اخبار جدید

::

:: حسن روشن : می توانم حرف هایی بزنم که خیلی ها خوششان بیاد؛ ورود خانم ها به استادیوم باید آزاد باشد

مصاحبه اختصاصی آوای استقلال با حسن روشن – روژان سلیمی : حسن روشن از آن دست پیشکسوتانی است که همیشه مصاحبه هایش برای هواداران جالب است چرا که بدون واهمه از کسی صحبت می کند و به قول هواداران رو بازی می کند ، دنبال منافع باشگاه است و نسبت به اتفاق های ریز و درشت پیرامون باشگاه واکنش نشان می دهد. از این رو گفتگوی کوتاهی داشتیم با این پیشکسوت با افتخار ، تنها بازیکن ملی پوشی که در جام جهانی، جام ملت‌های آسیا، المپیک و بازی‌های آسیایی برای تیم ملی کشورمان ایران گلزنی کرده است.

آقای روشن قانونی که در مورد بازیکنان خارجی وجود دارد مبنی بر اینکه باید سابقه بازی در تیم ملی کشورشان را داشته باشند تا بتوانند در ایران بازی کنند ، صحبت کنید آیا این قانون در زمان شما نیز حضور داشت ؟
بله این قانون از پنجاه سال پیش وجود داشته و این طور نیست که یک روزه ثبت شده باشد.

از املاک و مستغلات تیم استقلال در ایران و کشورهای دیگر صحبت کنید ، چرا کسی پیگیر این املاک نیست تا به دست باشگاه برسد !؟
تمام آن ها از بین رفته ، یا فروخته شدند و مشخص نیست این املاک را به چه کسی و برای چی فروخته شده است ، ما در ایران هم کلی املاک و زمین داشتیم که از دارایی استقلال بود ولی نمی توانیم آن را بگیریم چه برسد به آنهایی که در ترکیه، بحرین و لندن و … است.
در مورد قضیه سوپر جام و دو قهرمانی و جامی که خیلی راحت به پرسپولیس دادند صحبت کنید ؟
فدراسیون برای بازی های لیگ برتر، جام حذفی و تدارکاتی های تیم ملی و حتی سایر لیگ ها برنامه ریزی می کند و مجبور هستند به خاطر این که برنامه شون طبق روال پیش برود و بازی ها سر موقع برگزار شود حق بقیه تیم ها را زایل کنند و این اصلا درست نیست چه باشگاه استقلال چه سپاهان و … قبل از اینکه رای صادر شود باید مدارک خود را به AFC ارائه دهند و اعتراض خود را نشان دهند نه اینکه رای بازی را فدراسیون ما اعلام کند و دنبال آن بروند.

این روزها بحث حضور خانم ها در ورزشگاه ها مطرح شده است ، آیا شما موافق حضور آنها هستید ؟

بله صد در صد موافقم چرا مخالف باشم همه ی جای دنیا خانم ها در تمام سالن های ورزشی مخصوصا فوتبال حضور دارند چرا خانم های ایرانی محروم باشند. عربستان تا چند سال گذشته اجازه رای دادن و رانندگی را به خانم ها نمی داد ولی حالا این کشور در همه زمینه ها خانم ها فعالیت می کنند حتی استادیوم هم می رفتند پس چرا ما کاسه داغ تر از آش شویم.

شما در دوره های مختلف استقلال مدیران زیادی را دیدید که در این تیم حضور داشتند و فعالیت کردند ، کار کدام مدیرعامل را قبول دارید و آن را موفقیت آمیز می دانید ؟
نمی شود همه را با هم مقایسه کرد موفقیت بحث جداگانه ای دارد و جام آوردن هم مقوله ای جدا. مدیریت درست کردن یک باشگاه است که یکی از آنها تیم داشتن است. مدیرعامل را وزیر ورزش انتخاب کرده است در صورتی که هیچ کجا این قانون وجود ندارد. مدیرعامل باید با انتخاب و رای اعضا هئیت مدیره برگزیده شود . با تمام این ها من آقای قریب را جزو بهترین مدیرعاملان موفق استقلال می دانم و بعد از آن آقای واعظ آشتیانی ، چرا که ایشان هدف ها و برنامه های خوبی برای استقلال داشتند که نگذاشتند به کارش ادامه دهد. آقای فتح الله زاده از نظر جام آوردن و نقل و انتقالات موفق بود ولی آیا فقط جام آوردن ملاک بهترین است ؟ یا مثلا شما کدام مدیرعاملی را سراغ دارید که دنبال بازیکن از این کشور به آن کشور برود ، برای اینکه با بازیکنی قرارداد ببندند التماسش می کنند این موضوع شأن باشگاه را پایین می آورد و ابهت استقلال را از بین می برد ، بازیکن باید افتخار کند به این تیم بیاید . نه اینکه با کلی شرایط وارد باشگاه شود و بعد دنبال شکایت کند و باشگاه استقلال به دنبال جور کردن غرامت باشد.
آقای روشن صحبت های شما در مورد مسائل مختلف استقلال گاهی آنقدر تند است که با واکنش های زیادی بین هواداران مواجه می شود و آنها معتقد هستند شما بیش از اندازه بدبین هستید .
من نیت بدی ندارم که حرف می زنم. دلسوز باشگاه و هوادارانی هستم که در سرما و گرما از تیم شان حمایت می کنند. تا زمانی که از بنده سوالی در مورد تیم ، مدیرعامل ، سرمربی و …. نشود پاسخ نمی دهم و می بینید که هر صحبت و انتقادی که کردم به واقعیت تبدیل شد و در واقع پیش بینی هام درست شد. هجده سال پیش آقای شفر را در دبی دیدم و می شناختم وقتی این مربی با ۶۹ سال سن همچنان کار می کند یعنی دلال است. ایشان از اول کارش مربیگری بود ولی با آوردن پسرش در کنار خود و بازیکنانی که وارد تیم کرد نشان داد دلال است. یکی از لیدرهای استقلال مرا در خیابان دید و با تندی با بنده صحبت کرد که چرا این حرف ها را می زنم ولی من نیم ساعت با او در مورد همه مشکلات و مسائل باشگاه حرف زدم و قانع شد که حرف الکی نمی زنم و به قول معروف قصدم حاشیه علیه استقلال نیست. می توانم حرف هایی بزنم که خیلی ها خوششان بیاید ولی تا زمانی که زنده ام از استقلال حمایت می کنم و حقایق را بیان می کنم. بارها به من پیشنهاد مشاور را دادند ولی من به زندگی ام قانع هستم چون اگر آن پیشنهاد ها را قبول می کردم باید خیلی حرفها را نمی زدم ، الان خیلی ها از من در مورد آقای استراماچونی و بازیکنانی که به تیم آمده اند سوال می پرسند ولی هیچ حرفی نمی زنم چرا که هنوز بازی های لیگ شروع نشده و نمی شود عملکرد این مربی و دستیارانش را بررسی کرد و نظر داد نمی دانم فلان بازیکن خوب است یا بد ولی بعد از چند هفته می توان در مورد این تیم صحبت کرد . امیدوارم حال استقلال خوب باشد .
نقش آقای خطیر را در فصل نقل و انتقالات چه طور می بینید ؟
یک نفر نمی تواند به تنهایی دنبال گرفتن بازیکن باشد باید باشگاه چند نفر فنی را استخدام کند قرارداد ۴-۵ ساله با آنها ببندد و آنها مسئول آوردن بازیکن باشد ، باید کمیته ی فنی قوی باشد که بازیکن هایی خوب و مفید برای تیم خرید. اگر یک نفر فقط مسئول باشد بعد ها که مشکل بوجود آمد همه می گویند آقای ایکس این بازیکن را گرفت ولی اگر بازیکن کارایی خوب داشت می گویند باشگاه موفق بود.

چرا آقای خطیر استعفا دادند ؟
اختلاف همیشه در یک مجموعه وجود دارد و وقتی کمیته فنی ثبات ندارد و مدام در حال تغییر است این اختلافات بیشتر خود را نشان می دهد ، با رفتن و آمدن یک نفر مجموعه نباید از هم پاشیده شود. شایعاتی هم هست که می گویند این استعفا سوری است که باشگاه بتواند از فیفا پول بگیرد. نمی شود در این مورد خیلی صریح پاسخ داد. چرا که به خاطر سیاست های باشگاه مسئولین آن پاسخ درستی هم نمی دهند. امیدوارم به نفع استقلال باشد.

هواداران استقلال معتقد هستند پیشکسوت ها نسبت به مسائل و مشکلات تیم بی تفاوت هستند. به طور مثال در مورد اتفاق چند روز گذشته و صحبت های مجری صدا و سیما .
کمیته پیشکسوت های ما مشکل دارد چرا که باید همه پیشکسوت ها جمع شوند و از بین آنها چند نفر را انتخاب کنند تا در صورت لزوم به عنوان نماینده هوادار و باشگاه صبحت کنند. پیشکسوت ها چند سال که در تیم بودند دین خود را به باشگاه نشان دادند ، وقتی کمیته فنی پیشکسوت ها مدیر و مسئولی ندارد ما هم اگر حرفی بزنیم سریع می گویند شما دخالت نکنید . باشگاه در مورد مجری هم باید خیلی محکم و قاطع برخورد کند


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: تراکتور ۲-۴ استقلال؛ آنالیز اختصاصی سایت آوای استقلال

  19 روز
 • :: پاک ضمیر : اولویت من حضور در استقلال است؛ منتظر تماس آقای فتحی هستم

  1ماه
 • :: سرهنگ علیفر از گزارشگری محروم شد!

  2ماه
 • :: سحر، دختر آبی درگذشت؛ خودسوزی برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

  2ماه
 • :: هروویه میلیچ، مدافع کروات مدنظر استقلال وارد تهران شد

  3ماه
 • :: حسن روشن : می توانم حرف هایی بزنم که خیلی ها خوششان بیاد؛ ورود خانم ها به استادیوم باید آزاد باشد

  3ماه
 • :: ۱۷ مرداد روز خبرنگار، روز تلاشگران عرصه اندیشه و قلم گرامی باد

  4ماه
 • :: علی تاری : قراردادم با هماهنگی آقای دکتر خطیر بود؛ دوست دارم امسال در استقلال باشم

  4ماه
 • :: قرارداد محسن کریمی بازی به بازی پرداخت می شود؟

  4ماه
 • :: وحید مظاهری : کادر فنی و هئیت مدیره شهید قندی در کارشان صادق هستند / احترام بزرگان باید حفظ شود

  4ماه
 • :: هواداران نگران بازیکنان خروجی نباشند

  4ماه
 • :: صمد مرفاوی : اختیارات شفر بیشتر از یک سرمربی بود / احترام بازیکنان بزرگ باید حفظ شود

  4ماه
 • :: پروژه نابودی تیم هایی که نام شان ” استقلال” است

  4ماه
 • :: گزارش تصویری از تمرین امروز استقلال با حضور هواداران

  5ماه
 • :: گزارشی از اولین همایش شرکت پیشکسوتان استقلال ایرانیان در فرهنگسرای اندیشه

  5ماه

 • 
  رفتن به نوار ابزار