اخبار جدید

::

:: اختصاصی؛ پیشکسوتان تاج کبیر؛ آندرانیک اسکندریان

اختصاصی آوای استقلال – ابوالفضل کریم آبادی صدر نابغه جوان جهان فوتبال

پیشکسوتان تاج کبیر

‍ آندرانیک اسکندریان بازیکن سال های دور تاج در بازی خداحافظی پله بهترین فوتبالیست تاریخ فوتبال در تیم منتخب جهان همراه ایرج دانایی فرد از تاج تهران حضور داشته است. وی به همراه دانایی فرد اولین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران بودند که به تیم منتخب جهان دعوت شدن، اوبه همراه مهدی پاشازاده تنها مدافعین تاریخ فوتبال ایران هستند که در تیم منتخب دنیا دعوت شده و بازی کرده‌اند. پس از بازی درمنتخب جهان وی به کاسموس نیویورک تیم ان روزهای پله پیوست و برای بازی‌های خداحافظی پله بارها به کشورهای مختلف سفر کرد.

وی در این تیم سالها با بزرگانی چون:فرانتس بکن‌باوئر، پله، یوهان نیسکنس ،جیورجیو کیناجلیا ،کارلوس آلبرتو نیز هم بازی بوده است. اسکندریان دراین تیم پاسهای گل بیشماری به نام خودبه ثبت رساند و دراین تیم به دادن پاس گل شهره بود درحالی که پست وی مدافع چپ و وسط بود.

آندرانیک اسکندریان همچنین هفت سال موفق رابا تاج تهران سپری کرد وجام‌های متعددی بهمراه این تیم برد ویکی از بزرگان این تیم پرافتخار و پرهوادار محسوب می‌شود. درضمن از اسکندریان به عنوان بهترین دفاع چپ تاریخ فوتبال ایران یاد می‌شود و درزمان بازیگریش به عنوان یکی از بهترین مدافعان چپ ایران وحتی آسیا شناخته می‌شد.


نام شما :

ایمیل شما :
رفتن به نوارابزار