اخبار جدید

::

:: اختصاصی: نکونام را وارد بازی رسانه ای خود نکنید!

اختصاصی آوای استقلال- حسن صانعی پور- صحبت از جوان رعنای و ترکه ای است که بدون هیاهو دوران فوتبال حرفه ای خود را با تیم پاس تهران آغاز کرد و خیلی زود چشم ها را متوجه خود نمود و در هفت فصل حضور خود در این تیم با نوسانی بسیار کم از لحاظ کیفی بازیهای درخشانی را به رخ فوتبال دوستان کشید، جواد برای جهانی شدن ابتدا راهی امارات شد و بعد از بازی در تیمهایی چون الوحده و الشارجه راهی لیگ تمام حرفه ای اسپانیا گردید و انصافاً هم در آن تیم خوش درخشید و حتی بازوبند کاپیتانی این تیم را بر دست بست؛ عشق دوران نوجوانی نکونام را به خانه خود استقلال کشاند واز همه نام ها و نشان ها وافتخارات دست کشید و تنها به یک نام بزرگ و با اعتبار بسنده کرد و فوتبال را دراین تیم ادامه داد.

بگذریم که در این تیم خواسته وناخواسته دچار ناملایمات گردید و زود هنگام استقلال را رها کرد ، در ادامه زندگی فوتبالی خود در کشورهای عربی و اوساسونا و لیگ ایران آخرین روزهای دوران بازیگری خود را سپری نمود، درتیم ملی جواد نکونام با ۱۵۱ بازی ملی ماندگاترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران است و در نگاه فنی همواره رتبه جواد از صد، هشتاد بوده و از نوسان بسیار کمتری برخودار بوده  و در زمینه اخلاق برهمگان روشن است که جواد نکونامِ پاس و اوساسونا و استقلال و تیم ملی همواره تابع اخلاق بوده و در این زمینه سرآمد بازیکنان اخلاق مدار فوتبال ایران می باشد ( شنیده ایم و شنیده اید که جواد در بسیاری از انجمن های خیریه عضو و یا حداقل حاضر بوده و حامی قشر ضعیف جامعه می باشد و کوچکترین بی اخلاقی در کارنامه ورزشی و اجتماعی وی دیده نشده است)

مانند هر فوتبالیست دیگری، جواد نیز متقاعد شد که کفش ها را آویخته، از فوتبال ملی و باشگاهی خداحافظی کرده و پا در جرگه مربیان بگذارد، آری اکنون جواد نکونام سرمایه ای از سرمایه های گرانبهای فوتبال و سرزمین ایران است ، سرمایه ای که باید به او ارج نهاد، ازاو بهینه استفاده کرد، او را حفظ کرد و نسوزاند. برتمام ارکان فوتبال ایران واجب است که او را تکریم نمایند و برای تقدیر از زحمات او سنگ تمام بگذارند ، نباید جواد بازیچه تعلقات و منافع شود و به جواد و جوادها نباید بی توجه بود وبه قولی بهای ته نان خرج بزرگی آنان نمود.

این که چه شد دوستان تصمیم گرفتند با دعوت از ستارگان قدیم لالیگا از جواد تقدیر نمایند بحثی است جدا و قابل تقدیر و این که چه اتفاق افتاد که جواد از همبازی شدن با یاران قدیم منصرف شد و تماشاگر اندکی برای این بازی به ورزشگاه آمدند مقوله ای است درخور تفکر! اما اینکه چرا دوستان نزدیک و دور ، نکونام را درک نکردند و برخی حتی از آمدن انصراف دادند و عده ای کم، شاید شیطنت هم نمودند جای سوال دارد، مسئله آنجا دردناک تر می شود که افرادی که انتظار بیشتری از آنان می رود بدون هیچ  تحقیق و تفحصی و بدون در نظر گرفتن ملاحظات مرسوم در مورد جواد اظهار نظر نمودند.

نیک می دانیم که جواد نکونام با سابقه چندین ساله بازی در اسپانیا و حتی گلزنی به رئال مادرید اساساً فوتبال ندیده و ستاره فوتبالی ندیده نیست! اگر هم آقایان  اندکی برای تفکرات نکونام ارزش قائل بودند به تصمیم جواد مبنی بر انصراف از این بازی احترام گذاشته یا بازی را لغو می کردند و یا عنوان دیگری را برای این بازی در نظر می گرفتند. هر چند که هنوز مشخص نیست که اصلاً این بازی از ابتدا نیز برای خداحافظی نکونام بوده باشد!  آیا شأن جواد نکونام اینگونه برگزار کردن بازی بود وآیا شأن کاپیتان فونبال ایران هراسان وعجولانه برگزار کردن یک بازی بدون تماشاگر بود ( به نام جواد و به کام دیگران)

مشکل اصلی اینجاست که اساساً چرا باید پای هنرمندان به بازی خداحافظی چنین بازیکن ارزشمندی باز شود؟ مگر چند بار ستارگان فوتبال جهان به ایران می آیند که بخواهیم تعداد بی شمار پیشکسوتان فوتبالی را نادیده گرفته هنرمندان را دعوت کنیم؟ شایسته این است که با اندکی صبر و تأمل باشگاه بزرگ استقلال تهران و مسئولین تیم ملی با همکاری باشگاه اوساسونا تدارک یک بازی ، در حد نام جواد نکونام و ایران را دیده و در حضور هوادار و با بازی دادن به پیشکسوتان عرصه باشگاهی استقلال و پاس و تیم ملی تقدیری جانانه از وی به عمل بیاورند.

جناب آقای هاشمی! تریبون رسانه در دستان شماست و شما باید الگوی ارزشی و اخلاقی بسیاری از جوانان و ایران بزرگ باشید، محیط فوتبال عرصه سینما نیست که فیلم بازی کنید و کسی متوجه کاراکتر اصلی شما نشود! ما از این فیلم ها فراوان دیده ایم! جناب آقای هاشمی! عنایت فرموده نکونام را وارد بازی رسانه ای نکنید و خود را بیشتر از آنچه که باید در فوتبال نپندارید. انصاف حکم می کند که با انتشار چنین بیانیه ای که در آن الفاظ نه چندان مناسب به کار رفته ، شان خود و جامعه هنرمندان را زیر سوال نبرید.


نام شما :

ایمیل شما :
رفتن به نوارابزار