اخبار جدید

::

:: بازخوانی یک پرونده؛ روزی که قرار بود برانکو را اخراج کنند

به گزارش آوای استقلال و به نقل از شبکه استقلال – فصل ۹۳/۹۴ برانکو ۸ بازی پایانی فصل به پرسپولیس اضافه شد و نهایت پرسپولیس با جایگاه هشتمی به کار خود پایان داد.
فصل ۹۴/۹۵ برانکو این تیم را خودش بسته است. امکانات در اختیارش بود و فصل را آغاز کرد.
یازده هفته گذشته بود و تیم برانکو در مکان نهم جدول بود این در حالی بود که از ۴ بازی آخر ۸ امتیاز گرفته بود و این یعنی پرسپولیس ابتدای فصل را بد شروع کرده بود. با این تفاوت که بخش اعظم رسانه ای حتی دولتی مانند نود به کمک روانی تیم پرسپولیس آمده بودند و علاوه بر حمایت های معنوی گسترده از برانکو حتی به صورت اغراق شده روی داوری های بازی های پرسپولیس به سود تیم برانکو اظهار نظر می کردند. با این حال جوسازی برخی از پیشکسوتان چشم به نیمکت پرسپولیس علیه تیم برانکو خیلی زود آغاز شده بود.
بازی بزرگ دربی فرا رسید و اگر خطای آشکار روی رحمتی در دقایق پایانی گرفته شده بود با شکست یک بر صفر پرسپولیس در داربی به احتمال بسیار زیاد پرونده برانکو با پرسپولیس نهایتا بعد از پایان نیم فصل آن لیگ بسته شده بود. با ماندگاری برانکو پیشکسوتان اتفاقا ناسازگار با هم که هر یک به نیمکت پرسپولیس نظر داشتند این موقعیت را تا سال ها از دست دادند و البته پرسپولیس از آتش اختلاف آن ها با هم نیز مدتی رهایی پیدا کرد.
آن اتفاق باعث ماندگاری برانکو شد و برانکو با کمک رسانه ها از هواداران پرسپولیس زمان خرید و در کسب جایگاه مناسب در سال های دولت روحانی، نقش ثبات مدیریتی هدیه وزارت ورزش و جوانان که مستقیما در این سال ها پرسپولیس را به شکل ویژه اداره کرده بود انکار نشدنی است. حلقه گودرزی گرشاسبی، سلطانی فر و طاهری نقش انکار نشدنی و بی سابقه در حمایت از پرسپولیس در وزارت خانه و در باشگاه داشتند.
در میان رسانه های رسمی داخلی مانند نود و رسانه های وابسته پراکنده در سطح مطبوعات و دنیای مجازی یک نقش مهم در تسهیل روند ادامه کار برانکو در پرسپولیس و کمک به ایجاد ثبات در این باشگاه داشتند.
امروز نگاهی کوتاه به استقلال بیندازید. در همین فصل روزی نبوده است که استقلال دچار مشکلات داوری نباشد و مقایسه کنید با آن روز های بحرانی پرسپولیس و برانکو، کدام رسانه امروز از استقلال آن حمایت ها را می کند؟! شدت آن حمایت ها و گزارش بسیار اغراق آمیز حتی از اشتباهات معمولی داوری در آن زمان به قدری بود که حتی کمیته داوران به نفع پرسپولیس در ادامه فصل کاملا تسلیم شد!! و بیانیه هم می داد!!!
مظلومی رفت، منصوریان آمد، منصوریان رفت، شفر آمد و حالا می خواهند باز جوسازی های خود را شکل دهند تا استقلال دوباره در بی ثباتی و دور باطل این سال ها گرفتار شود و باز در ادامه بی ثباتی های مدیریتی این دولت و حداقل تا سال ۱۴۰۰ غرق در بحران باشد و همچنان نظاره گر موفقیت های دیگران.
ما رسانه دولتی و غیر دولتی بزرگ که حامی استقلال باشد نداشته و نداریم. پس امروز بر رسانه های هواداری واجب است تا از خواب بیدار شده و روال گذشته را تکرار نکنند. اگر رسانه هایی نیستند که روی حواشی به سود استقلال تاثیر گذار باشند ما باید آن رسانه باشیم.
مشکل امروز عدم ثبات مدیریتی و به کار گیری مدیران شایسته در این سال ها بوده است. مدیریت برنامه ریزی های کلان، میان مدت و کوتاه مدت انجام می دهد و حاصل آن را بهره برداری خواهد کرد. اگر می توانید برنامه های کلان و حتی کوتاه مدتی که در این سال ها شکل گرفته را نام ببرید تا امروز در مورد نتایج آن ها گفتگو کنیم؟
آری دوستان مشکل اینجاست. بی ثباتی مدیریتی و نبود برنامه های کارا و بی ثباتی بر روی نیمکت مربیگری نیز آثار خود را به جا خواهد گذاشت. شفر یک مربی خارجی با دانش و با رزومه است و سال پیش در مدت تنها یک نیم فصل خیلی سریع تر و بهتر از امثال برانکو به نتیجه رسید اما دیگر شاید تکراری شده که بگوییم چه بر سر باشگاه و تیم شفر آوردند. همان ها که محکم از وزارت خانه پشت برانکو ایستادند هر کاری برای عدم موفقیت تیم مدعی قهرمانی آسیای شفر کردند تا برنامه های این سال های آن ها که برای موفقیت پرسپولیس شکل گرفته بود؛ ناکام نماند.
این روز ها به آن هایی که خصوصا بدون استدلال قوی به مربیگری شفر حمله می کنند، عمیقا شک کنید. باز هم سناریو های نخ نما شده در حال شکل گیری است.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: ستار همدانی: نباید بگذاریم شفر تبدیل به کی روش شود؛ استقلال حق دارد برای سوپرجام اعتراض کند

  2 روز
 • :: احمد منشی زاده : خوشحالم که اولین گل دربی به نام من شده است / هنوز رایکوف الگوی خیلی از مربیان است

  19 روز
 • :: مهدی پاشازاده : استقلال چاره ای جز جنگیدن ندارد

  1ماه
 • :: فوتبال اروپا پیشرفت کرد چون قانون مدار هستند

  1ماه
 • :: فریده شجاعی : هدایتی پول آمپول ها را نگرفت

  1ماه
 • :: اولیایی : مشکل فوتبال ما با استیضاح وزیر حل نمی شود / استقلال باید به تعهدات مالی خود نسبت شفر عمل کند

  1ماه
 • :: محمود فکری : پاتوسی کیفیت و توانمندی خوبی دارد / استقلال در هر شرایطی باید بزرگی خودش را حفظ کند

  2ماه
 • :: بهتاش فریبا :به شدت پیگیر قضیه سوپر جام هستیم / تمام دارایی های باشگاه استقلال ضبط شد

  2ماه
 • :: داوری پر اشتباه دیدار استقلال و تراکتور سازی بلای جان آبی پوشان پایتخت

  2ماه
 • :: ایمان عالمی در مصاحبه با آوای استقلال: منشا باید در خط هافبک بازی کند؛ شرایط سپاهان برای قهرمانی ایده‌آل‌تر است

  2ماه
 • :: مدیران استقلال متهم به معامله بر سر پرونده سوپرجام

  2ماه
 • :: استقلال به آنچه استحقاقش را داشت رسید

  2ماه
 • :: شفر : با همه توان جنگیدیم, باید به این تیم احترام گذاشت

  2ماه
 • :: ایمان عالمی : منشا بازیکن خاصی است ولی در سطح تیام نیست

  2ماه
 • :: شفر : در تیم ما هرکسی آماده تر باشد بازی می کند

  2ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار