند. آبی‌ها می‌توانند به اندازه قرارداد خارجی‌ها و حتی خیلی بیشتر از آن دلار به جیب بزنند. بر همین اساس وینفرد شفر می‌گوید خرید بازیکن خوبی مثل تیام سرمایه گذاری است. پیش بینی و محاسبه درآمد‌های ارزی در فصل پیش رو دست استقلالی‌ها را برای تمدید و افزایش قرارداد خارجی‌ها باز تر می‌گذارد.

۶۰۰ هزار دلار از فصل گذشته

میزان پاداش و کمک هزینه‌های AFC در لیگ قهرمانان ٢٠١٨ افزایش قابل توجهی داشت. بر اساس ارقام اعلام شده برای برد، تساوی، کمک هزینه بازی‌های خارج از خانه و صعود به مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، استقلال تا همین مرحله، درآمد ۶۰۰ هزار دلاری از AFC به جیب زده است. این غیر از مبلغ و درآمدی است که به واسطه قهرمانی جام حذفی و کسب رتبه سوم لیگ کسب کرده‌اند. البته این پول هنوز به حساب باشگاه واریز نشده و امسال به دست مدیران استقلال می‌رسد.

در آمد یک میلیون دلاری از روسیه

در فصل پیش رو درآمدهای ارزی و میزان دلارهایی که به حسالب باشگاه واریز می‌شود خیلی بیشتر از این ۶۰۰ هزار دلار خواهد بود. بر اساس مبلغ و جدول پرداختی به باشگاه‌هایی که در جام جهانی ٢٠١٨ روسیه در تیم‌های ملی نماینده دارند سهم استقلال از ۴ ملی پوشَش در تیم ملی ایران دست کم ٩۵۴ هزار دلار خواهد بود. اگر کی‌روش و شاگردانش از مرحله گروهی صعود کنند این مبلغ بیشتر هم خواهد شد. گفتنی است این مبلغ ربطی به بازی کردن یا نیمکت نشینی بازیکنان ندارد و بعد از رقابت‌ها به حساب باشگاه‌ها واریز می‌شود.

تلاش برای جایزه چند میلیون دلاری

استقلال ۵ و ٢٧ شهریور دو بازی رفت و برگشت برابر السد قطر دارد. ٣٠ هزار دلار کمک هزینه سفر کمترین درآمد باشگاه از بازی مرحله یک چهارم نهایی است. برد در هر بازی ۵٠ هزار دلار و تساوی هم ١٠ هزار دلار می‌تواند برای استقلالی‌ها درآمد داشته باشد. اگر وینفرد شفر و شاگردانش از پس ژاوی هرناندز و هم تیمی‌هایش بربیایند هم ٢۵٠ هزار دلار دیگر برای صعود از این مرحله پاداش دریافت می‌کنند. به عبارت دیگر فقط بازی رفت و برگشت برابر السد می‌تواند پاداش و در آمدی ٣٨٠ هزار دلاری برای استقلالی‌ها داشته باشد. اگر استقلال آنقدر خوب بسته شود که خودش را تا فینال لیگ قهرمانان آسیا برساند پاداش ٢ میلیون دلاری برای نایب قهرمانی یا ۴ میلیون دلاری برای قهرمانی و همچنین ۶٠ هزار دلار کمک هزینه سفر انتظار آبی پوشان را می‌کشد. به عبارت دیگر اگر استقلالی‌ها تیم خوبی برای فصل آینده ببندند باشگاه می‌تواند تا ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار دلار در آمد کسب کند. اگر این مبلغ را به ریال تبدیل کنیم بیش از ٢٨ میلیارد تومان می‌شود!

پیش‌بینی درآمد یک و نیم میلیون دلاری برای فصل آینده

درآمدهای ارزی استقلال در فصل آینده به همین جا ختم نمی‌شود. آبی پوشان سهمیه لیگ قهرمانان آسیا ٢٠١٩ را هم کسب کرده‌اند. اگر شفر بتواند مانند امسال نتیجه بگیرد دست کم یک درآمد حدودا ۶۰۰ هزار دلاری دیگر انتظار آبی‌پوشان را می کشد. حتی اگر شرایط و نتایج معمولی را هم برای استقلال در نظر بگیریم، تقریبا ۴٠٠ هزار دلار انتظار آبی پوشان را می‌کشد. مجموع درآمد ارزی استقلال با توجه به جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا، دست کم یک میلیون و ۵٠٠ هزار دلار خواهد بود. البته اگر استقلال در آسیا نتایج فوق العاده‌ای بگیرد این رقم تا حدود ٢ میلیون دلار قابل افزایش است. گفتنی است علاوه بر این‌ها آبی پوشان پایتخت از فروش احتمالی بازیکنانی مانند امید نورافکن و مجید حسینی به تیم‌های خارجی هم می‌توانند چند صد هزار دلار دیگر درآمد ارزی کسب کنند.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: اختصاصی: سه دلیل برای نتیجه نگرفتن استقلال در مقابل نساجی

  1 ساعت
 • :: استایل جدید نسیم نهالی، همسر محسن فروزان (عکس)

  2 ساعت
 • :: قلعه نویی : توفیقی نمی گذاشت تیم تقویت شود!

  16 ساعت
 • :: شفر : به نسبت بازی های گذشته بهتر بودیم, در ضربات آخر مشکل داریم

  1 روز
 • :: چشمی : به جان خودم نمی‌خواستم این‌طوری بشه

  1 روز
 • :: باشگاه استقلال حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد

  2 روز
 • :: کیمیا علیزاده و همسرش در ایام محرم (عکس)

  2 روز
 • :: نوازی : شفر هم اشتباه کی روش را مرتکب شده است !

  2 روز
 • :: شفر : خوشحالم فردا یک داور ایرانی بازی را سوت خواهد زد نه داوری از سنگاپور یا هنگ‌کنگ

  2 روز
 • :: گزارش تمرین استقلال قبل از دیدار با نساجی

  3 روز
 • :: صحبت های شفر در جمع بازیکنان استقلال

  5 روز
 • :: فتح الله زاده : کمیته فنی باید تنها به فکر پیشرفت تیم باشد

  5 روز
 • :: اسماعیلی به دربی می رسد

  5 روز
 • :: خطیر : ترس در چهره مدیران السد موج میزد

  5 روز
 • :: هنوز تکلیفمان با خودمان مشخص نیست, روی اشتباهات خودمان باختیم

  6 روز

 • 
  رفتن به نوارابزار