اخبار جدید

::

:: استقلال درگیر مشکلات شدید مالی

به گزارش آوای استقلال و به نقل از ورزش سه: آبی های تهرانی این روزها یکی از بحرانی ترین روزهای مالی خود را سپری می کنند و طبعا نیاز به کمک مالی وزارت ورزش بیش از پیش حس می شود.

مجمع باشگاه استقلال روز دوشنبه در شرایطی برگزار شد که یک جمله تمامی موضوعات این نشست را تحت تاثیر خود قرار داد؛ ملکی رئیس هیات مدیره و عضو اقتصادی مدیران استقلال در حاشیه این جلسه اعلام کرد که استقلال هیچ مشکلی مالی هم اکنون ندارد و این وضعیت گل و بلبل تا سال ۱۳۹۸ نیز ادامه خواهد یافت تا مقایسه شرایط این روزهای استقلال با وضعیت مالی باشگاه استقلال عجیب جلوه کند.

امور جاری روی هوا

استقلال تقریبا برای امور جاری خود نیز با مشکل رو به رو است. وضعیت مالی باشگاه به شکلی است که هفته گذشته حساب های باشگاه نیز بسته شد و استقلالی ها برای انجام سفر های داخلی خود نیز با مشکل رو به رو شدند و باشگاه برای این موضوعات نیز طلبکاران زیادی دارد. قرارداد استقلال نیز در آینده نزدیک و کمتر از ۱۰ روز دیگر با زمین تمرینی خود به پایان می رسد و هنوز برای تمدید این قرارداد، اقدامی صورت نگرفته است.

حقوق خارجی ها، قرارداد داخلی ها

داخلی های استقلال ۲۰ درصد از قرارداد خود را دریافت کرده اند و وضعیت خارجی ها نیز به شکلی است که حقوق عقب افتاده دارند و از قرارداد خود عقب هستند تا استقلال در این بخش نیز مشکلاتی داشته باشد.

هر چند بازیکنان استقلال هنوز دندان روی جگر گذاشته و برخلاف رقیب دست به اعتصاب نزده اند.

غول بزرگ بدهی به خارجی ها

بزرگترین معضل اما می تواند بدهی های سنگین به بازیکنان خارجی مانند پئیچ، جپاروف، بویان و غیره باشد. استقلال اگر در تمامی پرونده ها شکست بخورد که احتمال آن نیز کم نیست، باید نزدیک به ۲۵ میلیارد یعنی بیش از نیمی از قرارداد اسپانسری خود را هزینه کند.

اتفاقی که می تواند تمامی بودجه آبی ها را به هدر دهد و روزهای سخت این باشگاه را سخت تر از قبل کند.

درآمدها پیش خور شدند

هر چند درمورد این ادعا بحث های زیادی صورت گرفته اما بخشی از درآمدهای استقلال برای فصل جاری، فصل گذشته پیش خور و مصرف شده اند و استقلالی ها همین حالا کسری بودجه بزرگی برای مسائل مالی خود دارند و تنها درآمد ۲ میلیون دلاری از فروش بازیکنان و حضور بازیکنان در جام جهانی که فاصله زیادی با اضافه شدن به خزانه استقلال دارد، می تواند به آبی ها کمک کند.

تقوبت در نیم فصل روی هوا؟

استقلال نیاز به تغییرات در نیم فصل دارد و امیرحسین فتحی نیز بارها به هواداران وعده داده که در نیم فصل خبرهای خوبی خواهند شنید. با وجود این کسری بودجه شدید و مشکلات مالی، تقویت استقلال در نیم فصل آیا به شکل رضایت بخشی انجام می شود؟

استقلال برای جذب بازیکنان داخلی نیاز به پرداخت رقم سنگین رضایت نامه دارد و برای خرید بازیکنان خارجی باید دلار تهیه کند که با این خزانه خالی، نشدنی است.

هنوز هم استقلال مشکل مالی ندارد آقای ملکی؟

هر چند مشخص نیست که آیا گزارش روی میز وزیر رفته با صحبت های ملکی یکسان باشد اما القا این موضوع که استقلال مشکل مالی ندارد بعد از جلسه با رئیس مجمع استقلال، چه نفعی برای باشگاه دارد؟

آبی های تهرانی به شکل جدی در فصل جاری کمبود بودجه دارند و مدیران این باشگاه کار سختی برای مدیریت باشگاه پیش روی خود می بینند و در این میان اصرار به وضعیت عالی مالی در استقلال، چندان مدبرانه نیست.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: بهتاش فریبا :به شدت پیگیر قضیه سوپر جام هستیم / تمام دارایی های باشگاه استقلال ضبط شد

  3 روز
 • :: داوری پر اشتباه دیدار استقلال و تراکتور سازی بلای جان آبی پوشان پایتخت

  7 روز
 • :: ایمان عالمی در مصاحبه با آوای استقلال: منشا باید در خط هافبک بازی کند؛ شرایط سپاهان برای قهرمانی ایده‌آل‌تر است

  9 روز
 • :: مدیران استقلال متهم به معامله بر سر پرونده سوپرجام

  9 روز
 • :: استقلال به آنچه استحقاقش را داشت رسید

  15 روز
 • :: شفر : با همه توان جنگیدیم, باید به این تیم احترام گذاشت

  15 روز
 • :: ایمان عالمی : منشا بازیکن خاصی است ولی در سطح تیام نیست

  15 روز
 • :: شفر : در تیم ما هرکسی آماده تر باشد بازی می کند

  16 روز
 • :: علیرضا اکبرپور : کیروش عملکرد خوبی داشت

  18 روز
 • :: احمد سعادتمند: به جای مصاحبه میخواهیم برای تیم گام های اساسی برداریم، کاملا استقلالی ام

  25 روز
 • :: چشمی: قهرمانی در آسیا راحت نیست، برای قهرمانی میجنگیم

  27 روز
 • :: سینا انصاری : مسئولین وزارت ورزش نمی خواهند استقلال به موفقیت برسد

  1ماه
 • :: وریا غفوری: بازی به بازی می جنگیم

  1ماه
 • :: مجیدی : راه طولانی برای سرمربی شدن دارم

  1ماه
 • :: ابراهیمی : نباید تصور کنیم مقابل ویتنام کار ساده‌ای داریم

  1ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار