اخبار جدید

::

:: اختصاصی: نگاه فنی متفاوت به دیدار استقلال و صنعت نفت آبادان

اختصاصی آوای استقلال- مهیار اسعد- استقلال در هفته سوم لیگ برتر مغلوب صنعت نفت آبادان شد. در این مطلب نگاهی فنی به این بازی خواهیم دشت.

تردید در انتخاب سیستم!

آبی پوشان در سه دیدار گذشته خود تردید زیادی برای اتخاذ سیستم پایه داشتند. این تیم در دو دیدار نخست با سیستم پایه ۴-۲-۳-۱ پا به میدان گذاشت اما در گام سوم منصوریان تغییر سیستم داد و تیم خود را با سیستم ۴-۴-۲ ارنج کرد. این تغییر سیستم در برخی از موارد باعث بهینه سازی و پیشرفت شد و در برخی دیگر نیز خلأ هایی را به وجود آورد. به طور کل استراتژی ، تاکتیک ، ابزار ، تبحر مربی و فلسفه هواداری از دلایل مهم گزینش سیستم است و کادر فنی آبی ها باید خیلی سریع در این خصوص تصمیم گیری کند.

کاوه شکوفا می شود!

همانطور که در مطالب قبلی آوای استقلال عنوان کردیم ، کاوه رضایی هر گاه از دروازه دور شود و مشخصا زمانی که به عنوان مهاجم هدف به کار گرفته نشود ، عملکرد بهتری از خود نشان می دهد. در چنین شرایطی نیاز به تارگِت مَنِ چهارچوب شناس داریم و علی قربانی نشان داد که به خوبی می تواند از عهده این وظیفه برآید. حال یک سوال مهم و کلیدی در خصوص نقش کاوه رضایی پیش می آید و برای رسیدن به جوابِ این سوال ، ابتدا باید سیستم بازی استقلال انتخاب شود! اگر آبی پوشان بخواهند با دو مهاجم بازی کنند آن گاه کاوه رضایی می تواند به خوبی در نقش مهاجم سایه به کار گرفته شود و اگر بنا بر بازی با سیستم های تک فوروارده باشد ، آن گاه رضایی می تواند در نقش یک وینگر درون گرا ایفای نقش کند.

ساختار دفاعی استقلال به بلوغ نرسیده است

کماکان ساختار دفاعی استقلال به بلوغ نرسیده است. در این تیم اصولی همچون پوشش و حمایت به خوبی رعایت نمی شود. این مسئله می تواند دلایل متعددی نظیر عدم هماهنگی و شناخت کافی بازیکنان از فوتبال یکدیگر باشد. به عنوان مثال هر گاه نیاز به دفاع از جلو باشد ، حرکت بازیکنِ نزدیک به حریف می تواند به عنوان پالسی برای سایرین باشد و سایر بازیکنان بنا بر نحوه حرکتِ رهبرِ پرس جایگیری می کنند. اما اتفاقاتِ این چنینی کمتر در استقلال مشاهده می شود و ساختار دفاعی این تیم به بلوغ نرسیده است.


نام شما :

ایمیل شما :
رفتن به نوارابزار