اخبار جدید

::

:: بررسی همه اشتباهات داوری علیه استقلال،۹امتیاز به ضرر آبی پوشان

به گزارش آوای استقلال و به نقل از خبر ورزشی- امیر حسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال اعلام کرد در نیم فصل اول از داوری لطمه‌های زیادی خوردند و اگر این اشتباهات نبود در صدر جدول قرار داشتند و به عبارت دیگر قهرمان نیم فصل می‌شدند. تمام استقلالی‌ها نسبت به این موضوع معترض هستند و می‌گویند در جریان بازی‌ها از داوری ضرر کردند.

محاسبه اشتباهات داوری و امتیازهایی که داوری از آبی‌پوشان گرفته‌اند نشان می‌دهد که فقط در مواردی که گل و پنالتی به ضرر استقلال گرفته نشده، آبی‌پوشان دست کم ۹ امتیاز ضرر کرده‌اند. حذف آنها در جام حذفی برابر سایپا را هم می‌شود تا حدود زیادی گردن اشتباهات داوری انداخت. با این ۹ امتیاز همان‌طور که سرپرست باشگاه گفته استقلالی‌ها قهرمان نیم فصل می‌شدند.

اول:

اخراج نشدن بازیکن پیکان در هفته اول لیگ نخستین اشتباه داوری علیه وینفرد شفر و شاگردانش بود. در دقیقه ۵ سجاد مشکل‌پور مدافع پیکان تکل خشنی روی پای سجاد آقایی زد که طبق نظر کارشناس‌های داوری باید با کارت قرمز مستقیم جریمه می‌شد اما حتی اخطار هم نگرفت تا تیم مجید جلالی مجبور نشود ۸۵ دقیقه ۱۰ نفره بازی کند.این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. قضاوت این بازی با موعود بنیادی‌فر بود.

دوم و سوم:

دومین اشتباه تاثیرگذار داوری برای استقلال در هفته دوم رقم خورد. ادی هرناندز مهاجم ذوب‌آهن در شرایطی بازی را به سود تیمش ۲ بر یک کرد که هنگام کنترل توپ، از دستانش کمک گرفته بود و باید گل او مردود اعلام می‌شد. دومین اشتباه داوری هم گل میلاد زکی‌پور بود که بازی را ۳ بر ۲ به سود استقلال کرد اما کمک داور به اشتباه اعلام آفساید کرده و گل را مردود اعلام کرد. این بازی هم با تساوی ۲ – ۲ به پایان رسید. بیژن حیدری این بازی را سوت زد.

چهارم:

چهارمین اشتباه تاثیرگذار داوری به ضرر استقلال در ایستگاه پنجم رقم خورد. در دقیقه ۳۱ ضربه وریا غفوری به دست مدافع فولاد خورستان برخورد کرد اما داور از اعلام پنالتی خودداری کرد و به گواه کارشناس‌ها یک پنالتی برای استقلالی‌ها سوخت. این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید و آبی ها ۲ امتیاز خانگی را از دست دادند. کوپال ناظمی قضاوت این بازی را بر عهده داشت.

پنجم:

پنجمین اشتباه داوری به ضرر استقلال در هفته ششم رقم خورد. آبی‌پوشان موفق شدند نفت مسجدسلیمان را ۲ بر یک ببرند. اما در این بازی یک پنالتی اشتباه به سود تیم میزبان اعلام شد تا حکیم نصاری در دقیقه ۸۸ دروازه رحمتی را باز کند و مانع کلین‌شیت آبی‌ها شود. از طرف دیگر تفاضل گل استقلالی‌ها هم یکی کم شد. این بازی را آبی‌ها بردند اما یک اشتباه دیگر علیه این تیم گرفته شد. سیدمهدی سیدعلی این بازی را سوت زد.

ششم:

در بازی هفته دهم استقلال میزبان سپاهان بود که در پایان ۹۰ دقیقه با نتیجه یک بر صفر بازنده شد.در این مسابقه هم یک اشتباه تاثیرگذار داوری علیه آبی‌ها رخ داد. نیمه دوم و قبل از گل دقیقه ۸۱ سپاهان، خالد شفیعی برابر چشمان رضا کرمانشاهی روی محمد دانشگر مرتکب خطای پنالتی شد که قاضی میدان در یک اشتباه فاحش و تاثیرگذار از این موضوع چشم‌پوشی کرد و دستور ادامه بازی را داد.

هفتم:

هفتمین اشتباه تاثیرگذار داوری علیه استقلال در بازی‌های هفته یازدهم رقم خورد. وحید کاظمی داور مسابقه باید در دقیقه ۶۷ خطای هند محمدحسین کنعانی‌زادگان را اعلام و به سود استقلال اعلام پنالتی می‌کرد اما او نظر دیگری داشت. اشتباه تاثیرگذار این داور باعث شد تا بازی با نتیجه بدون گل به پایان برسد و ۲ امتیاز حساس از جیب وینفرد شفر و شاگردانش بپرد.

هشتم:

هشتمین اشتباه در بازی با پدیده مشهد اتفاق افتاد. محمدحسین زاهدی‌فر و کمکش در این مسابقه گل سالم استقلال در دقیقه ۷۸ را مرود اعلام کردند. با این اشتباه ۲ امتیاز بسیار حساس که در معادلات قهرمانی هم تاثیرگذار خواهد بود برای استقلالی‌ها از دست رفت. کمک داور بازی بعد از مسابقه به دلیل اشتباهی که داشت عذرخواهی کرد اما خب دیگر کار از کار گذشته بود!

نهم:

نهمین اشتباه داوران علیه استقلال تاثیری در کسب ۳ امتیاز استقلال نداشت اما به لحاظ تفاضل گل به آبی‌ها ضرر وارد کرد. در بازی هفته پانزدهم مقابل سپیدرود رشت درحالی که استقلال با نتیجه ۵ بر صفر جلو بود، روی مرتضی تبریزی خطای پنالتی اتفاق افتاد اما حسین زرگر در تشخیص این صحنه دچار اشتباه شد و دستور به ادامه بازی داد.

دهم:

دهمین اشتباه داوری به ضرر استقلالی‌ها در جام حذفی اتفاق افتاد. در بازی با سایپا داور ۲ پنالتی به سود استقلال اعلام کرد و هر دو هم گل شد اما داور از اعلام پنالتی سوم در دقیقه ۴۵ به سود استقلال خودداری کرد. در این صحنه ارسال گرو بازهم به دست مدافع سایپا برخورد کرد. در شرایطی که مانند ۲ مورد قبلی، این بازهم خطای هند پنالتی اتفاق افتاده بود، بیژن حیدری دستور به ادامه بازی داد. آن بازی در ۹۰ دقیقه و سپس ۱۲۰ دقیقه با تساوی ۲ – ۲ به پایان رسید اما آبی‌ها در ضیافت پنالتی‌ها مغلوب شدند و مدافع عنوان قهرمانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: هواداران نگران بازیکنان خروجی نباشند

  8 ساعت
 • :: صمد مرفاوی : اختیارات شفر بیشتر از یک سرمربی بود / احترام بازیکنان بزرگ باید حفظ شود

  2 روز
 • :: پروژه نابودی تیم هایی که نام شان ” استقلال” است

  5 روز
 • :: گزارش تصویری از تمرین امروز استقلال با حضور هواداران

  13 روز
 • :: گزارشی از اولین همایش شرکت پیشکسوتان استقلال ایرانیان در فرهنگسرای اندیشه

  15 روز
 • :: بهرام امیری : قراردادها و شرط و شروط بازیکن ها نباید رسانه ای شود / برخورد باشگاه با رحمتی و منتظری درست نبود

  16 روز
 • :: روزبه چشمی برای تمدید قرارداد با استقلال به توافق رسید

  23 روز
 • :: پدر اللهیار صیادمنش :پسرم تمایلی به رفتن از استقلال نداشت / آقایان فتحی و خطیر موافق رفتن صیادمنش بودند

  2ماه
 • :: گفتگوی آوای استقلال با پدر مهرداد حسنی : مهرداد علاقه زیادی به فرهاد مجیدی داشت / بعد از دربی سرش را به دیوار کوبید

  3ماه
 • :: ستار همدانی: نباید بگذاریم شفر تبدیل به کی روش شود؛ استقلال حق دارد برای سوپرجام اعتراض کند

  3ماه
 • :: احمد منشی زاده : خوشحالم که اولین گل دربی به نام من شده است / هنوز رایکوف الگوی خیلی از مربیان است

  4ماه
 • :: مهدی پاشازاده : استقلال چاره ای جز جنگیدن ندارد

  4ماه
 • :: فوتبال اروپا پیشرفت کرد چون قانون مدار هستند

  4ماه
 • :: فریده شجاعی : هدایتی پول آمپول ها را نگرفت

  4ماه
 • :: اولیایی : مشکل فوتبال ما با استیضاح وزیر حل نمی شود / استقلال باید به تعهدات مالی خود نسبت شفر عمل کند

  4ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار