اخبار جدید

::

:: باروس: ترامپ را به ایران دعوت می کنم

کشتی گیر مطرح آمریکایی حسابی از مهمان نوازی ایرانی ها ذوق زده شده و می گوید اگر ترامپ یک بار به ایران بیاید نظرش نسبت به همه چیز تغییر پیدا می کند.

 

به گزارش آوای استقلال و به نقل از ۲۴ نیوز، فوق‌ستاره کشتی آزاد آمریکا که هفته گذشته در جریان رقابت‌های جام جهانی کرمانشاه به ایرن سفر کرد، پیش از این رقابت‌ها و در جریان آن یکی از چهره‌های پرخبر بیرون از تشک کشتی بود. محبوبیت جالب این کشتی‌گیر باعث شد او در صدر اخبار این رقابت‌ها قرار بگیرد.

جردن باروز بعد از پایان این رقابت‌ها به کشورش برگشته. او به مجله GQ Magazine می‌گوید تجربه دومش از سفر به ایران بهتر از تجربه اولش هم بوده است. قهرمان سابق المپیک به ترامپ توصیه کرد به ایران سفر کند.

ایران در جام جهانی قهرمان شد. آن‌ها چندتا از بهترین کشتی‌گیرهای روی کره زمین را در اختیار دارند. چه چیزی باعث شده آن‌ها اینقدر خوب باشند؟

جالب است. من در هفت سالی که در رقابت‌های بین‌المللی شرکت کرده‌ام هیچ‌وقت به یک کشتی‌گیر ایرانی نباخته‌ام. سوتفاهم نشود به عنوان یک تیم آن‌ها همیشه بهترین هستند. این دوره پنجمین جام جهانی بود که من در آن شرکت کردم و ما در هر دوره به ایران باخته‌ایم و این نشان می‌دهد آن‌ها در چه سطح بالایی قرار دارند. فراتر از همه این‌ها، آن‌ها از نظر بدنی بسیار آماده هستند و به خوبی می‌دانند در جریان یک مسابقه چطور وضعیت را مدیریت کنند.

فکر می‌کنی این برتری ارتباطی به فرهنگ ایران هم داشته باشد؟

قطعا؛ بدون تردید. به غیر از آمریکا ایران را تنها کشوری می‌دانم که عشق به ورزش بخشی از هویت ملی آن‌ است. برای آمریکا این عشق شامل فوتبال، بسکتبال و بیسبال است و ما برای این‌ها زندگی می‌کنیم. در ایران همه این عشق کشتی است.  میهن پرستی آ‌ن‌ها باعث می‌شود کشتی‌گیر باشند. با این وضعیت اینکه بهترین باشند منطقی به نظر می‌رسد.

به عنوان یک آمریکایی بعد از ده‌ها تنش سیاسی و به خصوص بعد از دستور رئیس جمهور ترامپ برای ممنوعیت سفر ایرانی‌ها به آمریکا چقدر سخت بود که به این کشور سفر کنی؟

من خودم را یک ناسیونالیست نمی‌دانم اما عاشق کشورم هستم. چیزی که من روی آن‌ تمرکز کرده‌ام و می‌خواهم مردم ایران هم آن‌ را بدانند این است که در آمریکا دموکراسی وجود دارد. این دموکراسی یعنی ما برای انتخاب مقاماتمان رای می‌دهیم اما بعضی وقت‌ها آن‌هایی که ما می‌خواهیم پیروز انتخابات نمی‌شوند. این یعنی من همچنان می‌توانم عاشق کشورم باشم و این می‌توانم کاملا خلاف سیاست‌زدگی باشد. من و دانلد ترامپ نگاه کاملا متفاوتی نسبت به ایرانی‌ها داریم. من احساس می‌کنم اگر او یک بار به ایران سفر کند چیزهای زیادی از آن مردم یاد می‌گیرد و با نگاهی کاملا متفاوت به آمریکا بازخواهد گشت. نگاهی که باعث می‌شود قدردانی ایرانی‌ها باشد.

پیام واضحی بود. نمی‌ترسی این پیام اینجا در آمریکا برایت مشکلی ایجاد کند؟

من دو بار به ایران سفر کرده‌ام و می‌توانم صادقانه بگویم آن‌ها مهربان‌ترین و مهمان‌نوازترین مردم دنیا هستند. آن‌ها فرهنگ بسیار کهنی دارند و فکر می‌کنم تازه درحال آشنایی با آن هستم. در پاسخ به سوال شما باید بگویم بابت ارسال این پیام به رئیس جمهور کاملا خونسرد و با اعتماد به نفس هستم.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: تراکتور ۲-۴ استقلال؛ آنالیز اختصاصی سایت آوای استقلال

  17 روز
 • :: پاک ضمیر : اولویت من حضور در استقلال است؛ منتظر تماس آقای فتحی هستم

  1ماه
 • :: سرهنگ علیفر از گزارشگری محروم شد!

  2ماه
 • :: سحر، دختر آبی درگذشت؛ خودسوزی برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

  2ماه
 • :: هروویه میلیچ، مدافع کروات مدنظر استقلال وارد تهران شد

  3ماه
 • :: حسن روشن : می توانم حرف هایی بزنم که خیلی ها خوششان بیاد؛ ورود خانم ها به استادیوم باید آزاد باشد

  3ماه
 • :: ۱۷ مرداد روز خبرنگار، روز تلاشگران عرصه اندیشه و قلم گرامی باد

  3ماه
 • :: علی تاری : قراردادم با هماهنگی آقای دکتر خطیر بود؛ دوست دارم امسال در استقلال باشم

  4ماه
 • :: قرارداد محسن کریمی بازی به بازی پرداخت می شود؟

  4ماه
 • :: وحید مظاهری : کادر فنی و هئیت مدیره شهید قندی در کارشان صادق هستند / احترام بزرگان باید حفظ شود

  4ماه
 • :: هواداران نگران بازیکنان خروجی نباشند

  4ماه
 • :: صمد مرفاوی : اختیارات شفر بیشتر از یک سرمربی بود / احترام بازیکنان بزرگ باید حفظ شود

  4ماه
 • :: پروژه نابودی تیم هایی که نام شان ” استقلال” است

  4ماه
 • :: گزارش تصویری از تمرین امروز استقلال با حضور هواداران

  5ماه
 • :: گزارشی از اولین همایش شرکت پیشکسوتان استقلال ایرانیان در فرهنگسرای اندیشه

  5ماه

 • 
  رفتن به نوار ابزار