اخبار جدید

::

:: استقلال با شفر موفق می شود اگر دشمنان بگذارند

اختصاصی آوای استقلال – نویسندگان – شقایق ذوقی و دریا تاجی – تیم استقلال پس از دو بازی و دو پیروزی مقابل نفت مسجد سلیمان نشان داد که روند بهتری نسبت به بازی های قبلی داشته و این دو پیروزی در این دو بازی که ارزشمند هم بود باعث شد استقلال هم در مرحله ی جام حذفی یک پله صعود کند و هم جایگاه بهتری در جدول بازی های لیگ به خود اختصاص دهد و اگر دو بازی بعدی هم با برد استقلال همراه باشد، با کسب شش امتیازمیتواند در کورس قهرمانی قرار بگیرد.اما باید دید چه عاملی موجب پیروزی در این دو بازی شده است؟
اگر بخواهیم از این عوامل نام ببریم میتوان موارد ذیل را برشمرد:
۱- میتوان گفت چیدمان نفرات در پست تخصصی خودشان مثل وریا غفوری زمانی که در پست وینگر راست بود کلا سمت راست استقلال جز بازی با ذوب آهن از کار افتاده بود و نزدیک شدن شفر به ترکیب اصلی

۲- آمادگی جسمانی بازیکنان و هماهنگ شدن بازیکنای جدید که دیر به ترکیب اضافه شدن و تمرین بدنسازی اول فصل رو از دست دادن مثل علی کریمی و روح الله باقری و هماهنگی صیادمنش و قائدی که در اردوی تیم ملی امید بود

۳-اعتماد به جوانان تیم که این جوانان انگیزه های بیشتر و بهتری دارند و بالاترین انگیزه شان حضور در ترکیب ثابت است که توأم با تلاش بیشتر آن هاست.

شفر در مدتی که به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد نشان داد که مربی قابلی است. هر چند که رقیبان یا بهتر بگوییم دشمنان استقلال سعی کردند با به وجود آوردن حواشی مختلف اعم از فراری دادن بازیکنانی که شاکله ی اصلی تیمش بودند یا محروم کردن بازیکنان جوان و یا عنوان کردن اکاذیب در هرزنامه هایشان که حتی با توهین و بی احترامی به او هم توام بود او را از ادامه راه باز دارند ولی او نشان دادکه مربی حاذق و کار بلدی است حتی همین اواخر هم سعی داشتند و دارند او را مقابل هوادار قرار دهند اما به لطف هوشیاری هواداران و همت دلسوزان و عاشقان واقعی استقلال تا به حال به نیت شوم خودشان نرسیده اند. و با اتحاد و همدلی همه ی هواداران استقلال او در ادامه ی این راه موفق تر هم عمل خواهد کرد. فراموش نکنیم زمانی که تیم بحران زده منصوریان را تحویل گرفت چه شرایطی داشت و بازیکنانی که الان جز بهترین ها هستند را احیا کرد. در لیگ قهرمانان آسیا فقط با یک باخت به مرحله یک چهارم نهایی نرسیدیم ، بیشترین گل نماینده های ایران را به ثمر رساندیم .بهترین بازیکن ها رفتند و تیم ما وارد بحران شد ولی باز هم ناامید نشد ، شاید اگر هر مربی که از جنس خود استقلال هم بود در این شرایط فرار را بر قرار ترجیح میداد و با محبوبیت و اعتبار فوتبالی خود بازی نمیکرد ولی شفر ماند بخاطر قولی که به هوادارها داد، ما می توانستیم در لیگ قهرمانان آسیا صعود کنیم ولی بخاطر اشتباه فردی بازی رفت مقابل السد را واگذار کردیم. البته اشتباهات فردی که دوربرگشتم ادامه داشت.
شفر با همین حضور اندک خود نشان داد که مربی قابلی است و از ناملایمات ترسی ندارد اما در ادامه ی این راه به همدلی و اتحاد هواداران به شدت نیاز دارد تا بتواند موفق شود که این همدلی از پیشکسوت گرفته تا کوچکترین هوادار استقلال را شامل می شود. تیم به آرامش نیاز دارد چون فوتبال همیشه در جریان است. باید از حواشی دوری کرد و فراموش نکرد هرچه موفق تر ظاهر شویم دشمن بیشتر در صدد ضربه زدن بر می آید که این امر در ،درست کردن حاشیه های زیاد اخیر کاملا مشهود است و باید به شدت دوری شود از آن.
شفر مربی است که قهرمانی کامرون در آفریقا را در کارنامه خودش دارد و بردن کامرون به جام جهانی .کامرونی که بعدها با بازیکنان بزرگتری هم که داشت نتوانست موفقیتهای زمان شفر را تکرار کند .همه مهمت شول ، الیور کان عمر عبدالرحمان را میشناسند. شفر این بازیکنان را از تیم های پایه کشید بالا کاری که با جوانان الان در تیم استقلال اگرحمایت شود قطعا انجام خواهد داد. که این بازیکنان جوان آینده و اعتبار وپایه گذار استقلال بزرگ اینده خواهند بود.
فراموش نکنیم در اردوی ترکیه تنها بازیکن بالای بیست و سه سال فقط پژمان منتظری بود و بقیه بعدا به تیم اضافه شدند. فراموش نکنیم جایگزین کردن مجید حسینی به عنوان لیدر و رهبر خط دفاع، امید ابراهیمی فرمانده تیم جپاروف بهترین پاسور لیگ و مهندس حملات تیم وهمچنین از کنار نام تیام بعنوان بهترین گل زن و نورافکن جوان که واقعا سمت چپ استقلال را بیمه کرده بود و همچنین مصدومیت داریوش شجاعیان به هیچ وجه کار آسانی نیست و احتیاج به زمان دارد.

جایگزین کردن این ها زمان می برد. همه شاهدهستیم که جایگزین و اضافه شدن یا بازیکنانی مثل نیومایر ، آقاخان و تیموری هنوز شرایط بازی پیدا نکردند ،همه میدانیم گرچه بازیکنان خوبی به تیم اضافه شدن ولی با جداشده ها از نظر کیفی فاصله دارن و تا رسیدن به آمادگی کامل باید به شفر زمان داد ، شفری که ششمین مربی با سابقه بوندسلیگای آلمان هست در جام جهانی و جام باشگاه هایاروپا مربی گری کرده.کدام مربی در ایران این سابقه را دارد؟
استقلال بدون شک با شفر روند موفق و رو به جلویی خواهد داشت چرا که او مربی با تجربه و موفقیست که مطالعه کارنامه و روزمه اش میتوان خیلی راحت این را فهمید. اما در شرایط فعلی اتحاد و همدلی هوادار که بیشتر از هر زمان دیگری نیاز است تا هم حریف ناامید و مأیوس شودو هم شفر با دلگرمی بیشتر در ادامه ی این راه احساس تنهایی و یأس نکند ، پس همگی برای ساختن استقلال آرمانی باید با هم متحد شویم و دست در دست هم پشت شفر قرار بگیریم و شک نکنید اگر کسی میتواند از این استقلال قهرمان بسازد کسی نیست جز مستر شفر شیرژرمن.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: ستار همدانی: نباید بگذاریم شفر تبدیل به کی روش شود؛ استقلال حق دارد برای سوپرجام اعتراض کند

  2 روز
 • :: احمد منشی زاده : خوشحالم که اولین گل دربی به نام من شده است / هنوز رایکوف الگوی خیلی از مربیان است

  19 روز
 • :: مهدی پاشازاده : استقلال چاره ای جز جنگیدن ندارد

  1ماه
 • :: فوتبال اروپا پیشرفت کرد چون قانون مدار هستند

  1ماه
 • :: فریده شجاعی : هدایتی پول آمپول ها را نگرفت

  1ماه
 • :: اولیایی : مشکل فوتبال ما با استیضاح وزیر حل نمی شود / استقلال باید به تعهدات مالی خود نسبت شفر عمل کند

  1ماه
 • :: محمود فکری : پاتوسی کیفیت و توانمندی خوبی دارد / استقلال در هر شرایطی باید بزرگی خودش را حفظ کند

  2ماه
 • :: بهتاش فریبا :به شدت پیگیر قضیه سوپر جام هستیم / تمام دارایی های باشگاه استقلال ضبط شد

  2ماه
 • :: داوری پر اشتباه دیدار استقلال و تراکتور سازی بلای جان آبی پوشان پایتخت

  2ماه
 • :: ایمان عالمی در مصاحبه با آوای استقلال: منشا باید در خط هافبک بازی کند؛ شرایط سپاهان برای قهرمانی ایده‌آل‌تر است

  2ماه
 • :: مدیران استقلال متهم به معامله بر سر پرونده سوپرجام

  2ماه
 • :: استقلال به آنچه استحقاقش را داشت رسید

  2ماه
 • :: شفر : با همه توان جنگیدیم, باید به این تیم احترام گذاشت

  2ماه
 • :: ایمان عالمی : منشا بازیکن خاصی است ولی در سطح تیام نیست

  2ماه
 • :: شفر : در تیم ما هرکسی آماده تر باشد بازی می کند

  2ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار