اخبار جدید

::

:: شفر: به جوانان اعتماد کامل دارم

به گزارش آوای استقلال و به نقل از ایران ورزشی – صحبت‌های وینفرد شفر، نشان می‌دهد که او با جوان‌های تیمش چشم به روزهای بهتر دوخته است. استقلال گرچه بازی با سپاهان را باخته اما چشم به بردی دیگر مقابل سایپا دارد. شفر می‌خواهد دوباره مچ علی دایی را بخواباند تا شانس‌های تیمش برای قهرمانی در این جام را حفظ کند.
شاید شفر هم می‌داند که استقلال دوباره از طریق لیگ به جامی نخواهد رسید. شاید شفر هم به این باور رسیده که باید همچون فصل قبل به جام حذفی بسنده کند. البته رسیدن به این جام هم سخت است. استقلال باید هوشیار باشد همان‌طور که شفر گفته است.
در عین حال پروژه جوانگرایی در استقلال ادامه خواهد داشت. این خبر را وینفرد شفر با صدای رسا اعلام می‌کند: «من در گذشته بازیکنان جوان و آینده‌‌داری در تیم‌های العین و کارلسروهه داشته‌ام. اللهیار صیادمنش فقط هفده سال دارد و باید به او زمان برای یادگیری بدهیم تا پیشرفت کند

برای بازیکنان جوان و مستعد سخت است که از ابتدا در ترکیب باشند و بعد که تعویض‌شان کردیم، مردم به آنها معترض شوند. این بازیکنان جوان باید به مرور به تیم اضافه شوند، بهترین اتفاق برای بازیکنان جوان همین است. باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مهم‌ترین باشگاه‌های ایران هستند و فشار روی بازیکنان آنها زیاد است. من به بازیکنانم اعتقاد دارم و باید با هم کار و تمرین کنیم.»

شفر به حدی به ادامه جوانگرایی اعتقاد دارد که بازی گرفتن از این طیف بازیکنان را در حد فاصل زمانی مناسب برای باشگاه استقلال شیوه‌ای آینده‌نگرانه می‌داند: «دو راه پیش رو داریم، یکی به گذشته و دو سه سال قبل برمی‌گردد و دیگری رو به آینده است. آینده باشگاه همراه این بازیکنان جوان است، بهترین روش برای باشگاه استقلال این است که این بازیکنان جوان به مرور به میدان بروند.
من نمی‌دانم چند وقت دیگر در باشگاه استقلال حضور دارم و چقدر دیگر روی این صندلی نشسته‌ام اما در آینده شما به من خواهید گفت که سه سال پیش حرفی که می‌زدید به واقعیت پیوست.. این‌ دفعه اولم نیست که چنین کاری را می‌کنم. ما باید با بازیکنان جوان تمرین کنیم و از آنها حمایت شود. اگر بازیکنی مثل صیادمنش پاس را به پشت پای دانشگر می‌دهد اشکالی ندارد، دفعه بعد او بهتر پاس خواهد داد.
این بازیکنان جوان، تنها موقعیت و آینده باشگاه استقلال نیستند بلکه موفقیت این بازیکنان جوان موفقیت فوتبال است. مرحله به مرحله پیش می‌رویم، قبلا هم گفته‌ام که من بازیکنانی مثل اولیور کان و نهمت‌ شول را داشته‌ام که بعدا ملی‌پوش شدند، من به این کار علاقه دارم و اکنون این مسیر را پیش می‌رویم تا به موفقیت برسیم.»
سوالی که شفر در روزهای گذشته هرگز به آن پاسخ نداده، چرایی اصرار به بازی گرفتن از الحاجی گرو و نویمایر است. بازیکنانی که با وجود هزینه‌های بسیاری که به دوش باشگاه گذاشته‌اند، عملکرد مطلوبی نداشته‌اند.

شفر حرفی می‌زند که دقیقا بر خلاف ایده کمیته فنی باشگاه استقلال است: «همه می‌گویند تیام، تیام و تیام اما اگر آنها یادشان مانده باشد، او وقتی به تیم ما آمد شرایط خوبی نداشت، الان هم طبق آماری که فوتبال امارات داده، او یکی از بدترین و ضعیف‌ترین‌های تیمش بوده است.
گرو، طارق و نویمایر خوب می‌دوند و تلاش می‌کنند، ولی آنها بازیکنانی جدید هستند که زمان می‌خواهند در کنار یکدیگر هماهنگ شوند، اینها باید در کنار هم مرتب تمرین کنند تا هماهنگ شدن را یاد بگیرند. ما فوتبال خوبی مقابل سپاهان بازی کرده بودیم و شاید اگر داور پنالتی ما را می‌گرفت گل می‌زدیم و حتی می‌توانستیم گل برتری را هم به ثمر برسانیم.»
شفر در شرایطی به دفاع از گرو می‌پردازد که اساسا مهاجمان استقلال هیچ کارآیی مناسبی در بازی‌های اخیر نداشته‌اند. سرمربی استقلال درباره این انتقاد‌ها هم پاسخی دارد: «در بازی آخر، ما با سه مهاجم بازی کردیم. قائدی، صیادمنش و تبریزی مهاجمان ما بودند که در جناح چپ طارق و در راست نویمایر، وینگرهای تیم ما بودند ولی در آن بازی متأسفانه ضربات آخر را خوب نمی‌زدیم، در نیمه اول ۵ ضدحمله خوب داشتیم، ولی متأسفانه منجر به گل نشد، در ادامه هم پشت سر دانشگر پاسی دادند که عملکرد او خوب نبود ولی من معتقدم اگر بازیکن اشتباه نکند بزرگ نمی‌شود. در روزهای اخیر جلسه آنالیز داشتیم و مشکلات را به بازیکنان گفته‌ایم، مطمئن باشید هفته آینده شرایط بهتر و بهتر خواهد شد.»
برویم سراغ بازی با سایپا. آیا استقلال توان بازی در ۱۲۰ دقیقه را دارد؟ شفر به این سوال پاسخ می‌دهد: «بله، ما از نظر جسمانی و آمادگی مشکلی نداریم اما امیدوارم در نود دقیقه به برتری برسیم، ما بازیکنان خوبی برای پنالتی زدن داریم ولی خوب نیست که بازی به ضربات پنالتی بکشد چون این مساله برای شرایط جسمانی بازیکنان برای هفته‌های بعد خوب نیست.

شفر امیدوار است که داور پنالتی‌های احتمالی و خطاها را در این بازی به خوبی ببیند: «امیدوارم داور خطاهایی که روی بازیکنان ما رخ می‌دهد را ببیند، من هیچ‌وقت نمی‌خواهم در مورد داوران منفی صحبت کنم، داوران خوبی در آسیا داریم، در بازی قبل یک داور سنگاپوری حضور داشت که انگار می‌خواست از ژاوی تشکر کند و می‌گفت متشکرم آقای ژاوی، متشکرم آقای ژاوی. من در مورد داوران منفی صحبت نمی‌کنم، داور آن صحنه را ندید، امیدوارم خطاهای واضح که روی بازیکنان ما می‌شود دیده شود. در بازی با سپاهان یک لحظه خواب‌مان برد و شکست خوردیم.»

سرمربی استقلال جانشین وریا غفوری در بازی با سایپا را هم اعلام می‌کند: «وریا غفوری محروم است، فرشاد محمدی‌مهر که پسر خوبی است جای او بازی می‌کند، ‌وضعیت علی کریمی هم معلوم نیست که چه می‌شود اما پژمان منتظری غایب است. بازی جام حذفی همیشه یک بازی ویژه و سطح بالا است، من بازی پرسپولیس و سایپا را دیدم و مطمئن هستم بازی سفت و سختی را در پیش داریم.

ما باید محکم‌تر و بهتر برای زدن ضربات آخر دقت کنیم و باید موقعیت‌های بیشتری داشته باشیم. ما باید با جوان‌ها نتایج خوبی را رقم بزنیم. ما باید شانس‌های گل زیادی فراهم کنیم و در هفته اخیر هم تمرین‌های خوبی را روی این موضوعات انجام دادیم، قطعا در این بازی برای برد به زمین می‌رویم و امیدوار هستم که به مرحله بعد صعود کنیم.

ما باید نود دقیقه تمرکز خودمان را حفظ کنیم زیرا در بازی با سپاهان دیدید فقط یک لحظه از جنگیدن دست کشیدیم و همان یک لحظه کافی بود تا گل بخوریم. در بازی با سایپا ما باید هم در زمان دفاع و هم در زمان حمله تمرکز خوبی داشته باشیم.»


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: ستار همدانی: نباید بگذاریم شفر تبدیل به کی روش شود؛ استقلال حق دارد برای سوپرجام اعتراض کند

  2 روز
 • :: احمد منشی زاده : خوشحالم که اولین گل دربی به نام من شده است / هنوز رایکوف الگوی خیلی از مربیان است

  19 روز
 • :: مهدی پاشازاده : استقلال چاره ای جز جنگیدن ندارد

  1ماه
 • :: فوتبال اروپا پیشرفت کرد چون قانون مدار هستند

  1ماه
 • :: فریده شجاعی : هدایتی پول آمپول ها را نگرفت

  1ماه
 • :: اولیایی : مشکل فوتبال ما با استیضاح وزیر حل نمی شود / استقلال باید به تعهدات مالی خود نسبت شفر عمل کند

  1ماه
 • :: محمود فکری : پاتوسی کیفیت و توانمندی خوبی دارد / استقلال در هر شرایطی باید بزرگی خودش را حفظ کند

  2ماه
 • :: بهتاش فریبا :به شدت پیگیر قضیه سوپر جام هستیم / تمام دارایی های باشگاه استقلال ضبط شد

  2ماه
 • :: داوری پر اشتباه دیدار استقلال و تراکتور سازی بلای جان آبی پوشان پایتخت

  2ماه
 • :: ایمان عالمی در مصاحبه با آوای استقلال: منشا باید در خط هافبک بازی کند؛ شرایط سپاهان برای قهرمانی ایده‌آل‌تر است

  2ماه
 • :: مدیران استقلال متهم به معامله بر سر پرونده سوپرجام

  2ماه
 • :: استقلال به آنچه استحقاقش را داشت رسید

  2ماه
 • :: شفر : با همه توان جنگیدیم, باید به این تیم احترام گذاشت

  2ماه
 • :: ایمان عالمی : منشا بازیکن خاصی است ولی در سطح تیام نیست

  2ماه
 • :: شفر : در تیم ما هرکسی آماده تر باشد بازی می کند

  2ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار