اخبار جدید

::

:: اختصاصی: سه دلیل برای نتیجه نگرفتن استقلال در مقابل نساجی

اختصاصی آوای استقلال – نویسندگان : سید سجاد سید صالحی ، شقایق ذوقی ، دریا تاجی : فارغ از اینکه در دیدار نساجی و استقلال تیم قائم شهری تدافعی بازی می‌کرد و اولویت بازی‌اش گل نخوردن بود، عدم نتیجه گیری استقلال به چند عامل برمیگردد که بدان اشاره خواهیم کرد.

تغییرات زیاد و جدایی مهره های اصلی تیم که تنظیم کننده آهنگ و ریتم بازی بودند را نمی‌شود نادیده گرفت، اما باید دید نقش جایگزین‌های این مهره‌ها چیست؟ آیا چینش آنها درست بوده یا در این کار ضعف داشتیم ؟

قطعاً با انجام بازیهای اخیر همه متوجه این ضعف شده‌اند ،البته بعضی از این جایگزینها شاید از نظر فنی بهتر باشند ولی سبک بازیشان فرق دارد که در اینجا یک کمک مربی توانا و عالم به دانش روز فوتبال، نقش حیاتی را کنار سرمربی تیم ایفا می‌کند تا مهره های جایگزین را درست بچیند و کارهای تاکتیکی تیم را درست و صحیح برنامه ریزی و اجرا کند ، تنظیم کننده آهنگ همه حملات تیم  و موقعیت بازیکنان درون زمین بازی باشد و این وظیفه دستیار فنی خوبی است که شفر فعلا از داشتن آن محروم است.

مثلا اگر چپاروف را در نظر بگیریم در سال گذشته جیری ساناک برنامه هایی میچید که با توجه به دوندگی، جنگندگی و تکنیکش در فضا صاحب توپ شود و این بازیکن نیز به خوبی از عهده این امر برمی‌آمد، ولی الان بازیساز استقلال فرشید اسماعیلی است که نوع بازی‌اش با چپاروف متفاوت می‌باشد و باید با توجه به سبک بازیش تاکتیک‌های دیگری برایش اتخاذ شود. برای مثال چپاروف ایستاده بازی می‌کرد و می‌بایست توپ به او برسد و برعکس اسماعیلی دونده است، بنابراین وقتی به عقب بر می گردد و توپ گیری می‌کند، تیم حریف در زمین خودی گارد دفاعی‌ و کاملا بسته به خود می‌گیرد و فاصله اسماعیلی با مهاجم ‌ها زیاد می‌شود ، اینجاست که استقلال به فردی مانند ساناک نیاز دارد تا نوع تاکتیک وتمرینات را برای پا به توپ کردن و در موقعیت قرار دادن بازیکن انجام دهد. باید تغییر تاکتیک ، سیستم و حتی جابجایی نفرات داشته باشیم تا نیم فصل به نتیجه مطلوب برسیم، البته با این تغییرات تیم به یک نظام تاکتیکی درست نیز خواهد رسید که شدیدا نیاز به آن دارد. بازیکنان باید هرکدام جای خودشان و در پست تخصصی خودشان باشند .

سانتر کردن و به گل رسیدن یک تاکتیک است که امیر قلعه نویی به خوبی از آن بهره می‌گیرد، راحت ترین و ابتدایی ترین راه گل زدن که در برهه فعلی با وجود حضور خسرو حیدری و میلاد زکی پور استقلال از آن طرحی نمی‌بندد.

زکی پور اساساً یک سانتر کننده خوب نیست و در طول بازی شاید یک حمله منجر به سانتر نداشته باشد.

پشت محوطه ۱۸ قدم نیز استقلال خطای زیادی به حریفان تقدیم می‌کند، وریا هر موقع دفاع راست بوده کار وینگر را هم انجام داده است او بازیکنی است که نیاز به فضا دارد. وقتی او رو به جلو حرکت می‌کند وظیفه استفاده از فضایی که ایجاد می‌کند به عهده خسرو حیدری است اما خسرو در ۲ بازی اخیر ۴بار نفوذ کرده است و سانترهایش یا دفع شده یا جمع شده است و اساساً مدافع راست کندی هم هست. با این شرایط، در این زمان دفاع حریف شکل گرفته و کار مشکل می شود.

اگر در ترکیب از وریا غفوری به عنوان دفاع راست و طارق همام به عنوان وینگر راست استفاده شود، زوج بهتری شکل می‌گیرد.


نام شما :

ایمیل شما :


آخرین خبرها

 • :: پدر اللهیار صیادمنش :پسرم تمایلی به رفتن از استقلال نداشت / آقایان فتحی و خطیر موافق رفتن صیادمنش بودند

  20 روز
 • :: گفتگوی آوای استقلال با پدر مهرداد حسنی : مهرداد علاقه زیادی به فرهاد مجیدی داشت / بعد از دربی سرش را به دیوار کوبید

  1ماه
 • :: ستار همدانی: نباید بگذاریم شفر تبدیل به کی روش شود؛ استقلال حق دارد برای سوپرجام اعتراض کند

  1ماه
 • :: احمد منشی زاده : خوشحالم که اولین گل دربی به نام من شده است / هنوز رایکوف الگوی خیلی از مربیان است

  2ماه
 • :: مهدی پاشازاده : استقلال چاره ای جز جنگیدن ندارد

  3ماه
 • :: فوتبال اروپا پیشرفت کرد چون قانون مدار هستند

  3ماه
 • :: فریده شجاعی : هدایتی پول آمپول ها را نگرفت

  3ماه
 • :: اولیایی : مشکل فوتبال ما با استیضاح وزیر حل نمی شود / استقلال باید به تعهدات مالی خود نسبت شفر عمل کند

  3ماه
 • :: محمود فکری : پاتوسی کیفیت و توانمندی خوبی دارد / استقلال در هر شرایطی باید بزرگی خودش را حفظ کند

  3ماه
 • :: بهتاش فریبا :به شدت پیگیر قضیه سوپر جام هستیم / تمام دارایی های باشگاه استقلال ضبط شد

  3ماه
 • :: داوری پر اشتباه دیدار استقلال و تراکتور سازی بلای جان آبی پوشان پایتخت

  3ماه
 • :: ایمان عالمی در مصاحبه با آوای استقلال: منشا باید در خط هافبک بازی کند؛ شرایط سپاهان برای قهرمانی ایده‌آل‌تر است

  3ماه
 • :: مدیران استقلال متهم به معامله بر سر پرونده سوپرجام

  3ماه
 • :: استقلال به آنچه استحقاقش را داشت رسید

  4ماه
 • :: شفر : با همه توان جنگیدیم, باید به این تیم احترام گذاشت

  4ماه

 • 
  رفتن به نوارابزار