اخبار جدید

::

:: اختصاصی: نگاه فنی متفاوت به دیدار استقلال و استقلال خوزستان

اختصاصی آوای استقلال- مهیار اسعد- شاگردان منصوریان در گام دوم خود مغلوب استقلال خوزستان شدند. حال از زاویه ای متفاوت به بررسی فنی دیدار استقلال و استقلال خوزستان می پردازیم.

نگاهی به ارنج استقلال

آبی پوشان تهرانی نسبت به دیدار هفته اول خود ، یک تغییر بزرگ داشتند و آن هم حضور رابسون در قلب خط دفاعی این تیم بود. با این تغییر مگویان به پست بکِ چپ فرستاده شد. در سایر خطوط نیز تغییرات چندانی را شاهد نبودیم. حضور مگویان در جناح چپ به منظور بستن سمتِ راست قدرتمند آبی های خوزستانی بود و این مدافع با ارائه بازی نسبتا ایستا سعی در بستن کانال کناری چپ داشت.

برنامه ویژه استقلال خوزستان برای استفاده از فضای جلوی مدافعان

خوزستانی ها برای استفاده از فضای جلوی مدافعان استقلال برنامه ویژه ای داشتند. برگشت به عقب های به موقع بازیکنی همچون بیت سعید باعث ایجاد برتری عددی در جلوی مدافعان می شد و از سوی دیگر عمق دادن بیش از حدِ هافبک های دفاعی استقلال ، کار را دشوار تر می کرد. در جریان بازی بارها در فضای جلوی D برتری با خوزستانی ها بود و استفاده بهینه ای نیز از این حربه داشتند.

تعویض به موقع پورموسوی

در شرایطی که استقلال خود را به بازی برگرداند ، تعویض به موقع موسوی دوباره روحیه پیروزی را در بازیکنانش زنده کرد. وی با به بازی فرستادن فرشاد جانفزا به جای شیرزادی ، علاوه بر آن که به لحاظ ذهنی بازیکنان خود را وادار به پیروزی کرد ، در جنبه فنی نیز این تعویض گره گشا بود.

ابهام در نقش کاوه رضایی!

با ورود قربانی به میدان ، عملکرد کاوه رضایی به میزان چشمگیری بهبود یافت و حالا این مورد می تواند پالسی برای کادرفنی آبی پوشان باشد. باید به انتظار نشست و دید در مصاف بعدی استقلال با صنعت نفت آبادان ، منصوریان باز هم از کاوه رضایی به عنوان مهاجم هدف بازی می گیرد یا دست به زوج سازی می زند. البته این احتمال نیز می رود که رضایی به عنوان وینگر به بازی گرفته شود.

اختصاصی: نگاه فنی متفاوت به دیدار استقلال و صنعت نفت آبادان میگه:

[…] که در مطالب قبلی آوای استقلال عنوان کردیم ، کاوه رضایی هر گاه از دروازه دور شود و […]


نام شما :

ایمیل شما :
رفتن به نوارابزار